آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۲۵
ورزش
۱۸

دعوای مجیدی و استیلی بالا گرفت

جنگ دخالت

دنیای اقتصاد : قابل پیش بینی بود که جدایی فرهاد مجیدی از تیم امید بدون تبعات نخواهد بود. اما ابعاد جنگ بیشتر از حد تصور پیش رفت. حمید استیلی جانشین مجیدی در تیم امید در برنامه تلویزیونی فوتبال برتر ابتدا سعی کرد با تشکر و قدردانی از فرهاد پرونده را بدون درد و خونریزی ببندد اما بعد از او مجیدی پشت خط آمد و مواردی را در تایید ادعای دخالت درکارش برشمرد. اینکه استیلی بدون توجه به نظر او مستقلا لیست داده است، با لباس ورزشی وسط زمین تمرین آمده و نکته فنی گوشزد کرده و حتی جلسه آنالیز برگزار کرده است. او حتی پا را از این فراتر گذاشت و مدعی شد اعضای کمیته فنی یکدیگر را به عنوان دستیار به او معرفی کردند.

استیلی که تازه متوجه شده بود سیاست وارد شدن از در دوستی با فرهاد جواب نداده است بار دیگر پشت خط آمد و مجیدی را به قلب واقعیت متهم کرد و اینکه اعمال نظر ها به دلیل ضعف فنی فرهاد و البته با قصد کمک صورت گرفته است. استیلی هم نقل قولی جنجالی علیه قلعه نویی را افشا کرد تا پای امیر را هم به دعوا باز کند: «ایشان مربیان ایرانی را به هیچ عنوان قبول نداشتند، احساسش این بود که با هیچ کس نمی تواند کار کند. محمدی گفت که قلعه نویی برنامه دارد اما فرهاد گفت من زمانی که در استقلال بودم برنامه ای از ایشان ندیدم. ما گفتیم مگر می شود یک مربی برنامه نداشته باشد و قهرمان شود؟» او حتی مدعی شد مجیدی علیه او سندسازی کرده است: «من با اصرار ایشان آنالیز را انجام دادم. من توقع داشتم یک مقدار با واقعیت صحبت کنند. ایشان خودشان به من گفتند که آنالیز کن، چون نمی توانند آنالیز کنند. همه بچه های تیم بودند، بپرسید که آیا خواهش کردند که من آنالیز کنم یا من خودم آمدم؟ در همه جلسات بحث این بود که من حرف ها را آغاز کنم.»

این یعنی فیلمی که مجیدی مدعی است از آنالیز استیلی دارد درواقع به درخواست خود او برای صحبت کردن و گوشزد مسائل فنی گرفته شده است. تبعات این دعوا البته از مرزهای فدراسیون هم خارج شد. علی دایی دیروز در مصاحبه با «ایسنا» گوشزد کرد که فرهاد در قبول این تیم اشتباه کرد: «فرهاد مجیدی دوست و رفیق من است و زمانی که نامش به عنوان گزینه سرمربیگری تیم ملی امید مطرح شد، دوست نداشتم این پیشنهاد را قبول کند. فرهاد می تواند مربی بزرگی شود چون توانایی و استعداد لازم را دارد. او در تیم های بزرگ تجارب زیادی به دست آورده است. به نظر من فرهاد مجیدی از همان ابتدا نباید این مسوولیت را قبول می کرد همان طور که گفتم او می تواند در آینده یکی از مربیان بزرگ فوتبال ایران شود و به فوتبال ایران خدمت کند. نباید کاری کنیم که فرهاد مجیدی را از دست بدهیم تا او بتواند مربیگری را به درستی شروع کند و در آینده موفق شود.»