آرشیو یک‌شنبه ۱۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۳۵۱۴
سیاست
۲

خبر

امام جمعه موقت تهران: در راس هرم کشور دومین شخصیت عالم قرار گرفته است

ایلنا: آیت الله صدیقی، امام جمعه موقت تهران، در مراسمی در دانشگاه افسری گفت: خدا را شاکریم که ما را زیر پرچم ولایت و امامت قرار داد و در دنیا تنها کشوری هستیم که در راس هرم آن دومین شخصیت عالم قرار گرفته، اولین شخصیت امام زمان عجل الله و دومین شخصیت رهبر مستضعفان، الگوی خوبان، مقتدای اهل یقین و پشتوانه مقاومت در منطقه؛ یعنی مقام معظم رهبری (حفظه الله) است. امام جمعه موقت تهران افزود: هیچ رهبری را در عصر خودمان و در طول تاریخ بشریت به جز حضرت سلیمان، حضرت داوود، پیامبر اسلام (ص) و امامان معصوم به این قداست و برازندگی نمی توانیم پیدا کنیم، ابعاد ارزشی فرماندهی کل قوا را ببینید و به خود ببالید و پیشانی شکر بر آستان معبود بسایید.آیت الله صدیقی افزود: برای من بسیار شیرین و دلنشین است که می بینم نیروهای مسلح ما ابتدا در برابر نفس اماره خود قهرمان شده اند و ما به این می بالیم، وقتی امیر حیدری صحبت می کند سخنان نور از زبان ایشان تراوش می شود و دل ها را نورانی و متعالی می کند. این فرماندهان مایه مباهات هستند و هیچ ارتشی را در دنیا پیدا نمی کنید که این قداست، اقتدار و شهامت شما را داشته باشد و واقعا زیر پرچم ولی امر مسلمین بی نظیر است.

برگزاری جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری

مهر: جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری به ریاست آیت الله احمد جنتی در دبیرخانه این مجلس برگزار شد. در این جلسه، برنامه ها و دستور کار پنجمین اجلاس رسمی خبرگان رهبری بررسی شد. در این جلسه همچنین، آیت الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری، در سخنانی به تبیین مهم ترین مسائل داخلی و بین المللی پرداخت. هفدهمین اجلاس رسمی خبرگان رهبری از دوره پنجم این مجلس، دوم مهر در ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی در تهران برگزار می شود.

در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مصوبات لازم جهت ادامه اجرای پروژه های نفتی تصویب شد

ایلنا: در سی وهشتمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی که با حضور سران قوا و وزیر نفت برگزار شد، موضوع چگونگی اجرای پروژه های نفتی مطرح شد و مصوبات لازم برای ادامه اجرای پروژه به تصویب رسید. در این نشست ادامه مباحث گذشته درباره سه موضوع اصلاح نظام یارانه پنهان انرژی، اصلاح و یکپارچه سازی نظام مالیاتی و تامین اجتماعی و مولدسازی و مدیریت دارایی های دولت پیگیری شد و نماینده های دستگاه های ذی ربط نظرات و گزارش های خود در این خصوص را ارائه کردند. در ادامه این جلسه رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از خدمات بانک ها، خصوصا برای تامین مالی بنگاه های تولیدی با هدف رونق تولید و نیز در مورد اقدامات جدید در زمینه برنامه اصلاح نظام بانکی را به اعضای شورا ارائه کرد. شورای هماهنگی از رئیس کل بانک مرکزی خواست ضمن تقویت نقش بانک ها در ایجاد رونق اقتصادی بر انجام اصلاح نظام بانکی بر اساس تدابیر تصویب شده اقدام شود. همچنین در این جلسه سران سه قوه ضمن تاکید بر ادامه مقابله جدی، هوشمندانه و منصفانه با فساد، آسیب شناسی روند مقابله با فساد اقتصادی و ضرورت اصلاحات مورد نیاز در این روند را لازم دانستند و خواستار انجام اصلاحات ساختاری در ابعاد مختلف، کمک به برقراری شفافیت بیشتر و تدوین یک نظام جامع اطلاع رسانی شدند. در ادامه نشست، موضوع چگونگی اجرای پروژه های نفتی با حضور وزیر نفت در جلسه مطرح شد و مصوبات لازم برای ادامه اجرای پروژه به تصویب رسید.

فرمانده نیروی زمینی ارتش: پدافند هوایی در کسری از زمان متجاوزان را فرومی نشاند

ایسنا: فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمن تخطی کند، چشمان تیزبین پدافند هوایی کشورمان در کسری از زمان متجاوزان را فرومی نشاند. امیر سرتیپ کیومرث افزود: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خون شهدای والامقام آن، نه تنها کشورمان قدرت دارد؛ بلکه به اقتدار رسیده است.