آرشیو شنبه ۹‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۳۵۱۳
حوادث
۱۱

حادثه ها

متهم ساخت پست الکترونیک جعلی دستگیر شد

مرد جوانی که با جعل پست الکترونیک شرکتی، کلاهبرداری می کرد، دستگیر شد. سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتای پایتخت گفت: نماینده حقوقی شرکتی خصوصی به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد: فرد ناشناسی از طرف شرکت آنان با سایر شرکت های خارج از کشور که معامله انجام داده اند، ارتباط برقرار کرده و با انجام فعالیت های تجاری، به نام شرکت و به دست آوردن تعدادی وجوه شرکت و عدم انجام تعهدات، موجب بی اعتباری شرکت شده و دیگر شرکت های خارجی حاضر به انجام معامله با شرکت نیستند. این مقام انتظامی بیان کرد: تحقیقات اولیه حکایت از این داشت که متهم یک پست الکترونیک جعلی مشابه پست الکترونیک شرکت ایجاد کرده و به نام و حساب شرکت با شرکت های خارج ارتباط برقرار کرده است. وی تصریح کرد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد یکی از افراد که به احتمال قوی از کارمندان شرکت است، با اطلاع از معاملات شرکت، به نام شرکت معاملات را انجام داده و به این ترتیب کلاهبرداری کرده است. سرهنگ کاظمی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند متهم را که یکی از کارمندان شرکت بود، شناسایی و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس فتا دعوت کنند، ادامه داد: متهم که در پلیس فتا پس از مواجه شدن با دلایل پلیس چاره ای جز  اعتراف نداشت، لب به اعتراف گشود و به جرم ارتکابی اعتراف کرد. رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرای مبارزه با جرائم رایانه ای معرفی شد، خاطرنشان کرد: همان طور که برای ایمن سازی اطلاعات در دنیای واقعی از تجهیزات ایمنی برای کاهش ضریب آسیب پذیری استفاده می کنیم، رعایت اصول ایمنی نیز در فضای مجازی لازم است. وی در پایان تاکید کرد: از دراختیارگذاشتن اطلاعات رمزگذاری شده به سایر افراد دوری کنید و هر چند وقت یک بار رمزگذاری های خود را تغییر دهید.

یک تن و 789 کیلوگرم تریاک در نیکشهر کشف شد

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: یک تن و 789 کیلو و 105 گرم تریاک در یکی از مزارع شهرستان نیکشهر در جنوب استان کشف شد. سردار محمد قنبری در این باره اظهار کرد: با کسب خبری مبنی بر جابه جایی محموله سنگین مواد افیونی به وسیله قاچاقچیان مسلح از مناطق مرزی به حوزه استحفاظی نیکشهر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.

وی افزود: ماموران فرماندهی انتظامی نیکشهر در این عملیات که با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همراه بود، با یک سری کار گسترده میدانی روز گذشته محل دپوی محموله مواد مخدر را در داخل زمین های زراعی یکی از روستاهای این شهرستان شناسایی و در بازرسی از محل مورد نظر یک تن و 789 کیلو و 105 گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف کردند. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: تحقیقات برای دستگیری اعضای این باند حرفه ای قاچاق مواد مخدر در منطقه با قوت ادامه دارد. وی خاطرنشان کرد: با توجه به حضور و اشراف پلیس در جای جای نقاط استان و افزایش ضریب هوشیاری و تجارب پلیس در شناسایی باندهای قاچاق، سوداگران مرگ در امان نخواهند بود.

دستگیری مامور قلابی

سردار علی ذوالقدری با اعلام خبر بازداشت مامور قلابی توسط پلیس امنیت درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: دو هفته قبل خبری مبنی بر اخاذی از واحدهای صنفی شمال پایتخت توسط ماموران قلابی به پلیس امنیت تهران بزرگ واصل شد. 

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت افزود: در بررسی بیشتر توسط ماموران پایگاه یکم پلیس امنیت تهران بزرگ مشخص شد افرادی تحت عنوان مامور انتظامی، اماکن و سایر ارگان ها با مراجعه به واحدهای صنفی مدعی می شوند که قادر به صدور مجوز برای برگزاری موسیقی زنده در اماکن عمومی از جمله سفره خانه ها هستند و به این ترتیب از صاحبان واحدهای صنفی در شمال تهران از جمله دربند، درکه، فرحزاد، نیاوران و تجریش اخاذی می کنند. وی تصریح کرد: در بررسی دقیق توسط پلیس امنیت، قلابی بودن این مامورها محرز شد که ضمن شناسایی متهمان پرونده، متهم اصلی در محدوده منطقه سعادت آباد بازداشت شد. این مقام انتظامی با اشاره به کشف مقادیری مهر و سربرگ اداره جات مختلف و سلاح سرد از مخفیگاه متهم، متذکر شد: متهم برای رسیدگی به پرونده تحویل مراجع قضائی شده است. ذوالقدری با اشاره به تلاش پلیس امنیت برای بازداشت سایر متهمان این پرونده، خاطرنشان کرد: متهم اصلی پرونده پیش از این نیز سابقه کیفری در همین زمینه داشته است.