آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۰۳
اخبار کشور
۲

آیت الله کعبی: راهبرد مقاومت فعال بسترساز رونق تولید و شکست تحریم هاست

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با بیان اینکه راهبرد مقاومت فعال، در ماه های اخیر در سیاست داخلی و بین المللی جواب داده است، گفت: این راهبرد، اقتدارافزا است و اقتدار نیز بسترساز رونق تولید می شود و رونق تولید، بسترساز شکست تحریم ها است.

آیت الله عباس کعبی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه راهبرد مقاومت فعال، از اصول پایه ای سیاست جمهوری اسلامی در عرصه داخلی و بین المللی است و توسط رهبر معظم انقلاب اعلام و تبیین شده، اظهار داشت: در ماه های اخیر، شاهد هستیم که این راهبرد، هم در سیاست داخلی و هم بین المللی جواب داده است.

وی، راهبرد مقاومت فعال را باعث اقتدار دانست و گفت: اقتدار نیز بسترساز رونق تولید می شود و رونق تولید، نیز بسترساز شکست تحریم ها است.

کعبی با بیان اینکه مقاومت فعال، پل پیشرفت داخلی و اقتدار بازدارنده دفاعی در سطح بین المللی است، به اتخاذ سیاست نفی مذاکره با آمریکا در همه سطوح اشاره کرد و گفت: برخی می خواستند راهبرد مقاومت را به جنگ ربط دهند که رهبر انقلاب فرمودند که نه جنگ می شود و نه مذاکره می کنیم.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان ادامه داد: راهبرد مقاومت فعال، هم تضمین کننده عزت ملت ایران است و هم باعث پیشرفت ملت ایران شده است؛ نمونه آن را در دیدار «شینزو آبه»، نخست وزیر ژاپن مشاهده کردیم.

کعبی با بیان اینکه برخی از سیاستمداران و مدیران پیشنهاد می دادند که رهبر انقلاب با نخست وزیر ژاپن دیدار نکنند، چرا که این دیدار باعث بالا رفتن قیمت دلار می شود، اظهار داشت: ملاحظه کردید که این دیدار انجام شد و رهبر انقلاب با اقتدار و عزت سخن گفتند و قیمت دلار نه تنها بالا نرفت بلکه فروکش هم کرد. بنابراین این یک الگو در نحوه گفت وگوهای مبتنی بر عزت با دیپلمات های دنیا است.

وی ادامه داد: یک مسئول نظام جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی به عنوان نماینده ملت بزرگ ایران، دستاورد استقلال، آزادی و پیشرفت همه جانبه را مرهون امام، شهدا و ملت اقتدارآفرینی می داند که جوانانش بعد از دفاع مقدس، حماسه دفاع از حرم را آفریدند و حماسه دفاع از امنیت را با انهدام پهپاد آمریکایی با سامانه بومی سوم خرداد رقم زدند.

وی با بیان اینکه ما نفی کننده مذاکره با اروپا نیستیم، تصریح کرد: اما این مذاکره باید در چارچوب عزت، مصلحت و اقتدار ملت ایران صورت بگیرد و مسیر کاهش تعهدات برجامی که سه مرحله آن را پشت سر گذاشته ایم، دنبال شود.

کعبی، بی نتیجه بودن سازوکار مالی اروپایی ها موسوم به «اینستکس» را مورد اشاره قرار داد و گفت: اروپایی ها به عنوان دلال و واسطه آمریکایی ها عمل می کنند و از ابتدا نباید به این ها دلخوش می کردیم، چرا که آنها جاده صاف کن آمریکایی ها هستند.

وی، آمریکا را رو به افول دانست و گفت: در مقابل، انقلاب اسلامی در همه عرصه های منطقه ای و بین المللی در حال پیشرفت است و امداد الهی هم پشتیبان ملت ایران است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان در گفت و گو با فارس افزود: راهبرد مقاومت فعال می تواند در کنار امیدی که آیت الله رئیسی با مبارزه با فساد ایجاد کرده، دست به دست هم بدهند و در مقابل جنگ نرم دشمن و تولید قدرت نرم برای کشور، اثرگذار باشد.