آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۲۵
بانک و بیمه
۱۲

خبر بنگاه ها

امکان سنجی بومی سازی دوره چارتر توسط پژوهشکده بیمه

گروه بنگاه ها : به دلیل ضرورت دریافت و بهره گیری از دانش روز جهان در صنعت بیمه، پژوهشکده بیمه درصدد است با تکیه بر توان تخصص داخلی اقدام به بومی سازی دوره چارتر کند. به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه این پژوهشکده در نظر دارد با تشکیل کمیته های تخصصی و مشارکت اساتید و خبرگان دانشگاهی و صنعت بیمه این دوره ها را با الگوی موسسه چارتر در کشور برگزار کند، زیرا با وجود تحریم های بین المللی در حال حاضر امکان برگزاری دوره چارتر در ایران میسر نیست. این گزارش می افزاید: مطالعات تطبیقی در این خصوص صورت گرفته و جلسات هم اندیشی نیز با حضور مدیران ذی ربط در برخی از شرکت های بیمه برگزار شده است. در نهایت ساختار پیشنهادی که به این منظور توسط گروه آموزش های آزاد پژوهشکده بیمه تهیه شده است در جلسه شورای هماهنگی علمی صنعت بیمه ارائه خواهد شد تا از نظرات نمایندگان علمی شرکت ها و تجربه خبرگان صنعت نیز در این زمینه استفاده شود.

سطح یک توانگری مالی بیمه آسیا

گروه بنگاه ها : بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سطح یک توانگری مالی سال بیمه آسیا در سال 1398 را با نسبت145درصد تایید کرد. سطح یک توانگری مالی بیمه آسیا در سال 1398 با نسبت 145 درصد در مقایسه با نسبت 107 درصد در سال 1397 از افزایش چشمگیری برخوردار بوده است. این گزارش می افزاید، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اجرای ماده 6 آیین نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه (شماره 69) و براساس صورت های مالی سال1397، سطح یک توانگری مالی سال 1398بیمه آسیا را مورد تایید قرار داده است.

پیش بینی حق بیمه و خسارت بیمه کوثر در سال 98

گروه بنگاه ها : شرکت فرابورسی بیمه کوثر، برنامه فروش خود را در سال مالی 1398 اعلام کرد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه، شرکت بیمه کوثر که با سرمایه 2500 میلیارد ریال به عنوان یک شرکت بیمه خصوصی در فرابورس پذیرفته شده، در اطلاعیه ای اعلام کرد که آخرین برآورد فروش این شرکت در سال مالی جاری، 20هزارو70 میلیارد ریال و آخرین برآورد خسارت شرکت 12هزارو419 میلیارد ریال است. براساس این اطلاعیه میزان حق بیمه کسب شده شرکت بیمه کوثر در 6 ماه ابتدایی سال به مبلغ 13هزارو766 میلیارد ریال با توجه به برنامه زمان بندی فروش شرکت بوده است.

ارائه خدمات بیمه ای تا سقف 500 میلیون تومان به هر زائر اربعین

گروه بنگاه ها : معاون بیمه ایران از پرداخت خدمات بیمه ای تا سقف 500 میلیون تومان به زائران اربعین حسینی خبر داد. محمد مهدی اعلایی، معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت سهامی بیمه ایران در گفت وگو با شبکه خبر گفت: امسال برای ارائه خدمات به بیمه گذاران اربعین مبلغی معادل 500 میلیون تومان تعیین شده که باتوجه به دریافت حق بیمه 15 هزار تومانی این مبلغ بسیار فراتر و بیشتر از قواعد و شیوه محاسبه تعهدات بیمه است. وی درخصوص خدمات بیمه ای که قرار است به زائران اربعین ارائه شود، گفت: این حق بیمه بابت ارائه خدماتی چون درمان، فوت، نقص عضو، انتقال بیمار به کشور و انتقال پیکر متوفی به کشور است که در مجموع تا سقف 500 میلیون تومان خدمات به هر زائر ارائه می شود.

امکان تسویه بدهکاران بانک توسعه تعاون از طریق اسناد تسویه خزانه نوع دوم

گروه بنگاه ها : کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی دارای مطالبات از دولت، می توانند از طریق ظرفیت های در نظر گرفته شده در بند و تبصره 5 قانون بودجه سال 1398 نسبت به تسویه بدهی خود به بانک توسعه تعاون اقدام کنند. گفتنی است در اجرای بند مذکور کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی که مطالبات آنان تا پایان سال 1397 از دولت ایجاد شده و درعین حال به بانک توسعه تعاون بدهکار هستند، می توانند با مراجعه به شعب این بانک و تکمیل کاربرگ مورد نظر نسبت به ارائه مشخصات مطالبات از دولت و مشخصات بدهی به بانک توسعه تعاون اقدام کنند. پس از انجام تاییدات توسط دستگاه اجرایی بدهکار و طی مراحل اداری در سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصادی و دارایی و صدور اوراق اسناد خزانه نوع دوم امکان تسویه بدهی این اشخاص با بانک فراهم می شود. با توجه به اینکه مهلت اجرای این طرح تا پایان سال جاری تعیین شده، اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط فوق می توانند با مراجعه به شعب بانک توسعه تعاون در سراسر کشوراز ظرفیت ایجاد شده برای تسویه بدهی خود بهره برداری کنند.

افزایش 150 درصدی سرمایه بانک ایران زمین در امسال

گروه بنگاه ها : همایش کارکنان استان های غرب کشور بانک ایران زمین همزمان با ایام اربعین در این استان ها با حضور مدیرعامل، رئیس هیات مدیره، معاون عملیات بانکی، مدیرامور شعب استان های غرب کشور، مدیران روابط عمومی و حوزه مدیرعامل و کلیه کارکنان استان های غرب کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین در ابتدای این همایش تورج رستمی سلیمانی مدیراستان ضمن خیر مقدم به مدیران ارشد ستادی و کارکنان این مدیریت گزارش جامعی از عملکرد مدیریت استان های غرب کشور را اعلام کرد. وی همچنین از آمادگی این مدیریت در استان های غرب کشور درخصوص ارائه خدمات بانکی به زوار اربعین خبر داد و اعلام کرد: این مدیریت با برنامه ریزی های انجام شده ضمن افزایش ساعات کاری و ایجاد باجه های کشیک و نیز خدمات بانکداری مدرن و افزایش سقف برداشت از خودپرداز ها به زوار اربعین خدمات ارائه خواهد کرد. عبدالمجید پور سعید، مدیر عامل بانک ایران ضمن قدردانی از همه کارکنان غرب کشور که با وجود شرایط بسیار سخت توانستند در سطح کشور عملکرد نسبتا مناسبی در توانمندسازی بانک در جهت رونق تولید استان داشته باشند، بیان کرد: آمار های ارائه شده قابل تقدیر است و بر کسی پوشیده نیست که تحقق اهداف در این منطقه بسیار سخت تر از سایر مناطق کشور است اما همچنان با توجه به برنامه تعیین شده برای دیجیتالی شدن بانک تلاش های بیشتری را از سوی کارکنان باید داشته باشیم