آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۲۵
نفت و پتروشیمی
۱۱

خبر

4 عامل بروز اختلال در صنعت کشتیرانی

تسنیم : نرخ کشتیرانی پس از وضع یک سری تحریم ها بر شرکت بزرگ حمل و نقل چین و اعمال محدودیت بر حرکت نفتکش های ونزوئلا در حال افزایش است. اما چه اتفاقی برای نرخ کشتیرانی افتاده است؟ به گزارش رویترز، قیمت اجاره یک سوپر نفتکش برای فرستادن نفت خام از کشوری به کشور دیگر به شدت رو به افزایش است. یک واردکننده کره جنوبی بیش از 12 میلیون دلار برای انتقال یک محموله نفت خام از آمریکا پرداخته است.

شرکت اکسیدنتال پترولیوم هم در روز جمعه 25/ 13 میلیون دلار برای انتقال یک محموله نفت در نوامبر پرداخت کرد. سوال دیگر این است که چه چیزی بر قیمت کشتیرانی تاثیر می گذارد؟ آمریکا در اواخر سپتامبر تحریم هایی بر 2 واحد از شرکت کاسکوی چین به اتهام حمل نفت خام ایران وضع کرد. صادرکننده های آمریکا دیگر نفتکش های مربوط به شرکت کاسکو را اجاره نمی کنند. کاسکو بیش از 50 سوپر نفتکش را که بزرگ ترین کشتی ها برای حمل نفت خام یا محصولات نفتی هستند، مدیریت می کند. در این میان نقش ونزوئلا چیست؟ هفته گذشته، شرکت اکسون موبیل استفاده از کشتی هایی را که سال گذشته نفت ونزوئلا را حمل کرده بودند، ممنوع کرد که شامل 250 کشتی می شود. اکسون بزرگ ترین شرکت نفت آمریکا و یک شرکت بزرگ حمل نفت خام است؛ بنابراین اقدام آن باعث افزایش نرخ کشتیرانی شد. این اقدام چندین ماه پس از اعمال تحریم های آمریکا بر ونزوئلا با هدف قطع درآمد نفتی این کشور در تلاش برای سرنگونی نیکلاس مادورو صورت گرفت. مادورو متهم به نقض حقوق بشر و تقلب در انتخابات ریاست جمهوری 2018 است.

اثر حمله به تاسیسات نفتی آرامکو بر نرخ نفتکش ها دلیل دیگری است که مطرح است. براساس این گزارش، تاثیر این حمله بسیار کم بوده است. پس از حمله های ماه گذشته، شرکت های کشتیرانی سراسر جهان برای تامین محموله های مورد نیاز خریداران بزرگ آسیایی سرگردان شدند و بسیاری از آنها به آمریکا روی آوردند. این اتفاق هم نرخ کشتیرانی را افزایش داده ولی افزایش قیمت فعلی بیشتر مربوط به تحریم های کاسکو و اقدامات اکسون می شود. چه عوامل دیگری باعث افزایش نرخ کشتیرانی شده اند؟ قوانین جدید کشتیرانی برای پایین آوردن مقدار سولفور موجود در سوخت کشتی ها به بالا رفتن نرخ کشتیرانی کمک کرده است چون این قوانین هزینه های مالکان کشتی هایی را که قبلا وابسته به نفت سوخت بودند افزایش می دهد. این شرکت ها باید از اول ژانویه از سوخت های دریایی پاک تری استفاده کنند.

