آرشیو پنج‌شنبه ۲۱‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۸۰
اقتصادی
۴

قیمت گوشت و مرغ در شیب کاهش

روند کاهشی قیمت مرغ شروع شده و کاهش قیمت گوشت قرمز تا کیلویی 65 هزار تومان در بازار امکان پذیر به نظر می رسد.

به گزارش فارس، قیمت مرغ که طی روزهای گذشته به بیش از 15 هزار تومان در هر کیلوگرم رسیده بود با افزایش عرضه در بازار به کیلویی 13 هزار و 800 تومان کاهش یافته است.

قیمت گوشت گوساله هم روی هر کیلوگرم 86 هزار تومان تقریبا تثبیت شده و اتحادیه های تولیدکنندگان معتقدند انباشت دام به اندازه ای است که می توانند قیمت را به شدت پایین بیاورند. آنها تولید دام سنگین کشور را مناسب عنوان کرده و قول کاهش تا کیلویی 65 هزار تومان را نیز داده اند.

دیروز در بازار تهران قیمت ران مرغ کیلویی 13 هزار و 800 تومان، سینه مرغ 14 هزار و 800 تومان، سینه کبابی 21 هزار و 400 تومان، فیله مرغ 25 هزار و 500 تومان و کتف و بال 12 هزار و 500 تومان بود.

قیمت گوشت منجمد 52 هزار و 800 تومان، گوشت مخلوط گوساله 83 هزار تومان و چرخ کرده گوساله 70 هزار تومان به فروش می رود.

در بازار تهران قیمت هر کیلوگرم ماهی آزاد قزل آلا 27 هزار تومان به فروش می رود و ماهی تیلاپیا هم کیلویی 58 هزار تومان عرضه می شود. ماهی تیلاپیا وارداتی است اما شیلات توسعه تولید آن را در داخل در دستور کار قرار داده است و مجوز تولید این نوع ماهی در چهار استان با هماهنگی سازمان حفاظت از محیط زیست صادر شده است.

پیش از این درباره تولید ماهی تیلاپیا محدودیت هایی در کشور وجود داشت و اعلام می شد به علت مهاجم بودن این نوع ماهی، پرورش آن مشکلات زیست محیطی ایجاد می کند.