آرشیو چهار‌شنبه ۲۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۴۷۰۱
گردشگری
۱۹
خبر

معرفی ولخرج ترین توریست ها در جهان

دنیای اقتصاد : سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) براساس ارائه نمودار، آمار ولخرج ترین توریست های جهان، تعداد گردشگران ورودی بین المللی و درآمدهای حاصل از سفر گردشگران در سال 2018 را اعلام کرده است.

براساس نمودار ارائه شده در خبرگزاری مهر از گزارش سازمان جهانی گردشگری، چینی ها با 3/ 277میلیارد دلار هزینه، ولخرج ترین توریست های دنیا و بعد از آن آمریکا با اختلاف زیاد با 2/ 144 میلیارد دلار در رده دوم و آلمان 2/ 94میلیارد دلار، انگلیس با 8/ 75 میلیارد دلار، فرانسه با 9/ 47میلیارد دلار، استرالیا با8/ 36 میلیارد دلار، روسیه با 5/ 34میلیارد دلار، کانادا با 3/ 33 میلیارد دلار، کره جنوبی 32میلیارد دلار و ایتالیا با 1/ 30میلیارد دلار جزو 10کشور ولخرج دنیا هستند. براساس آمار سازمان جهانی گردشگری، اروپا با ورود 713میلیون نفر و رشد 6 درصدی بیشترین ورودی گردشگران را داشته است و خاورمیانه با 60 میلیون نفر و رشد 4 درصدی کمترین ورودی را دارد. آسیا و اقیانوسیه با ورود 345 میلیون نفر و رشد 6 درصدی، آمریکا با ورود 217 میلیون نفر و 3 درصد رشد که چندان جالب توجه به نظر نمی رسد و آفریقا با ورود 67میلیون نفر و 7 درصد رشد در رده های دوم تا چهارم این آمار قرار گرفتند.

 براساس این آمار بیشترین گردشگران در قاره اروپا به کشورهای مدیترانه ای اروپای جنوبی سفر کرده اند که رشدی 8درصدی داشته و بعد از آن اروپای مرکزی و شرقی و اروپای غربی با 6 درصد رشد و اروپای شمالی با یک درصد رشد مقصد سفر گردشگران در تورهای اروپایی است. در قاره آسیا و اقیانوسیه، جنوب شرقی آسیا با 8 درصد رشد بیشترین ورودی، شمال شرقی آسیا با 6 درصد رشد، جنوب آسیا با 5 درصد رشد و اقیانوسیه با 3 درصد رشد کمترین ورودی را داشته است. در قاره آمریکا، آمریکای شمالی با رشد 5درصدی در رتبه اول قرار دارد آمریکای جنوبی با یک درصد رشد و کارائیب و آمریکای مرکزی با رشد منفی 2 درصد در رده های بعدی قرار دارند.  شمال آفریقا رشدی 10 درصدی و جنوب صحرای آفریقا 5 درصد رشد داشته و خاورمیانه با 4 درصد رشد مقصد سفر گردشگران جهان بوده است. براساس این آمار، گردشگران علاقه مند به سفر در قاره خود هستند و از هر 5 گردشگر 4 نفر در قاره خود سفر کرده اند.

براساس آمار سازمان جهانی گردشگری، درآمد حاصل از گردشگری جهان در سال 2018، در قاره اروپا 571 میلیار دلار با رشدی 5 درصدی بوده است که در صدر این رده بندی قرار دارد و بعد از آن قاره آسیا و اقیانوسیه با 433 میلیارد دلار درآمد و 7درصد رشد، بر طبق آمار درآمد حاصل از گردشگری در قاره آمریکا تغییری نداشته و آمریکا با 333 میلیارد دلار درآمد و بدون رشد، آفریقا با 38 میلیارد دلار درآمد و یک درصد رشد و خاورمیانه با 73 میلیارد دلار درآمد و سه درصد رشد در رده های بعدی این آمار قرار گرفته اند.