آرشیو شنبه ۳۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۹۵۹۱
سیاسی
۳

خبر

آیت الله نوری همدانی: اربعین، مظهر قدرت و اتحاد ایران و عراق است

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم گفت: اربعین، مظهر قدرت و اتحاد ایران و عراق است.به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری رسا، آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار سفیر عراق با بیان اینکه ایران و عراق در طول تاریخ با یکدیگر وحدت و اتحاد داشته اند، گفت: ایران و عراق دارای اتحاد فرهنگی، تاریخی و سیاسی بوده و هستند.وی افزود: ایران و عراق دو کشور برادر هستند و در طول سال های متمادی همراه یکدیگر بوده اند، دشمن سعی می کند بین ایران و عراق ایجاد اختلاف کند اما هر اندازه در این زمینه سرمایه گذاری بیشتری کرده شکست سخت تری خورده و نتوانسته موفق شود.استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به توطئه های داعش و تکفیری در عراق و سوریه اظهار داشت: با وجود این توطئه ها امروز می بینیم که ارتباط و برادری دولت و ملت ایران و عراق بیشتر شده است و دشمن ناکام مانده است.وی ادامه داد: خوشبختانه مردم عراق مردم با فرهنگ ولایت و دین هستند و با وجود حشدالشعبی و گروه های مقاومت اجازه ندادند که دشمنان به اهداف خود در این کشور دست پیدا کنند، امروز دشمن درصدد این است که بین ایران و عراق اختلاف ایجاد کند اما هرگز این اتفاق نخواهد افتاد.آیت الله نوری همدانی با تاکید بر تقویت اتحاد ایران و عراق ابراز داشت: هزاران نفر از مردم ایران در مراسم عظیم اربعین در عراق شرکت می کنند و هر سال هم بر این تعداد افزوده خواهد شد؛ دل ملت ایران در مسیر ولایت و خدمت به اهل بیت(ع) همراه ملت عراق است.وی مظهر قدرت و اتحاد ایران و عراق را اربعین دانست و عنوان کرد: هیچ قدرت جز اسلام و ولایت نمی تواند میلیون ها انسان را در یک نقطه جمع کند، در مکه و مدینه تعداد زائران از 3 میلیون تجاوز نمی کند اما در اربعین مشاهده می کنیم که بیش از 20 میلیون نفر در مراسم اربعین شرکت می کنند.این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: ما از ملت و دولت عراق برای مهمان نوازی و ایثاری که نسبت به زوار در اربعین دارند تقدیر و تشکر می کنیم و امیدواریم هر روز برادری و وحدت ایران و عراق محکم ترشود.

دونالد ترامپ در پیامی خبر داد: بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی تحریم شدند

رئیس جمهور آمریکا روز گذشته از تحریم بانک مرکزی ایران خبر داد و مدعی شد که تحریم های جدید بسیار بزرگ هستند.به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا خبر داد که این کشور بانک مرکزی ایران را تحت تحریم های جدید قرار داده است.صندوق توسعه ملی ایران و شرکت اعتماد تجارت پارس نیز در زمره بخش هایی هستند که در تحریم های جدید آمریکا مورد اشاره قرار گرفته اند.

وی که در کاخ سفید و پیش از دیدار با نخست وزیر استرالیا صحبت می کرد، مدعی شد که این تحریم ها در عالی ترین سطح بوده و بسیار بزرگ هستند. ترامپ در ادامه سخنانش مدعی شد که گزینه نظامی علیه ایران همچنان روی میز است. وی این ادعا را در حالی مطرح می کند که کارشناسان بارها تاکید کرده اند که آمریکا در وضعیت ایجاد درگیری جدید در خاورمیانه قرار ندارد. وی همچنین مدعی شد که مقامات ایران برای نجات دادن کشورشان از ورشکستگی باید حمایت از تروریسم را متوقف کنند.

ترامپ همچنین در ادامه سخنانش با اشاره به تجهیزات نظامی که آمریکا در اختیار دارد گفت که در حال حاضر آمریکا از لحاظ نظامی از هر زمان دیگر قدرتمندتر است. از سوی دیگر «استیون منوشین» وزیر خزانه داری آمریکا دیروز مدعی شد که تحریم های جدید علیه ایران بسیار بزرگ هستند. وی در ادامه مدعی شد که بانک مرکزی ایران که تحت تحریم قرار گرفته آخرین منبع تامین مالی ایران است. واشنگتن در حالی از تحریم های جدید علیه ایران خبر می دهد که بلومبرگ در گزارشی اذعان کرده که چنین تحریم هایی آثار ناچیزی بر اقتصاد ایران خواهند داشت.  رئیس جمهور آمریکا که این روزها به همراه سایر مقامات آمریکایی در حال اتهام پراکنی علیه ایران در خصوص حمله به تاسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو است، چهارشنبه شب وعده تحریم های شدیدتری را علیه ایران داده بود.