آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۹۶۰۷
شهرستان ها
۵

خبر

مسئول خواهران ناحیه بسیج دانشجویی خورستان: نخستین دوره آموزشی خادم الاربعین ویژه دانشجویان خوزستانی برگزار شد

اهواز- خبرنگار رسالت: مسئول خواهران ناحیه بسیج دانشجویی خوزستان به برگزاری نخستین دوره تخصصی، تربیتی آموزشی خادم الاربعین ویژه دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد اشاره کرد و گفت: این اولین دوره ای است که در کل کشور با این سطح و با این مخاطبین برگزار شده است. حکیمه لویمی درباره نخستین دوره تخصصی، تربیتی آموزشی خادم الاربعین اظهار داشت: در آستانه اربعین حسینی، ناحیه بسیج دانشجویی خوزستان دوره های تربیتی آموزشی دو روزه به عنوان خادمین الاربعین و در محل مرکز آموزشی این ناحیه برگزار کرد. وی ادامه داد: از چندی پیش تبلیغات دوره خادمین آغاز شد و 130 نفر ثبت نام کردند که در نهایت با مصاحبه و گزینش تنها 43 نفر از خواهران دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد از مناطق مختلف استان مجاز به شرکت در این دوره شدند. لویمی بیان کرد: «راهبرد این دوره تربیت خادم با روحیه جهادی و نقش آفرینی در عرصه های مختلف خدمت رسانی با هدف افزایش بصیرت، افزایش مهارت، تقویت روحیه جهادی، افزایش معرفت و ورود به بدنه جامعه است.» گفتنی است باتوجه به نظر سنجی هایی که در انتهای هر کلاس صورت می گرفت کیفیت اولین دوره تخصصی، تربیتی آموزشی خادم الاربعین در ناحیه بسیج دانشجویی استان خوزستان رضایت بخش اعلام شده است.

رئیس پلیس آگاهی بوشهر: زمین خواری 60 میلیارد ریالی در بوشهر کشف شد

بوشهر-خبرنگاررسالت: سرهنگ جوشن سهرابی از کشف یک فقره زمین خواری به ارزش 60 میلیارد ریال در بوشهرخبر داد. ایشان در جمع خبرنگاران در بوشهر از امنیت پایدار استان خبرداد و اظهار داشت: با تعامل و همکاری همه جانبه مردم و مسئولان امنیت پایدار و مطلوبی در استان حاکم است که این مهم زمینه توسعه و پیشرفت را فراهم کرده است. وی با اشاره به اینکه تجاوز به منابع طبیعی، تعرض به سرمایه های کشور و حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این سرزمین است، بیان کرد: زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره مندی از نعمت های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می کنند که برای مقابله با این مشکل، همکاری همه مردم و دستگاه های نظارتی الزامی است. سهرابی از کشف زمین خواری یک هکتاری در بوشهر خبر داد و اظهارداشت:در پی دریافت اخباری مبنی بر تصرف اراضی دولتی متعلق به اداره منابع طبیعی در یکی از محلات بوشهر توسط فردی سودجو، کارآگاهان پلیس آگاهی تحقیقات و بررسی های خود را در این خصوص آغاز کردند. رئیس پلیس آگاهی بوشهر با بیان اینکه 10 هزار متر مربع با مدرک جعلی کشف شد، تصریح کرد: ماموران با بررسی های انجام شده، فردی که با استفاده از مدارک جعلی اقدام به تصرف10 هزار متر مربع از اراضی متعلق به اداره منابع طبیعی کرده را شناسایی و دستگیر کردند. وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی زمین تصرف شده را 60 میلیارد ریال اعلام کردند، گفت: در همین راستا یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام: اقامتگاه های بوم گردی روستایی فرصتی ممتاز برای توسعه ایلام است

