آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۹۶۰۷
سیاسی
۲

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت و گو با «رسالت»: قیمت بلیت پرواز های اربعین مانند سال گذشته است

سازمان هواپیمایی کشوری مجوز 1383 پرواز از 10 شهر تهران را به مقصد بغداد و نجف در ایام اربعین صادر کرد. 

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت و گو با «رسالت» به صدور 1383 مجوز پرواز توسط سازمان هواپیمایی به عراق اشاره کرد و گفت: اکنون سازمان آمادگی دارد با توجه به رعایت الزام ها، پشتیبانی و توان عملیاتی به درخواست شرکت های هواپیمایی برای صدور مجوز پروازهای فوق العاده به عراق موافقت کند.  وی ادامه داد: اکنون پروازها از تهران، کرمان، ساری، یزد، مشهد، ایلام، کرمانشاه، کیش، تبریز و اصفهان به مقصد نجف و بغداد انجام می شود. 

البته تعداد پروازها به بغداد بسیار کمتر از نجف است. پروازها توسط 11 شرکت هواپیمایی ایرانی و یک شرکت هواپیمایی عراقی به نام العراقیه انجام می گیرد. جعفرزاده با اشاره به تعیین نرخ مصوب بلیت پروازهای اربعین بیان کرد: مدیران عامل شرکت های هواپیمایی به همراه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، نرخ بلیت برای پروازهای اربعین را تعیین کردند تا افزایش غیر مجاز نداشته باشد و بر اساس نرخ بلیت های سال قبل اعمال شود. قیمت بلیت هواپیمای رفت و برگشت تهران - بغداد و تهران - نجف، دو میلیون و دویست هزار تومان و مشهد - نجف و مشهد - بغداد، دو میلیون و هشتصد هزار تومان اعلام گردید. همچنین نرخ بلیت رفت و برگشت ایلام و کرمانشاه به نجف و بغداد، یک میلیون و پانصد هزار تومان در نظر گرفته شده است. وی با اشاره به نظارت سازمان هواپیمایی بر افزایش احتمالی قیمت بلیت هواپیما، افزود: نظارت بر نرخ بلیت هواپیما توسط بازرسان سازمان هواپیمایی انجام می گیرد که طی این چند روز تشدید شده و علاوه بر این، از گزارشات مردمی و نامه شرکت های هواپیمایی به سازمان درباره تخلف مراکز ارائه کننده بلیت هواپیما از افزایش قیمت استفاده می شود.

جعفرزاده اظهار کرد: مردم می توانند از طریق سایت www.cao.ir یا سایت سازمان هواپیمایی کشوری، شکایات خود را در رابطه با افزایش قیمت بلیت ها اعلام کنند. اگر طی این روزها، نرخ بلیت هواپیما بیشتر از قیمت هایی که اعلام شده، فروخته شود، تخلف صورت گرفته و در غیر این صورت نرخ پروازها تابع نرخ بلیت پروازهای خارجی خواهد بود.  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، استقبال از خرید بلیت پروازهای اربعین را با توجه به بالابودن قیمت بلیت هواپیما رو به افزایش عنوان کرد و گفت: تقاضا برای خرید بلیت از سوی زائران بسیار زیاد است. زمان فروش بلیت پروازهای اربعین از هفته اول مهرماه آغاز شد و شرکت های هواپیمایی بعد از اخذ مجوز اقدام به فروش بلیت ها کردند که هنوز این روند ادامه دارد و پرترافیک ترین زمان پرواز به عراق نیز طی روزهای 20 تا 30 مهرماه انجام می شود.