آرشیو چهار‌شنبه ۲۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۴۷۰۱
استان ها
۱۹

خبر استانی

جذب 33 سرمایه گذار در شهرک های صنعتی قزوین

دنیای اقتصاد  - قزوین : مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین گفت: در سه ماه اول سال جاری 33 قرارداد با متقاضیان سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی منعقد شده است. حمیدرضا خانپور افزود: با واگذاری 158 هکتار در سه ماه اول امسال از اراضی شهرک ها و نواحی صنعتی استان به سرمایه گذاران، رتبه نخست کشور در جذب سرمایه گذار به این استان اختصاص یافت. مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین با بیان اینکه شرایط مناسبی برای فعالیت سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی استان فراهم شده است، خاطرنشان کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «رونق تولید» مزین شده است همه توان و تلاش خود را برای جذب سرمایه گذاران جدید در استان و رونق واحدهای تولید مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی قزوین به کار خواهیم بست.

عملکرد مثبت شهرداری گرگان در جذب سرمایه گذار

دنیای اقتصاد - گرگان : مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: بدون شک یکی از مهم ترین رمز موفقیت شهرداری ها در شرایط فعلی، جذب سرمایه گذار و استفاده از توان، تجربه و تخصص بخش خصوصی است که شهرداری گرگان در این بخش عملکرد خوبی داشته است. محسن کوشش تبار در بازدید از طرح های ترافیکی، سرمایه گذاری، تفریحی و بافت تاریخی گرگان اظهار کرد: خوشبختانه عملکرد شهرداری گرگان در این حوزه ها قابل توجه و ارزشمند است. وی ادامه داد: بدون شک یکی از مهم ترین رمز موفقیت شهرداری ها در شرایط فعلی، جذب سرمایه گذار و استفاده از توان، تجربه و تخصص بخش خصوصی است که شهرداری گرگان در این بخش عملکرد خوبی داشته است.

رشد 59 درصدی ارزش معاملات بورس فارس در مرداد

محمد صداقت - دنیای اقتصاد - شیراز : مقایسه تعداد سهام و اوراق مشارکت معامله شده در بورس منطقه ای فارس طی مرداد امسال نسبت به آمار مشابه سال گذشته نشان می دهد حجم سهام معامله شده 14 درصد و ارزش ریالی معاملات 59 درصد افزایش داشته است. کرشمه ترابیان، مدیر بورس منطقه ای فارس افزود: در مرداد امسال و طی 20 روز فعالیت 502 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 2731 میلیارد ریال در بورس منطقه ای فارس مورد معامله قرار گرفت. وی افزود: متوسط ارزش روزانه خرید و فروش سهام طی این مدت 136545 میلیون ریال بوده است. به گفته ترابیان بررسی ترکیب معاملات انجام شده حاکی از آن است که 41 درصد ارزش معاملات مربوط به خرید سهام و 59 درصد به فروش سهام اختصاص داشته است.