ایلام- خبرنگاررسالت: عبدالمالک شنبه زاده گفت: اقامتگاه های بوم گردی روستایی فرصت ممتاز برای توسعه ایلام است. ایشان اظهار داشت: شعار امسال هفته گردشگری «آموزش، مهارت، اشتغال» تعیین شده که در این راستا آموزش عکاسی و معرفی ظرفیت های گردشگری در دستور کار قرار دارد. وی از افتتاح 40 اقامتگاه بوم گردی در استان ایلام خبر داد و بیان کرد: این پروژه ها که نقش مهمی در اشتغال و رونق روستاها دارد بر اساس ظرفیت روستاها مورد توجه قرار دارد. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام، گردشگری را یکی از ظرفیت های مهم استان دانست و خاطر نشان کرد: استان ایلام در بخش های کوهستانی، منابع طبیعی، آثار باستانی و روستایی دارای ظرفیت های بالای گردشگری است که توسعه زیرساخت های این حوزه در دستور کار قرار دارد. وی بیان کرد: در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال اقامتگاه های بوم گردی روستایی استان ایلام بر اساس ظرفیت های روستایی افزایش می یابد. شنبه زاده گفت: سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان ایلام بازده بسیار خوبی برای سرمایه گذاران دارد و در این راستا از سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در استان ایلام داشته باشند بجد حمایت می شوند.

طی حکمی از سوی دبیر کل انجمن روزنامه نگاران مسلمان: خبرنگار«رسالت» مدیر انجمن روزنامه نگاران مسلمان شعبه استان گلستان شد

کلاله-خبرنگاررسالت: خبرنگار روزنامه «رسالت» مدیر انجمن روزنامه نگاران مسلمان شعبه استان گلستان شد. سخنگوی انجمن روزنامه نگاران مسلمان با اعلام این خبر افزود: طی حکمی از سوی سید نظام الدین موسوی دبیر کل انجمن روزنامه نگاران مسلمان، محمد عمرانی خبرنگار رسالت، عضو هیئت مدیره و دبیر کمیته محیط زیست انجمن با حفظ سمت به مدیریت شعبه استان گلستان این تشکل منصوب شد. به گفته مقداد ذکی زاده، حکم صادره برای نامبرده و معرفی نامه او به عنوان مدیر شعبه استان گلستان به زودی تسلیم استانداری استان گلستان می شود تا فعالیت های صنفی و رسانه ای شعبه انجمن در استان گلستان به صورت قانونی و رسمی آغاز شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی: «طرح نماد» با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس اجرایی می شود

تبریز- خبرنگاررسالت: جعفر پاشایی گفت: دانش آموزان دوره ابتدایی در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند که «طرح نماد» با رویکرد پیشگیری از بروز این آسیب ها اجرایی می شود.ایشان در آیین افتتاح گردهمایی معاونین تربیت بدنی و سلامت و آموزش ابتدایی استان های سراسر کشور، اظهارداشت: با تمام مشکلات و محدودیت های مالی وزارت آموزش و پرورش و دولت، معاونت تربیت بدنی و آموزش ابتدایی از موفق ترین و با ثبات ترین حوزه ها بوده اند. وی خاطرنشان کرد: قطعا اقدامات، فعالیت ها و شاخص های این دو معاونت دوره های بعدی الگو و شاخص خواهد بود. پاشایی به علل موفقیت این دو حوزه از آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در حوزه تربیت بدنی شاخص ها بیانگر عملکرد هستند، فقط در اجرای المپیاد درون مدرسه ای بیش از هزار تیم ورزشی در استان آذربایجان شرقی ایجاد شده است. وی ادامه داد: گرد هم آوردن این همه دانش آموز هنر است، دانش آموزی که در معرض انواع مختلف آسیب های دشمن قرار دارد. پاشایی، اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) را از دیگر اقدامات مهم آموزش و پرورش خواند و ابراز داشت: دانش آموزان دوره ابتدایی در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند که طرح نماد با رویکرد پیشگیری از بروز این آسیب ها اجرایی می شود. ایشان با تقدیر از فعالیت های حوزه های آموزش ابتدایی و تربیت بدنی، اذعان داشت: این دو حوزه علی رغم تمام مشکلات و با کمترین امکانات، بهترین عملکرد را از خود نشان می دهند.وی هدف از برگزاری این اجلاس را، توجه به ورزش و سلامت دانش آموزان در سطوح پایه تحصیلی عنوان کرد و افزود: باید در مقاطع پیش دبستانی و دبستان، باید به سلامت روحی و جسمی دانش آموزان توجه ویژه ای شود.

