آرشیو دو‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۷۱۵۷
حوادث
۱۲

اخبار

کلاهبرداری زن جواهر ساز از بازرگان چینی

گروه حوادث/  زن جواهرساز که به طمع تصاحب سنگ های گرانقیمت یک بازرگان چینی با وی طرح دوستی ریخته بود به جرم کلاهبرداری 300 میلیون تومانی از سوی پلیس دستگیر شد. به گزارش خبرنگار «ایران»، اواخر خرداد امسال یک زن چینی به همراه وکیلش، به دادسرای ناحیه 2 تهران رفت و گفت: من بازرگان هستم و به ایران زیاد سفر می کنم.

اوایل سال 98 با خانم جوانی به نام دنیا آشنا شدم و صمیمیت زیادی بین ما ایجاد شد. روزی به او گفتم من علاوه بر بازرگانی در کار جواهرات نیز هستم و تعدادی سنگ قیمتی که همراه داشتم به او نشان دادم. دنیا با دیدن جواهرات گفت من هم در کار جواهرسازی هستم بعد هم پیشنهاد داد که می تواند برای سنگ ها رکاب بسازد. من هم که به او اعتماد داشتم پس از تحویل سنگ های قیمتی به ارزش 300 میلیون تومان مجبور شدم به کشورم برگردم اما پس از یک ماه که به ایران برگشتم با دنیا تماس گرفتم که تلفن همراهش خاموش بود بعد هم متوجه شدم دنیا با جلب اعتماد من اقدام به کلاهبرداری کرده است.  پس از این شکایت، پرونده به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 2 تهران برای دستگیری و کشف اموال، در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم(ویژه مبارزه با جرایم کلاهبرداری) قرار گرفت. سرهنگ جهانگیر تقی پور- معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ - در تشریح این خبر گفت: با بررسی پرونده و بهره گیری از روش های علمی کشف جرم، پلیس موفق به شناسایی هویت واقعی متهم به نام «سارا» شد و ماموران موفق شدند او را به همراه سنگ های قیمتی در مخفیگاهش در محدوده شمال غرب تهران دستگیر کنند.

دختر جوان ضمن اعتراف به سرقت جواهرات گفت: چند سال است در حرفه جواهرسازی مشغول به کار هستم. پس از آنکه شاکی سنگ های قیمتی را به من نشان داد وسوسه شدم تا آنها را به دست آورم. به همین خاطر با نشان دادن صفحه اینستاگرام ساخت و فروش جواهر مربوط به محل کارم، اعتماد وی را جلب و متقاعدش کردم تا سنگ ها را از او بگیرم. وقتی هم دیدم او به کشورش بازگشته فرصت را مناسب دیدم و گوشی ام را خاموش کردم. با توجه به دستگیری متهم، وی با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی روانه زندان شد.

هشدار  نسبت  به مصرف «ریتالین» بین دانشجویان

گروه حوادث/   پلیس به خانواده ها و دانشجویانی که برای افزایش تمرکز و شب بیداری داروی «ریتالین» مصرف می کنند هشدار داد.سرهنگ محمد بخشنده رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در خصوص مصرف برخی داروهای اعتیادآور گفت: بسیاری از خانواده ها و جوانان بر این باورند که اعتیاد فقط به مصرف مواد مخدر محدود می شود ولی واقعیت این است که باید بدانیم برخی داروها نیز خطر اعتیادآوری بالایی دارند.

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از داروهای خطرناک «ریتالین» است که در درمان بیش فعالی و کم توجهی کودکان کاربرد دارد، اما برخی دانشجویان یا افرادی که می خواهند مدتی تمرکز بیشتری داشته باشند و شب را تا صبح نخوابند، این دارو را مصرف می کنند، آنان نمی دانند که اعتیاد به ریتالین که یک داروی محرک است، در نهایت افسردگی، فراموشی و افت شدید تمرکز را به همراه خواهد داشت. باید به این نکته توجه کرد که خانواده ها به شب زنده داری های فرزندان خود توجه بیشتری داشته باشند چه بسا افراد زیادی با مصرف همین قرص ها معتاد شده اند.