آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۷۱۷۷
حوادث
۱۲

اخبار

همکاری پلیس و دادستانی  برای برخورد با متهمان اقتصادی

گروه حوادث/ فرمانده انتظامی پایتخت از دستگیری 400 متهم در بیش از 35 پرونده کلان اقتصادی با همکاری دادستانی خبر داد.سردار حسین رحیمی صبح دیروز با بیان این مطلب گفت: رسیدگی به پرونده های بزرگ اقتصادی با همکاری دادستانی به مرحله اجرا درآمد و با قاطعیت 400 نفر از این افراد را دستگیر کردیم. دستگیری مجرمان در فضای مجازی نیز بیش از 130 درصد افزایش یافته و در کنار این موارد اقدامات ایجابی و فرهنگ سازی هم داشته ایم.

وی افزود: پلیس هوشمند یعنی حرکت سریع پلیس برای بهره مندی از خدمات هوشمند و آی تی و ارائه خدمات نوین، البته هم اکنون نیز پلیس تمام امکانات سخت افزاری و نرم افزاری را در اختیار دارد.فرمانده انتظامی پایتخت ضمن اشاره به نقاط پرخطر تهران و تدابیر اندیشیده شده برای برقراری امنیت، تصریح کرد: بیش از 30 نقطه پرخطر مثل شوش، مولوی، هرندی، دروازه غار و... داریم که برای برقراری نظم و امنیت و همین طور پاکسازی آن گام های بزرگی برداشته ایم. دو طرح «کاشف» و «صاعقه» از سوی پلیس آگاهی در حال برگزاری است و طرح «اقتدار» که هدفش برخورد با مزاحمین نوامیس است از سوی پلیس امنیت و طرح «رعد» از سوی پلیس پیشگیری و طرح «ظفر» از سوی پلیس مبارزه با مواد مخدر برگزار می شود که 230 نقطه تهران در طرح ظفر پاکسازی شد.

وی در ادامه درباره پلمب واحدهای صنفی متخلف نیز گفت: واحد صنفی که مرکز فساد، تخلف و جرم شود حساب جداگانه ای با کسبه شرافتمند دارد، بالای 99 درصد کسبه درستکار هستند و قانون را رعایت می کنند. واحد صنفی نباید بی حساب و کتاب پلمب شود، سخت ترین کار برای من، پلمب یک واحد صنفی است. اما کار پلیس برقراری امنیت در بازار و حمایت همه جانبه از تجارت، رونق اقتصادی در جای جای کشور است و از هیچکس نیز توقعی نداریم.

مرد قاچاقچی یک کیلو تریاک خورد

گروه حوادث/ یک کیلو و 350 گرم تریاک توسط ماموران انتظامی قزوین در معده یک قاچاقچی پیدا شد.سرهنگ «بیژن خدایی» رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین به ایرنا اظهار داشت: ماموران مبارزه با مواد مخدر استان هنگام کنترل مسیرهای ارتباطی در عوارضی آزاد راه قزوین- زنجان از یک دستگاه اتوبوس بازدید کردند که در هنگام بازرسی ماموران با استفاده از شگردهای خاص پلیسی به یک مسافر مشکوک شدند. در ادامه مشخص شد مسافر اتوبوس با بلع مقادیری مواد مخدر از نوع تریاک قصد انتقال آن به یکی از استان های غربی کشور را دارد که با اعزام به بیمارستان از معده وی یک کیلو و 350 گرم مواد خارج شد. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: متهم با تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی شد.

مرگ مرموز پرستار جوان در خانه

گروه حوادث / همزمان با کشف جسد پرستار جوان که به طرز مرموزی در خانه اش جان باخته است تحقیقات جنایی برای کشف راز این مرگ آغاز شد.به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، ساعت 17:35 دوشنبه 15 مهر ماموران کلانتری 134 شهرک غرب در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از کشف جسد زن جوانی داخل خانه اش خبر دادند.

به دنبال اعلام این خبر تحقیقات به دستور بازپرس جنایی آغاز شد. در بررسی های اولیه همسر او به ماموران گفت: همسرم پرستار بی هوشی اتاق عمل یکی از بیمارستان های تهران است. بعد از اتمام کارم زمانی که به خانه آمدم با جسد همسرم داخل اتاق مواجه شدم.

معاینات پزشکی قانونی حکایت از مرگ زن جوان دو ساعت قبل از کشف جسد را داشت. به دستور بازپرس جنایی جسد برای مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

6 زائر در 2 تصادف کشته شدند

گروه حوادث / خودرو پراید زائرانی که از لنگرود به کربلا می رفتند بامداد روز گذشته در مسیر ایلام به سمت مرز مهران واژگون شد در این حادثه ، 3 نفر کشته و 2 نفرهم مجروح شدند.

همچنین در پی خروج خودرو پراید از جاده در محور ایلام - قلاجه 3 نفر جان باختند و 2 نفر هم زخمی شدند.

سرهنگ رضا همتی زاده رئیس پلیس راه استان ایلام درباره علت این سانحه گفت: بر اساس نظر کارشناسان راهنمایی و رانندگی راننده خودرو پراید متعلق به یکی از زائران کربلا بوده که علاوه برخستگی و خواب آلودگی در کنترل خودرو هم توانایی کافی نداشته و همین مساله موجب خروج خودرو از جاده شده است.

هراس از دستگیری، گروگانگیران را ناکام گذاشت

گروه حوادث / پسر 8 ساله مینابی که از سوی آدم ربایان گروگان گرفته شده بود با تلاش ماموران پلیس آگاهی آزاد شد.سرهنگ محمد رستمی، فرمانده انتظامی میناب در خصوص جزئیات این ماجرا گفت: چندی قبل یکی از شهروندان تبعه افغانستان در تماس با پلیس از ربوده شدن پسر کوچکش خبر داد و گفت: وقتی پسرش برای خرید نان از خانه خارج شده بود توسط افرادی ناشناس ربوده و گروگان گرفته شده است. بدین ترتیب پیگیری موضوع در دستور کار دایره جنایی پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.ماموران در ابتدا با بررسی دوربین های مداربسته، مالک خودروی آدم ربایان را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی او را دستگیر کردند. متهم در بازجویی ها به آدم ربایی با همدستی دو نفر دیگر اعتراف کرد. در این میان همدستان آدم ربا که پلیس را در یک قدمی خود می دیدند با یک واسطه، پسربچه را به پایگاه بسیج تحویل دادند و پسربچه هم سالم به آغوش خانواده اش بازگردانده شد.فرمانده انتظامی میناب با بیان اینکه پرونده قضایی در این خصوص تشکیل و متهم تحویل دادسرا شده عنوان کرد: اقدامات پلیسی برای دستگیری سایر متهمان ادامه دارد.

سرهنگ رستمی در پایان از والدین خواست تا از فرستادن کودکان خردسال به پارک و مغازه به تنهایی خودداری کنند و درصورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را به پلیس اطلاع دهند.