آرشیو یک‌شنبه ۱۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۳۵۱۴
استارت آپ
۹

اخبار استارتاپی

هیئت عزاداران شرکت های استارتاپی و دانش بنیان

برای دومین سال، هیئتی از عزاداران شرکت های استارتاپی و دانش بنیان مراسم تکریم و پاسداشت شهدای کربلا و امام حسین(ع) را برگزار می کنند. این مراسم توسط هفته نامه شنبه (یکی از نشریات فعال در حوزه استارتاپی کشور) و با مشارکت جمعی از فعالان استارتاپی روز چهارشنبه، سیزدهم شهریور، مصادف با چهارم محرم از ساعت 18 الی 21 در کارخانه نوآوری آزادی برگزار خواهد شد.

سرمایه گذاری 3 میلیاردتومانی در استارتاپ «داستان من»

«داستان من» استارتاپی است که می کوشد با پیوند قصه گویی، هنر و تکنولوژی برای پدران و مادران امکان خلق یک کتاب داستان اختصاصی برای کودکانشان را مهیا کند تا آنها بتوانند نقش پررنگ تری در توسعه و رشد کودکشان بازی کنند. اکنون پس از دو سال از آغاز فعالیت این استارتاپ و کسب موفقیت های اولیه، گروه مالی فیروزه، از طریق شرکت توسعه صنعتی ایران اقدام به سرمایه گذاری جسورانه به ارزش سه میلیارد تومان برای این استارتاپ فرهنگی کشور کرده است.

همکاری مشترک تخفیفان  و دیجی کالا در «پول تو»

تخفیفان که توسعه فعالیت های خود را با این چشم انداز که روزی هر کسی برای خرید هر خدمت یا محصولی به سراغ تخفیفان بیاید، سرعت بیشتری داده است، در یکی از تازه ترین اقدامات خود وارد همکاری مشترک با سایت دیجی کالا شده که نتیجه آن محصولی با نام «پول تو» بوده است. برای استفاده از «پول تو» کافی است در سایت تخفیفان عضو باشید، کالای موردنظر خود را در بخش «پول تو» این سایت انتخاب کنید، سپس شما به سایت دیجی کالا راهنمایی شده و مراحل پرداخت را به اتمام می رسانید و پس از 20 روز کاری، بخشی از پول خود را که صرف خرید کرده بودید، به صورت نقدی  دریافت خواهید کرد.

رونمایی از آیفون 11

اپل با ارسال دعوت نامه ای به رسانه ها رسما رویداد سالانه 19 شهریور (10 سپتامبر) خود را تایید کرده است. انتظار می رود در این رویداد آیفون 11 و ساعت جدید اپل رونمایی شود. لوگوی رنگین کمانی اپل در دعوت نامه این شرکت که زیر آن عبارت  «By Innovation Only» (منحصرا توسط نوآوری) حک شده بود، توجه زیادی را به خود جلب کرده و حدس وگمان های فراوانی برای رمزگشایی از آن زده شده است.

بند کفش هوشمند!

نایکی جدیدترین کفش هوشمند خود به نام نایکی Adapt Huarache  (اداپت هوراچی) را رونمایی کرد. این کفش قابلیت بازوبسته کردن بند کفش را داشته و می توان از طریق سیری (Siri - دستیار صوتی اپل) آن را کنترل کرد. کاربر می تواند با نصب برنامه  Nike Adapt از طریق اپل واچ یا آیفون، بند کفش Adapt Huarache را بدون دخالت دست بازوبسته کند.