فرمانده انتظامی استان کردستان: همراهی مردم کردستان با نیروی انتظامی قابل ستایش است

سنندج- خبرنگاررسالت: سردار علی آزادی در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های گروهی استان که به مناسبت هفته ناجا برگزار گردیدضمن بیان برنامه ها و عملکرد نیروی انتظامی گفت: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، عطرافشانی گلزارهای شهدا، نمایشگاه های مختلف به ویژه آسیب های اجتماعی با مشارکت جامعه دانشگاهی، تجلیل از بازنشستگان و خانواده پرسنل نیروی انتظامی و ارائه خدمات مضاعف به شهروندان در مراکز خدمات درمانی از جمله برنامه های هفته ناجا در استان است.وی افزود: پلیس علاوه بر اقدامات سلبی اقدامات ایجابی را هم در دستور کار قرار داده که انتظار می رود مردم برای پیشبرد اهداف خود با نیروی انتظامی همراه باشند هر چند که همراهی مردم کردستان با این نیرو قابل ستایش است. ایشان اظهارداشت: اگرچه فضای مجازی می تواند ظرفیتی برای رسیدن به توسعه باشد اما امروزه به یک تهدید تبدیل شده که مهم ترین دلیل آن عدم آشنایی مردم با این فضا و مخاطرات آن است البته دراین زمینه از طریق رسانه ملی و سایر رسانه ها اطلاع رسانی شده اما ما معتقدیم کافی نیست و به همین منظور آموزش عمومی به عنوان یک هدف مهم از سوی انتظامی استان دنبال می شود. سردار آزادی با اشاره به اینکه ارتباط تنگاتنگ نیروی انتظامی وپلیس موجب می شود برنامه های خاصی در راستای ارتقای نحوه برخورد با مردم برای مجموعه برگزار شود، تصریح کرد: امیدواریم اصحاب رسانه مانند گذشته در طول این هفته برنامه ها و عملکرد نیروی انتظامی را به اطلاع مردم برسانند.

طرح کنترل و پایش مناطق شکار ممنوع دامغان آغاز شد

دامغان-خبرنگاررسالت: در طرح کنترل و یاپش مناطق شکار ممنوع دامغان 3 گروه از محیط بانان در منطقه شکار ممنوع طالو، شیربند و سفیدکوه آرسک حوالی چشمه سارها که محل استقرار وحوش است گشت زنی کرده و مناطق مذکور را از استتار و کمین شکارچیان برای شکار وحوش پاکسازی می کنند. در مرحله اول این طرح در منطقه شکار ممنوع طالو شیربند 4 خانه کول که محل استقرار شکارچیان غیرمجاز بوده شناسایی و تخریب شده است. حفاظت و پایش مستمر، ایجاد منابع آبی و آبشخور و پوشش گیاهی مناسب از مهمترین عوامل افزایش 15 درصدی جمعیت وحوش در مناطق زیست محیطی شهرستان دامغان است. وسعت مناطق شکار ممنوع سفید کوه آرسک و طالو شیربند دامغان 146 هزار هکتار است که انواع چهارپایان و انواع پرندگان وحشی در آن زیست می کنند.

بازدید مسئولان شهرستان قدس از سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

شهرقدس- خبرنگاررسالت: فرماندار، رئیس شورای اسلامی شهر، شهردار و رئیس اداره حراست شهرداری به همراه سایر اعضای شورای تامین شهرستان قدس از سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بازدید کردند. بنا بر این گزارش؛ کنترل ترافیک راه های مواصلاتی منتهی به شهر قدس، تاکید بر لزوم برنامه ریزی جهت اعمال روش ها و اقدامات موثر در جهت ارتقای ایمنی و افزایش ظرفیت و بهره وری شبکه معابر شهر و لزوم برنامه ریزی، نظارت، همکاری و هماهنگی با نهادهای مجری حمل و نقل و ترافیک به ویژه در زمینه کاهش تقاضای سفرهای شهری و توسعه کمی و کیفی سیستم های حمل ونقل عمومی از جمله مباحث مطروحه در این جلسه بوده است. گفتنی است؛ اتخاذ تمهیدات و تدابیر لازم به منظور مرتفع نمودن مشکلات ترافیکی در راه ها و محورهای مواصلاتی منتهی به شهر قدس با توجه به دلایلی مانند تراکم بالای جمعیتی شهر، نامناسب بودن زیرساخت ها و عدم شکل گیری شهر بر اساس اصول شهرسازی در سالیان گذشته، مهاجر پذیری، همجواری شهر قدس با پایتخت و نزدیکی با برخی از شاهراه های ارتباطی در راستای خدمات رسانی هرچه بیشتر و بهتر به شهروندان بسیار حائز اهمیت است که این جلسه در همین راستا برگزار گردید.