آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۰۳
اخبار کشور
۳

2 تا 3 هزار زائر افغانستانی اربعین روزانه از مرز دوغارون وارد ایران می شوند

روزانه دو تا سه هزار زائر تبعه افغانستان برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین و ایام پایانی ماه صفر در کشور عراق از طریق مرز دوغارون وارد ایران می شوند.

مدیرکل امنیتی- انتظامی استانداری خراسان رضوی در حاشیه سفر به مرز دوغارون و بازدید از موکب های مستقر در این گذرگاه رسمی با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: زیرساخت های لازم برای عبور آسان و بدون دغدغه زائران کربلا در مرز دوغارون فراهم و تمام امکانات و ظرفیت های شهرستان تایباد برای رفاه این زائران به کار گرفته شده است.

حسین شرافتی راد افزود: پیش بینی می شود در این ایام بیش از 45 هزار نفر از اتباع افغانستان به قصد سفر به عراق از طریق مرز دوغارون وارد ایران شوند.

وی به افزایش ساعت کاری پلیس گذرنامه اشاره کرد و ادامه داد: پلیس مهاجرت و اتباع خارجی نیز با برنامه ریزی انجام شده این آمادگی را دارند که در صورت افزایش ورود زائران افغانستانی به مرز دوغارون گیت های خروجی مسافران را در این پایانه مرزی به صورت موقت افزایش دهند تا زائران به آسانی تردد کنند و در صورت نیاز ساعت کاری این واحد نیز افزایش خواهد یافت.

مدیرکل امنیتی - انتظامی استانداری خراسان رضوی گفت: از تمام ظرفیت های موجود تایباد در ستاد اربعین شهرستان برای خدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین حسینی در مرز دوغارون استفاده شده و در صورت ورود اتباع کشور افغانستان در طول شبانه روز این مرز آمادگی خدمات رسانی را دارد.

شرافتی راد افزود: با توجه به اقدامات انجام شده و فراهم شدن زیرساخت های لازم در مرز دوغارون این گذرگاه رسمی توان پذیرش روزانه بیش از چهار هزار زائر را نیز دارد که البته تحقق این مهم همکاری مقامات کشور افغانستان را نیز می طلبد.

وی به برقراری امنیت پایدار برای ورود اتباع کشور افغانستان اشاره کرد و گفت: تمامی تمهیدات لازم در حوزه امنیتی در مرز دوغارون فراهم شده و با وجود نیروهای مسلح و امنیتی هیچ گونه مشکلی در این معبر نخواهد بود و امنیتی 100 درصدی در آن فراهم شده است.