آرشیو یک‌شنبه ۱۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۳۵۱۴
سیاست
۳

آیت الله مکارم شیرازی: شرکت رئیس جمهور در بعضی از مجالس سبب ناراحتی می شود

آیت الله مکارم شیرازی به معاون رئیس جمهوری گفته که داشتن فرودگاه برای قم ضرورت است. به گزارش «ایرنا» او دیروز هم به محمد نهاوندیان، معاون رئیس جمهوری گفته: «خیلی ها می خواهند مستقیم برای زیارت به قم بیایند، لذا نداشتن فرودگاه کار را سخت می کند». 

آیت الله مکارم شیرازی پیش تر هم گفته که دولت به قم بدهکار است.

تفاهم نامه ساخت فرودگاه و دهکده گردشگری طرلاب در منطقه سلفچگان قم آذرماه 89 بین شرکت ارم کیش و استانداری قم منعقد و عملیات اجرائی این فرودگاه نیز در بهمن ماه همان سال آغاز شد؛ این فرودگاه که در جاده قم - سلفچگان واقع شده، از شهر قم تقریبا 25 کیلومتر و از فرودگاه امام خمینی (ره) تهران 125 کیلومتر فاصله دارد. فرودگاه، هندلینگ خدمات هوایی و فرودگاهی، توقفگاه هواپیما (اپرون)، آشیانه پرواز، برج مراقبت پرواز، ساختمان رادار، آشیانه نگهداری و تعمیر هواپیما، هواشناسی، آتش نشانی، هتل های سه تا پنج ستاره و همچنین پیش بینی ساخت مراکز توریستی درمانی (ساخت مراکز درمانی) از جمله طرح های اصلی ساخت شهرک فرودگاهی در قم است. ساخت این فرودگاه درحال حاضر متوقف است.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه به معاون رئیس جمهوری گفت: باید روی دریاچه نمک قم و فراورده هایی که از آن می توان به دست آورد و نیز معادنی که هست، کار مطالعاتی و عملیاتی صورت بگیرد و از این نعمت خدادادی نیز استفاده شود.

این مرجع تقلید همچنین با اشاره به ادامه داشتن برنامه های کنگره مبارزه با جریان های تکفیری و برگزاری این همایش در کشورهای اندونزی، عراق، لبنان، سوریه، تانزانیا و دیگر کشورهای اسلامی افزود: ما در این کنگره بر جنبه های فکری و فرهنگی مبارزه با این جریان ها به صورت گسترده کار کردیم، زیرا معتقدیم بدون کار بر این امور مبارزه سود و اثری نخواهد داشت.

او تاکید کرد: داعش یک اشتباه مهمی داشت و آن اینکه تصور می کرد با ایجاد رعب می تواند بر همه مسلط شود، غافل از اینکه ایجاد رعب یک اثر موقتی دارد. اگر در کنار کار نظامی، از لحاظ فرهنگی نیز تلاش شود، خطرات این گروه کم خواهد شد.

این مرجع تقلید در بخش دیگر صحبت های خود خطاب به رئیس جمهوری گفت: شرکت رئیس جمهوری در بعضی از مجالس سبب ناراحتی می شود، به ایشان سفارش کنید نسبت به حضور در این گونه مجالس احتیاط داشته باشد، چراکه عکس و فیلم آن در فضای مجازی پخش و منتشر می شود.

آیت الله مکارم تاکنون چندبار درباره امتیازات ویژه به شهر قم صحبت کرده است. او ماه گذشته هم گفته بود: «باید مسئولان و دولتمردان محترم را به امتیازات و موقعیت ویژه این استان توجه داد تا آنچه شایسته این شهر مذهبی و علمی است، اتفاق بیفتد». او تاکید کرده بود که قم از دولت طلبکار است نه بدهکار.