آرشیو یک‌شنبه ۱۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۳۵۱۴
ورزش
۱۴

بسکتبال

شکست عجیب بسکتبال ایران مقابل پورتوریکو

رقابت های جام جهانی بسکتبال 2019 چین از ظهر روز گذشته آغاز شد که تیم ملی ایران از ساعت 13 در نخستین بازی خود از گروه C این رقابت ها به مصاف پورتوریکو رفت و در حالی که تا اواخر بازی از حریف با بیش از 10 امتیاز پیش بود، 81 - 83 نتیجه را واگذار کرد. ایران با ترکیب حامد حدادی، صمد نیکخواه بهرامی، بهنام یخچالی، محمد حسن زاده و محمد جمشیدی بازی را آغاز کرد. ایران کوارتر اول را 30 - 16 از رقیب برد و به همین ترتیب در دو کوارتر بعدی با نتایج 49 بر 31 و 65 بر 51 از پورتوریکو پیشی گرفت؛ اما در کوارتر چهارم همه چیز به هم ریخت. با شروع کوارتر چهارم این تیم ایران بود که با حضور گرامی پور و حدادی، در زیر سبد خودی و حریف عملکرد بهتری داشت و اختلاف را به 17 امتیاز افزایش داد. در اواسط این کوارتر پورتوریکو با پرس از جلو کار را برای ایران سخت تر کرد و توانست اختلاف را به 11 امتیاز کاهش دهد. با درخشش جمشیدی در پرتاب های دو امتیازی ایران در حالی اختلاف را به 15 امتیاز افزایش داد که 74 - 59 پیش افتاد. در اواخر این کوارتر با بالا رفتن خطاهای آرون گرامی پور، در امتیاز 74 - 63 آرمان زنگنه جایگزین او در ترکیب شد. پس از توقف زیاد بازی به دلیل ویدئو چک لحظه اوت شدن توپ، با پرتاب دو امتیازی کلاول برای اولین بار در این بازی اختلاف به 9 امتیاز رسید. با پرس شدید بازیکنان پورتوریکو و اشتباه یخچالی در پاس دادن به حدادی، در فاصله یک دقیقه و 52 ثانیه تا پایان این کوارتر، اختلاف به چهار امتیاز کاهش یافت. در حالی که 46 ثانیه تا پایان این دیدار زمان باقی بود، پورتوریکو تقاضای وقت استراحت کرد. سرانجام بازی در امتیاز 78 به تساوی کشیده شد. در اواخر کوارتر چهار این تیم پورتوریکو بود که با پرتاب های سه امتیازی 81 - 78 از ایران پیش افتاد. با درخشش دوباره حدادی در پرتاب سه امتیازی در فاصله چهار ثانیه به پایان، بازی 81 - 81 مساوی شد؛ اما این تیم پورتوریکو بود که دو امتیاز دیگر را در ثانیه آخر کسب کرده و در نهایت 83 - 81 پیروز بازی شد. در پایان «داوید هوئرتاس» شوتینگ گارد (بازیکن پست 2) از تیم ملی پورتوریکو با کسب 32 امتیاز، 3 ریباند، 4 پاس گل، یک بلاک و تاثیرگذاری 34، بهترین بازیکن زمین شد. حامد حدادی سنتر (بازیکن پست 5) ایران نیز با کسب 22 امتیاز، 16 ریباند، 4 پاس گل، یک بلاک و تاثیر گذاری 28، بهترین بازیکن ایران شد؛ اما در نهایت تلاش او و دیگران بی نتیجه ماند. ایران در بازی بعدی خود ساعت 13 فردا به مصاف تونس می رود.

حدادی: باخت در ثانیه های آخر بسیار تلخ است

سنتر تیم ملی بسکتبال ایران گفت: باخت در ثانیه های پایانی بازی بسیار تلخ بود؛ اما برای دو بازی بعد خواهیم جنگید. به گزارش ایسنا، حامد حدادی، سنتر تیم ملی بسکتبال ایران، پس از باخت برابر پورتوریکو در لحظات پایانی بازی گفت: در هر سه کوارتر اول بسیار خوب بودیم؛ اما در کوارتر چهارم شرایط تغییر کرد. تیم حریف با پرس تمام زمین چند بار توپ را از ما گرفت و چند ریباند حمله هم داشتند. باید تلاش کنیم که این بازی را فراموش کنیم و به فکر بازی های آینده باشیم. امیدواریم در دو بازی آینده پیروز شویم. ما بهتر شوت زدیم و تنها مشکلی که داشتیم، تعداد بالای توپ های از دست رفته بود. تنها دلیلی که باعث شکست ما شد، لو دادن زیاد توپ بود. در دقایق پایانی هم چند توپ حساس را از دست دادیم که حریف از این فرصت استفاده کرد. حدادی گفت: برای این بازی ها سه ماه تمرین و بسیار سخت کار کرده ایم. باختن بازی در 40 ثانیه پایانی بسیار تلخ بود؛ اما در دو بازی باقی مانده خواهیم جنگید. بازیکن پورتوریکو خیلی خوش شانس بود. او فقط توپ را پرتاب کرد و توپ وارد سبد شد. البته شوت بدی نبود.او در واکنش به این سوال که آیا خستگی روی کار تیم ایران تاثیر گذاشت؟ گفت: وقتی من در حمله بودم، می شنیدم که آنها فریاد می زدند و درخواست سرعت بیشتری از تیم شان می کردند. آنها هم در دقایق ابتدایی بازی سریع کار می کردند و شرایط مساوی بود. شخصا خسته نبودم و هم تیمی هایم هم خسته به نظر نمی رسیدند. در اواخر بازی آنها از تاکتیک پن داون استفاده می کردند و من باید بالاتر بازی می کردم. ما سه ماه تمرین کردیم و کاملا آماده هستیم. اشتباه هایی داشتیم که ارتباطی با خستگی نداشت. بسکتبال همیشه همین طور است، گاهی در بعضی بازی ها ما 20 امتیاز عقب بودیم و برده ایم.سنتر ایران درباره داوری گفت: نمی توانم درباره داوری اظهار نظری کنم. ما بسکتبال بازی می کنیم و درباره این مسائل صحبت نمی کنیم.

شاهین طبع: بازی برابر پورتوریکو سرنوشت ما را تعیین می کرد

سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران گفت: بازی برابر پورتوریکو سرنوشت ما در جام جهانی را تعیین می کرد.تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین بازی خود از جام جهانی 2019 چین، در لحظات پایانی با نتیجه 83 - 81 مغلوب پورتوریکو شد که مهران شاهین طبع در این باره گفت: این بازی می توانست سرنوشت تورنمنت را برای ما تعیین کند. تیم حریف در دقایق پایانی فشار زیادی به ما وارد کرد. آنها در دقایق پایانی بازی، شانس های بهتری داشتند و با چند شوت سه امتیازی بسیار خوب از این شانس ها استفاده کردند.