آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۲۵
استان ها
۱۹

خبر استانی

گزارش گروه ملی فولاد به رئیس جمهوری

محمد علاف پور - دنیای اقتصاد - اهواز : معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با اشاره به اینکه گروه ملی صنعتی فولاد ایران از مشکلات مهمی برخوردار است، گفت: قرار است این مشکلات طی گزارشی به رئیس جمهوری ارائه شود تا درخصوص آینده گروه ملی صنعتی فولاد خوزستان تصمیم گیری شود. بابک دین پرست اظهار کرد: مشکلاتی که در این گروه فولادی برشمرده شد کم هستند اما موانع مهمی محسوب می شوند.

وی با تاکید بر اینکه این مشکلات قابل بررسی هستند، ادامه داد: برای رفع برخی از موانع با تلاش هایی که صورت گرفته اعتبار خوبی به گروه ملی صنعتی فولاد ایران اختصاص یافته که راهگشای خیلی از مشکلات بوده است. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با تاکید بر انسجام مدیریتی در این شرکت افزود: در این نشست تصمیمات بسیار خوبی برای عبور از چالش های پیش روی این شرکت گرفته شده است. دین پرست گفت: قرار است گزارشی از وضعیت شرکت به رئیس جمهوری ارائه شود تا در خصوص آینده آن تصمیم مناسبی گرفته شود. وی اضافه کرد: یکی از تصمیماتی که باید در این خصوص گرفته شود تعیین تکلیف سهامی است که بخش عمده ای از آن در اختیار یکی از بانک های کشور است. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با تاکید بر اثرگذاری بسیار خوبی که این گروه فولادی از آن برخوردار است، گفت: خوشبختانه محصولات و عرضه بسیار خوبی از تولیدات گروه ملی در بازار انجام می شود که این ناشی از پویایی شرکت است. به گفته وی با توانمندی که در گروه ملی صنعتی فولاد ایران مشاهده می شود می توان انتظار داشت که آینده درخشانی در انتظار آن است.

فروش فولاد خراسان از 21 هزار میلیارد ریال گذشت

گروه بنگاه ها : فروش محصولات فولاد خراسان در 6 ماه اول سال جاری از مرز 21 هزار میلیارد ریال گذشت. معاون بازاریابی و فروش شرکت با اعلام این خبر گفت: فروش مجتمع در 6 ماه اول سال جاری با 66 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به 2179 میلیارد تومان رسید. محمدحسن پارسا حجم فروش محصولات این شرکت را در 6 ماه اول سال جاری، 527 هزار تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه با فروش 459 هزار تن 15 درصد افزایش نشان می دهد. وی علت افزایش فروش محصولات را کم شدن محدودیت های مقرراتی دولت نسبت به مدت مشابه سال قبل اعلام کرد و گفت: افزایش صادرات محصولات شرکت نیز در این رشد نقش مهمی داشته است. مدیر فروش داخلی شرکت نیز با اشاره به رشد 11درصدی فروش محصول میانی و رشد 35 درصدی فروش محصول نهایی در 6 ماه اول امسال گفت: صادرات محصولات میانی دراین مدت 45 درصد رشد داشته است. حسین بختیاری اظهار کرد: به رغم اینکه فروش محصولات واحد آهن سازی نسبت به 6 ماه اول سال 1397 کمتر کاهش نسبی داشت ولی توانستیم با فروش محصولات میانی و نهایی علاوه بر جبران آن رشد محسوسی نیز داشته باشیم.

خروج واحد شماره یک بخار نیروگاه رجایی از مدار تولید برق

دنیای اقتصاد - قزوین : واحد شماره یک 250 مگاواتی نیروگاه شهید رجایی برای انجام تعمیرات بازدید دوره ای از شبکه سراسری تولید خارج شد. تعمیرات اساسی یک دستگاه بویلر فیدپمپ، نصب دوباره الکتروموتور «FDF» ساخت داخل، رفع نشتی از والو بالانسینگ مسیر بای پاس کنترل والو سطح درام، رفع نشتی از کنترل والو مینیمم فلوی «BFP»، بازدید از تجهیز دیریتور و بازدید، انجام تست ها و انجام تعمیرات مربوط به تجهیزات الکتریکی و ابزار دقیق، بخش دیگری از فعالیت های این دوره از تعمیرات است که از سوی متخصصان این نیروگاه به انجام می رسد. تعمیرات بازدید دوره ای واحد شماره یک بخار، به مدت 15 روز و از سوی کارکنان تعمیرات سه گانه مکانیک، الکتریک و ابزار دقیق این نیروگاه برای افزایش آمادگی واحدهای سیزده گانه به انجام خواهد رسید.