پایان تعمیرات خط لوله سوم سراسری

شانا : عملیات تعمیرات 55 کیلومتر از خط لوله سوم سراسری در محدوده مرکز بهره برداری خطوط لوله کوه نمک استان قم با هدف افزایش ایمنی و پایداری شبکه انتقال گاز انجام شد. به گزارش شرکت انتقال گاز ایران، حیدرعلی صادق پور، مدیر منطقه 3 عملیات انتقال گاز درباره اجرای این عملیات توضیح داد: تعمیرات خط لوله سوم سراسری مطابق برنامه زمان بندی، در مدت زمان کمتر از پنج ماه با مدیریت مرکز بهره برداری خطوط لوله کوه نمک و با مشارکت مستقیم مرکز بهره برداری خطوط لوله ساوه و پشتیبانی سایر واحدهای ستادی منطقه 3 عملیات انتقال گاز به صورت شبانه روزی و بی وقفه اجرا شد و به پایان رسید.

کاهش ظرفیت کارت سوخت آزاد جایگاه های عرضه به 20لیتر

شانا : شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران روز گذشته در اطلاعیه شماره 9 خود از تغییر در میزان سوخت توزیعی با کارت سوخت آزاد جایگاه داران خبر داد. به گزارش شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، در متن این اطلاعیه آمده است: «به اطلاع هموطنان عزیز می رساند از روز سه شنبه (16 مهرماه) مقدار سوختگیری با کارت آزاد جایگاه های عرضه در هر بار سوختگیری از 30 لیتر به 20 لیتر کاهش یافت. به دارندگان خودرو تاکید می شود برای سهولت در سوختگیری از کارت سوخت شخصی استفاده کنند.

یادآوری می شود مقدار لیتراژ در هر بار سوختگیری با کارت سوخت شخصی خودروها، همان 60 لیتر است. در ضمن چنانچه به هر دلیلی مراجعان محترم کارت سوخت به همراه نداشته باشند، در همه جایگاه ها کارت سوخت آزاد موجود است. از هموطنان محترم درخواست می شود در زمان مسافرت، کارت هوشمند سوخت شخصی خود را به همراه داشته باشند».  شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران پیش از این در اطلاعیه شماره 6 خود، برای نخستین بار میزان سوخت توزیعی از طریق کارت سوخت جایگاه داران را از 60 لیتر به 30 لیتر کاهش داده بود. بیژن زنگنه، وزیر نفت نیز در روزهای اخیر از کاهش این سهمیه به رقم 15 تا 20 لیتر خبر داده و تاکید کرده بود این موضوع به هیچ وجه به معنای سهمیه بندی نیست. وی با اشاره به اینکه کمتر از 3 تا 4 درصد خودروها (کمتر از یک میلیون نفر) کارت سوخت در اختیار ندارند، تصریح کرده بود: تقریبا برای همه خودروهای کلانشهرها کارت سوخت صادر شده و کارت هوشمند سوخت برخی افراد در باجه های پست مانده است که باید آن را دریافت کنند.

برای بحث درباره تعمیق کاهش تولید اوپک زود است

شانا : دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) اعلام کرد که اکنون برای بحث درباره تعمیق کاهش تولید اعضای این سازمان خیلی زود است. به گزارش رویترز، محمد بارکیندو به تازگی اعلام کرد که با وجود افت قیمت نفت، اکنون برای بحث درباره تعمیق کاهش تولید نفت خیلی زود است. وی همچنین گفت: اوپک روی کمک روسیه برای کاهش تنش بین ایران و عربستان با هدف کمک به تثبیت بازار جهانی نفت، حساب می کند. سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش چندی پیش (ژوئن 2019) تصمیم گرفتند توافق خود برای کاهش تولید روزانه یک میلیون و 200 هزار بشکه نفت را تا پایان ماه مارس سال 2020 میلادی تمدید کنند. وزیران نفت و انرژی اوپک برای شرکت در صد و هفتاد و هفتمین نشست عادی این سازمان و آخرین نشست سال 2019 خود پنجم دسامبر (14 آذرماه) در دبیرخانه دائمی این سازمان در وین گردهم می آیند. همچنین هفتمین نشست مشترک وزارتی اوپک و غیراوپک ششم دسامبر (15 آذرماه) در مقر دائمی این سازمان برگزار می شود.