آرشیو یک‌شنبه ۱۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۳۵۱۴
ورزش
۱۴

خبر

آغاز نام نویسی انتخابات فدراسیون والیبال و دورخیز کاندیداها

زمان ثبت نام از نامزدهای انتخابات فدراسیون والیبال در حالی از دیروز آغاز شد که با شائبه ها و گمانه زنی های زیادی در مورد کاندیداها همراه است. به گزارش ایسنا، طبق اعلام وزارت ورزش و جوانان ایران، زمان ثبت نام از نامزدهای مجمع انتخاباتی فدراسیون والیبال از صبح دیروز آغاز شد و به مدت 10 روز کاری ادامه دارد. این در حالی است که پیش از این قرار بود ثبت نام کاندیداها در تاریخ هفتم مرداد آغاز شود.طبق گفته های افشین داوری، سرپرست فعلی فدراسیون والیبال، او قصد دارد برای دراختیارگرفتن صندلی ریاست این فدراسیون در انتخابات نام نویسی کند که به این ترتیب، طبق قانون داوری برای شرکت در انتخابات باید از سمت خود (سرپرستی فدراسیون) استعفا دهد که فعلا تا این لحظه خبری از این تصمیم او نیست.البته پیش از این بارها نقدهایی درباره غیرقانونی بودن سرپرستی او در فدراسیون والیبال به دلیل اتمام زمان حکمش مطرح می شد که از سوی خود او تکذیب شده است. داوری در این مورد گفته بود: «در حکم بنده هیچ زمان مشخصی برای اتمام سرپرستی ام وجود ندارد. طبق حکم وزارت، بنده تا زمان برگزاری انتخابات سرپرست فدراسیون والیبال هستم».البته حواشی نام نویسی انتخابات فدراسیون والیبال تنها به موضوع داوری ختم نمی شود و حالا بحث ورود محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش نیز به این دوره از انتخابات فدراسیون والیبال مطرح است. حتی چند روز گذشته نیز شائبه هایی در مورد استعفای او از وزارت ورزش مطرح شد که داورزنی در این مورد به ایسنا گفت: «استعفای من از وزارت ورزش کذب محض است و فعلا تصمیم نهایی خود را نگرفته ام».حال پس از ماه ها کش وقوس زمان ثبت نام نامزدها آغاز شده و کاندیداها 10 روز کاری فرصت دارند که مدارک خود را برای نام نویسی در این مجمع ارائه کنند. با شروع ثبت نام ها و از چند روز گذشته حالا بحث هایی در مورد ورود محمود افشاردوست، دبیر سابق فدراسیون والیبال و بهنام محمودی، پیش کسوت والیبال ایران، به این انتخابات نیز مطرح شده است.به این ترتیب باید منتظر ماند و دید در پایان این 10 روز چه کسانی برای نشستن روی صندلی این فدراسیون بزرگ دورخیز می کنند.

پیکر مهدی شادمانی  امروز تشییع می شود

پیکر زنده یاد مهدی شادمانی، خبرنگار باسابقه ورزشی، امروز از ورزشگاه شیرودی به سمت قطعه نام آوران تشییع خواهد شد. مراسم تشییع پیکر این خبرنگار ورزشی با هماهنگی های صورت گرفته با خانواده آن مرحوم، راس ساعت 9 صبح از ورزشگاه شیرودی (امجدیه) انجام خواهد شد. پس از این مراسم، پیکر آن مرحوم در قطعه نام آوران بهشت زهرا(س) در خانه ابدی آرام خواهد گرفت. مهدی شادمانی، خبرنگار باسابقه ورزشی، پس از سه سال مبارزه با بیماری سرطان، بامداد روز شنبه (9 شهریور) در 37سالگی به دیار باقی شتافت.

شروع استراماچونی شبیه به شفر

به گزارش وب سایت نود، استقلال تهران برای لیگ نوزدهم استراماچونی ایتالیایی را روی نیمکت خود می بیند. سرمربی اسبق اینترمیلان در دو بازی ابتدایی فصل که روی نیمکت استقلال نشسته، با بدشانسی فقط یک امتیاز کسب کرده است. شاگردان او در بازی اول خود مقابل ماشین سازی با یک گل متحمل شکست شدند. در دومین بازی فصل هم استقلالی ها با گل ثانیه های پایانی برد خانگی را با تساوی عوض کردند. عملکرد استراماچونی در دو بازی اول خود همراه با استقلال، شبیه به عملکرد وینفرد شفر آلمانی در دو بازی اولی که در لیگ برتر روی نیمکت استقلال نشست، است. شفر که از هفته نهم لیگ شانزدهم در لیگ برتر روی نیمکت استقلال نشست، در دو بازی اولی که در لیگ هدایت این تیم را برعهده داشت مقابل فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادی به تساوی بدون گل رسید و در دومین بازی شاگردان او دربی بزرگ ایران را با یک گل به رقیب سنتی خود واگذار کردند تا شفر در دو بازی اول یک امتیاز کسب کرده باشد.