آرشیو چهار‌شنبه ۲۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۴۴۶۰
جامعه
۱۲

خبر کوتاه

تکرار نظر «محسن هاشمی» درباره طرح زیست شبانه

محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران که اظهاراتش در مورد طرح زیست شبانه باعث واکنش های بسیاری شده بود، باز هم در اظهارنظری مشابه و البته چند پهلو درباره موضع گیری اش در مورد این طرح گفت: من هیچ گاه در این مورد بحث نکرده ام و فقط گفته ام که شب ها زود می خوابم و مخالف طرح نبوده ام؛ ضمن اینکه انسان هر چقدر پیرتر شود، خوابش نیز کمتر می شود.محسن هاشمی که با تسنیم گفت وگو می کرد، با اشاره به تصویب طرح زیست شبانه در شورای حل اختلاف مرکزی اظهار کرد: بر همین اساس شهرداری تهران مکلف شد لایحه ای را در این زمینه به شورای شهر تهران ارسال کند که هنوز این کار انجام نشده است.تسنیم از قول او نوشت، هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا شما همچنان به عنوان یکی از مخالفین طرح زیست شبانه هستید یا خیر، گفت: من هیچ گاه در این مورد بحث نکرده ام و فقط گفته ام که شب ها زود می خوابم و مخالف طرح نبوده ام. هاشمی ادامه داد: انسان هر چقدر پیرتر شود قاعدتا خوابش نیز کمتر می شود... .

هیچ ایرانی در میان حادثه دیدگان کربلا نیست

یک منبع مطلع حاضر در حرم مطهر امام حسین(ع) گفت که سقوط یک دیوار بتنی در باب الرجاء مقابل حسینیه تهرانی در نزدیک باب القبله حرم مطهر امام حسین (ع) حادثه آفرید و چندین کشته و زخمی به جا گذاشت.به گزارش پایگاه خبری جماران؛ ازدحام جمعیت در باب الرجاء حرم مطهر امام حسین(ع) در کربلای معلی بر اساس گزارش های اولیه دست کم چندین کشته و ده ها زخمی به جا گذاشته است.وزارت بهداشت عراق نیز دقیقا بعد از بروز این حادثه اعلام کرد که در جریان بزرگداشت مراسم عاشورای حسینی در شهر کربلا دست کم 16 نفر به شهادت رسیده و 75 نفر دیگر زخمی شده اند.گفته می شود این حادثه به دنبال ازدحام جمعیت و ریزش یک دیوار در باب الرجاء واقع در حرم سیدالشهدا به وقوع پیوسته است.همچنین به گفته محمدتقی حلی ساز ، رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، هیچ زایر ایرانی در این حادثه آسیب ندیده است.

بنای تاریخی حرم سیده ملک خاتون در یک قدمی تخریب

رییس کمیته شهر سازی شورای شهر تهران گفت: بنای تاریخی حرم سیده ملک خاتون در معرض تخریب است. زهرا نژادبهرام، عضو هیات رییسه شورای شهر تهران و رییس کمیته شهرسازی شورا در ادامه بافت گردی های خود از منطقه 15 شهر تهران گفت: امامزاده سیده ملک خاتون یکی از آن ظرفیت هایی است که خودش دچار چالش شده. سقف گنبدی به عمق 20 سانت ترک خورده و پوشش داخلی دیوارها ریخته است.