آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۷۱۷۷
ورزشی
۱۵

اخبار

مخالفت تاماش آیان با درخواست ایران

فدراسیون جهانی وزنه برداری با درخواست ایران مبنی بر حضور کیانوش رستمی و سعیدعلی حسینی در مسابقات گزینشی سوئیس موافقت نکرد. به این ترتیب سعیدعلی حسینی که در دوره دوم مسابقات گزینشی درهیچ مسابقه ای شرکت نکرده، طبق قوانین فدراسیون جهانی شانس حضور در المپیک 2020 را از دست داد.  کیانوش رستمی هم با توجه به اینکه امتیازهای زیادی از دست داده کار بسیار سختی برای کسب سهمیه و رسیدن به المپیک توکیو دارد.

دادخواست برانکو در فیفا به جریان افتاد

با اینکه پرسپولیسی ها مدعی هستند پس از مذاکره با وکیل برانکو ایوانکوویچ، زمینه پس گرفتن شکایت وی به فیفا را مهیا کره و با او به توافق مالی رسیده اند، دیروز گزارش شد که مراحل و مراتب رسیدگی به دادخواست سرمربی سابق سرخ های تهرانی در فیفا به جریان افتاده است.

بازگشت رضا مهاجری به تمرینات نساجی

رضا مهاجری، سرمربی نساجی که در اعتراض به مشکلات مالی این باشگاه قائمشهری و صادر نشدن کارت بازی چند بازیکن تیمش در تمرینات دوشنبه نساجی شرکت نکرده بود، پس از برگزاری جلسه ای تازه با سران این باشگاه و گرفتن قول های لازم از آنان، عصر دیروز در محل تمرین حاضر شد و اداره امور را دوباره در دست گرفت.

تارتار: اصرار نکنید، برنمی گردم

مهدی تارتار که سران نفت مسجدسلیمان سعی در بازگرداندن وی به این تیم لیگ برتری داشته اند، گفت:«اصرار نکنید، برنمی گردم. بدقولی های مالی این باشگاه جایی برای بازگشت به این تیم باقی نگذاشته است.»

دلیل درگیری حلالی و شاگردش مشخص شد

اسماعیل حلالی، سرمربی سابق تیم امید پرسپولیس در مورد درگیری اش با یکی از بازیکنان این تیم چنین توضیح داد: «پدر یکی از بازیکنان ما سرپرست تیم نفت ایرانیان بود و چون یار ما کنار زمین به داور اعتراض کرد، به سمت او رفتم و خواهان آرامش وی شدم. در حرف های او احساس کردم که به مبلغ قرارداد پسرش با پرسپولیس معترض است و در نتیجه در پایان دیدار از فرط ناراحتی یک سیلی به صورت شاگردم زدم اما بعدا بابت آن برداشت اشتباه و سوء تفاهم عذرخواهی کردم.»

سردار در تیم منتخب هفته لیگ روسیه

درخشش سردار آزمون طی پیروزی 1-3 این هفته زنیت مقابل اورال در لیگ فوتبال روسیه سبب شد سایت «هواسکورد» این کشور وی را در تیم منتخب هفته این لیگ قرار بدهد. وی در این دیدارهم یک گل زد وهم یک پاس گل داد.

آغاز عملیات جذب مهاجم جدید در پرسپولیس

با ناامید شدن پرسپولیس از جونیور براندائو، مهاجم برزیلی و کم اثر این تیم، عملیات جذب یک مهاجم خارجی تازه برای این باشگاه کلید خورده است. ازآنجا که براندائو انتخاب شده توسط گابریل کالدرون بود، محمدحسن انصاری فرد مدیرعامل سرخ ها قصد دارد این بار حرف اول را در انتخاب مهاجم جدید بزند و تسلیم محض نظر این مربی آرژانتینی نشود.

دعوت 24 بازیکن به اردوی جوانان

از سوی سیروس پورموسوی، سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان ایران، 24 بازیکن به اردوی جدید این تیم که از 19 تا 26 مهر در مرکز ملی فوتبال در تهران برپا می شود، دعوت شدند. این تیم برای حضور در پیکارهای مقدماتی قهرمانی جوانان آسیای 2020 که از 15 آبان آغاز می شود، آماده می شود.

پایان محرومیت پلاتینی

محرومیت 4 ساله میشل پلاتینی ازهرگونه فعالیت مدیریتی و اجرایی در فوتبال دیروز به پایان رسید. کاپیتان و سرمربی سابق فرانسه به بهانه دریافت مبالغی مبهم و توجیه نشده از فیفا در زمان ریاست سپ بلاتر، از ریاست یوفا و عضویت در شورای افتخاری مدیران فیفا خلع و دچار محرومیت فوق شده بود.