آرشیو چهار‌شنبه ۲۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۷۹
حوادث
۱۰

حوادث کوتاه از کشور

    

    قاچاق مرغ زنده

همدان- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی تویسرکان گفت: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی این شهرستان موفق به کشف یکهزار و 700 قطعه مرغ زنده قاچاق شدند. سرهنگ محمد معصومی، افزود:  پلیس مستقر در ایستگاه دو منظوره، هنگام کنترل خودروهای عبوری به راننده یکدستگاه کامیون مشکوک و پس از توقیف و بررسی مستندات راننده این وسیله نقلیه مشخص شد راننده این خودروی ویژه حمل طیور بدون مجوز حمل و پخش است.وی ارزش ریالی این محموله را 600 میلیون ریال عنوان کرد و اضافه کرد: در این رابطه ضمن کشف و ضبط بار راننده نیز بازداشت شد.

دستگیری سارق

اهواز- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی استان خوزستان از دستگیری اعضای باند سارقان محتویات داخل خودرو با 46 فقره سرقت در شهرستان اهواز خبر داد. سردار «حیدر عباس زاده»گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو در برخی مناطق شهرستان اهواز، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی گرفت.وی افزود: ماموران کلانتری 12 شهرستان اهواز با کار اطلاعاتی و اقدامات تخصصی سه سارق و یک مالخر که به صورت باندی اقدام به سرقت می کردند را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر کردند.فرمانده انتظامی خوزستان تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان 29 عددباطری خودرو، 5 عدد سیستم پخش خودرو، 14 عدد موتور و جک درب های برقی منزل، بالابر، 2 عدد پمپ آب، 4 عدد دریل برقی، سنگ جت، رایانه، چمدان مسافرتی، 4 لاستیک خودرو، 4 عدد دوربین های مداربسته و سیستم کامپیوتر خودرو سرقتی کشف شد.

عباس زاده با بیان اینکه متهمان در بازجویی پلیس به 46 فقره سرقت داخل خودرو در سطح شهرستان اهواز اعتراف کردند، اظهار داشت: متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی داده شدند.

سرقت مسلحانه از بانک

اراک- خبرنگار کیهان: معاون اجتماعی انتظامی استان مرکزی، از سرقت مسلحانه ازیک شعب بانک در ساوه توسط سه سارق مسلح خبر داد.محمود خلجی در این باره گفت: سه نفر سارق با صورت هایی پوشانده شده و با در اختیار داشتن سلاح گرم وسرد یکی از شعب بانکی در شهر ساوه را مورد سرقت قرار دادند.وی افزود: بنا به اظهارات شاهدان یکی از افراد مسلح به سلاح گرم و دونفر دیگر دارای سلاح سرد بودند. در این ارتباط یکی از کارمندان بانک هنگام شکستن شیشه پیشخوان بانک از سوی سارقان به علت برخورد قطعات شیشه دچار جراحات سطحی شد که بلافاصله به مرکز درمانی انتقال یافت. تحقیقات پلیس استان مرکزی برای شناسایی و دستگیری سارقان ادامه دارد.

دستگیری سوداگران مرگ

یزد- خبرنگار کیهان: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدرشهرستان بافق با همکاری ماموران پاسگاه جوادیه شهرستان رفسنجان، 80 کیلو حشیش کشف کردند. سرهنگ «حسن یزدانی» گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدراین شهرستان در راستای برخورد با قاچاقچیان موادافیونی، هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک خودرو پژو مشکوک و آن را متوقف کردند. یزدانی افزود: در بررسی های لازم محرز شد که خودرو اسکورت خودروی حامل موادمخدراست که در همین حین یک دستگاه خودرو سمند با مشاهده ماموران اقدام به فرار به سمت کرمان کرد که ماموران پلیس ضمن هماهنگی و همکاری با ماموران انتظامی شهرستان رفسنجان بعد از تعقیب و گریز خودرو آن را متوقف و در بازرسی از آن 80 کیلو حشیش کشف کردند. جانشین انتظامی بافق با اشاره به دستگیری سه متهم و توقیف دو دستگاه خودرو در این راستا، تصریح کرد: متهمان به مراجع قضائی معرفی شدند.

