آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۷۱۷۷
حوادث
۱۲

حوادث جهان

مترجم: آرزو کیهان
فرود اضطراری به خاطر بوی بد

خلبان بوئینگ 767 که از مونترال به ونکوور در پرواز بود به خاطر انتشار بوی بد در هواپیما مجبور به فرود اضطراری شد.

به گزارش وایرد، شدت بوی بد به حدی بود که خلبان با وجود استفاده از ماسک اکسیژن نتوانست به پرواز ادامه دهد.گزارش های رسیده نشان می دهد که در ابتدا بوی بد سبب شد تا خدمه همه جا به دنبال منشا بو بگردند اما وقتی علت را نیافتند خلبان مجبور به فرود اضطراری شد، تا اینکه پس از بررسی بیشتر مشخص شد علت بو میوه «دوریان» است.

میوه دوریان دارای بویی خاص و شدید (از نظر برخی مطبوع و برخی نامطبوع) است به طوری که در مالزی ورود آن به هواپیما و برخی هتل ها ممنوع شده است.

چنبره مار غول پیکر دور موتور کامیون

کارگران کامیون حمل میوه در آفریقا یک مار پیتون 4.5 متری را از موتور این خودرو بیرون کشیدند.به گزارش دیلی میل، به گفته کارگران، مار از مزرعه «زانین» در جنوب آفریقا خود را به موتور خودرو رسانده و جا خوش کرده بود. راننده کامیون نیز گفت: پس از بارگیری گوجه فرنگی ها هنگامی که قصد داشتم کامیون را روشن کنم متوجه صداهای عجیب در موتور شدم اما وقتی برای بازدید موتور رفتم ناگهان مار غول پیکری را دیدم که دور موتور چنبره زده بود به همین خاطر از همکارانم درخواست کمک کرده و آنها در نهایت مار را از موتور جدا کرده و به جنگل بازگرداندند.قتل همسر بی ادب با کلنگ شوهر عصبانی که از تمسخرهای همسرش به ستوه آمده بود او را کشت.به گزارش کرایم، قاتل «دیوید پومفرت» 51 ساله پس از جنایت به اداره پلیس رفت و به قتل همسرش اعتراف کرد. وی درباره انگیزه خود گفت: «آن ماری» 49 ساله همیشه مرا مسخره می کرد و از القابی نظیر «چاق»، «لنگ دراز» و «بی مصرف» برای من استفاده می کرد. همین موضوع باعث شده که کاسه صبرم لبریز شده و همسرم را با کلنگ بکشم.بنا بر گزارش های پلیس اسکاتلندیارد متهم پس از قتل جسد را در اصطبل خانگی رها کرده است. او به پلیس اعتراف کرده که زنش را دوست داشته اما در یک لحظه کنترل خود را از دست داده است.