آرشیو شنبه ۹‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۳۵۱۳
حوادث
۱۱

محمدعلی نجفی به زندان بازگشت

شرق: محمدعلی نجفی که چهارشنبه هفته گذشته با قرار وثیقه آزاد شده بود، پنجشنبه شب به زندان بازگردانده شد. به گزارش خبرنگار ما، نجفی با قرار یک میلیاردتومانی و موافقت قاضی دادگاه تا تصمیم گیری دیوان عالی کشور درباره پرونده اش آزاد شده بود. ساعاتی بعد از آزادی نجفی، واکنش های متفاوتی در رسانه ها به این آزادی نشان داده شد و پنجشنبه او را به زندان بازگرداندند.

 به گفته یک منبع آگاه، 24 ساعت بعد از آزادی نجفی با قرار وثیقه، مقامات قضائی تصمیم گرفتند با توجه به بازتاب رسانه ای این آزادی، او را به زندان بازگردانند. گفته می شود بیماری نجفی در زندان شدت گرفته و خانواده اش امیدوار بودند بتوانند پس از آزادی او با وثیقه، وضعیت درمانی بهتری برای وی فراهم کنند. 

باشگاه خبرنگاران جوان روز گذشته به نقل از حشمتی، رئیس جدید دادگستری تهران، خبر بازگشت نجفی به زندان را منعکس کرد و  نوشت: برابر ضوابط و مقررات قانونی، هرچند با گذشت اولیای دم قصاص منتفی می شود، ولی درباره جنبه عمومی جرم قتل از سوی دادگاه، حکم مقتضی صادر خواهد شد.  حشمتی تصریح کرد: مضافا اینکه محکومیت نام برده برای نگهداری سلاح غیرمجاز به قوت خود باقی است و سرانجام نیز مجازات اشد اجرا می شود..