حمله پلنگ به چوپان

بابل- خبرنگار کیهان: یک مرد چوپان 75 ساله توسط یک قلاده پلنگ در منطقه لفور حد فاصل نفت چال و بورخانی مورد حمله قرار گرفت و از ناحیه سر، کمر و قفسه سینه مصدوم شد.به گزارش روابط عمومی اورژانس بابل تکنسین های پایگاه سیدکلا بلافاصله به محل اعزام شدند و پس از اقدامات پزشکی اولیه مصدوم حادثه را به بیمارستان شهید بهشتی بابل منتقل کردند.

کشف چوب جنگلی قاچاق

ساری- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی شهرستان ساری گفت: ماموران انتظامی بخش دودانگه در بازرسی از یک دستگاه وانت نیسان حامل چوب دو تن چوب جنگلی قاچاق را که متهم آن را به صورت غیرقانونی از جنگل های این شهرستان برداشت کرده بود کشف کردند.سرهنگ ناصر علی صفرپور افزود: چوب قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

کشف سوخت قاچاق

قزوین- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی شهرستان «بوئین زهرا» از کشف سوخت قاچاق در این شهرستان خبر داد. سرهنگ «حسین علیان نژادی» گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز و فرآورده های نفتی و بر اساس آخرین اخبار واصله مبنی بر اینکه فرد یا افرادی قصد انتقال مقادیر زیادی فرآورده سوختی را با استفاده از دو دستگاه کامیون دارند پیگیری موضوع در دستور کار عوامل پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از تکمیل اطلاعات لازم با تلاش عوامل این یگان در نهایت خودروهای مورد نظر در محور «اشتهارد به بوئین زهرا» شناسائی و طی اقدامی ضربتی توقیف شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در بازرسی از کامیون های توقیفی در مجموع 4 هزارو 500 لیتر فرآورده سوختی شامل نفت و گازوئیل کشف و 2 نفر نیز در این خصوص دستگیر شدند.وی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش محموله قاچاق کشف شده را بالغ بر 108 میلیون ریال اعلام کردند گفت: متهمان برای رسیدگی به پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

کشف تریاک

سرویس شهرستان ها: فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف تریاک از یک دستگاه کامیون طی یک عملیات پلیسی خبر داد. سرتیپ «عزیزاله ملکی» گفت: در راستای مقابله با قاچاق موادمخدر و برخورد با سوداگران مرگ، ماموران انتظامی مستقر در پاسگاه ایست و بازرسی بونجی شهرستان سیریک حین کنترل خودروهای عبوری در محور جاسک به سیریک به یک کامیون مشکوک شده و بلافاصله آن را متوقف کردند.

وی با اشاره به اینکه در بازرسی دقیق از این خودرو 500 کیلو تریاک که به طرز بسیار ماهرانه ای جاساز شده بود کشف شد تصریح کرد: در این رابطه راننده آن نیز دستگیر شد.

اطفاء آتش سوزی

تبریز- مهر: آتش سوزی انبار علوفه گاوداری 70 راسی در روستای دیزج حسین بیگ شهرستان مرند موجب ایجاد خسارت حدود دو میلیارد تومانی شد.در پی بروز آتش سوزی درانبار علوفه این گاوداری و تماس با آتش نشانی دهیاری روستای دیزج حسین بیگ، شهرداری کشکسرای و آتش نشانی شهرستان مرند تیم مهار آتش با توجه به وزش باد شدید و گستردگی حریق در محل حادثه حضور یافته و از سرایت آتش به مکان های مجاور و جایگاه دام ها با تلاش تیم آتش نشانی و حضور به موقع مردم و اهالی روستا جلوگیری شد.