آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۴۸۴
اقتصاد
۱۱

ویژه

اعطای بیش از 6800 کد بورسی در 51 شعبه بانک صادرات ایران

مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات ایران اعلام کرد که در 13 ماهه گذشته و از طریق پیشخوان های بورسی در 51 شعبه منتخب بانک صادرات ایران، بیش از 6 هزار و 800 نفر کد بورسی دریافت کرده اند. به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، مهدی کباری در گفت وگو با خبرنگار ایبنا با اعلام این خبر افزود: طرح اعطای کد بورسی به متقاضیان در شعب بانک صادرات ایران از 17 شهریور ماه سال گذشته آغاز شد و تا روز 15 مهر ماه امسال، بیش از 6 هزار و 800 نفر کد بورسی خود را از طریق شعب این بانک دریافت کرده اند. او با بیان اینکه در یک سال گذشته طرح اعطای کد بورسی به مشتریان در 51 شعبه منتخب بانک صادرات ایران انجام شده است، ادامه داد: از بین 6 هزار و 800 نفری که کد بورسی خود را از شعب بانک صادرات دریافت کرده اند، 4 هزار و 500 نفر به سامانه برخط معاملاتی وصل شده و معاملات خود را به طور برخط انجام می دهند. مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات ایران همچنین حجم کل معاملات انجام شده مشتریانی که از شعب این بانک کد بورسی دریافت کرده اند را بیش از 4 هزار میلیارد ریال اعلام کرد. کباری مهم ترین خدمات پیشخوان های بورسی در شعب بانک صادرات را اخذ کد بورسی، صدور کد کاربری برخط، معاملات آفلاین، تغییر کارگزار ناظر و گواهی سپرده سکه طلای بانک صادرات اعلام کرد و از طرحی برای احراز هویت سامانه سجام دارندگان کد بورسی در آینده نزدیک خبر داد. او با بیان اینکه بیشترین استقبال از طرح اعطای کد بورسی در استان هایی که از نظر ایستگاه های معاملاتی بورس محروم تر هستند، بوده است، اظهار داشت: بیشترین استقبال از این طرح را در استان هایی مانند لرستان، چهارمحال وبختیاری بوشهر و مرکزی شاهد بوده ایم. مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات ادامه داد: در حال حاضر بانک صادرات بیش از دو هزار و 230 شعبه با پراکندگی بسیار خوب جغرافیایی در سراسر کشور دارد و برنامه داریم که با آموزش حدود 5 هزار نفر از پرسنل بانک، یعنی دو کارمند در هر شعبه، این طرح را در تمامی شعب بانک اجرایی کنیم. کباری تصریح کرد: در حال حاضر حدود 11 میلیون فرد حقیقی و حقوقی در کشور کد بورسی دارند که باتوجه به جمعیت 80 میلیون نفری کشور رقم پایینی است. برای هدایت نقدینگی از بازار پول، سکه، ارز و مسکن به سمت بازار سرمایه و هدایت آن به سمت تولید ناچار هستیم تا فرهنگ بورسی در کشور را بالا ببریم. او تاکید کرد: برای جلوگیری از ورود نقدینگی به کارهای واسطه گری و سوداگری، یکی از راه ها توصیه به مردم برای حضور در بازار سرمایه است، زیرا از این راه تامین مالی تولید، سرمایه در گردش بنگاه ها و افزایش سرمایه آنها راحت تر انجام خواهد شد.

آتش در شرکت طیف سایپا مهار شد

آتش سوزی در شرکت طیف سایپا بدون تلفات جانی و قبل از سرایت به بخش های دیگر مهار شد.

به گزارش سایپانیوز، مسعود عاشوری، رییس اداره اطفای حریق سایپا با اعلام این خبر گفت: ساعت 18 روز دوشنبه یک مورد حریق در انبار رزین شرکت طیف سایپا از شرکت های زیرمجموعه گروه سایپا گزارش شد که تیم های آتش نشانی در کوتاه ترین زمان ممکن به محل اعزام شده و موفق به مهار آن شدند.

عاشوری با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته، افزود: حریق در انبار رزین شرکت طیف و به دلیل نشت یک محلول شیمیایی با عنوان حلال ویژه رخ داد که باتوجه به ویژگی های حریق در انبار مواد شیمیایی اقدامات لازم برای مهار و اطفای آن انجام شد.

او ادامه داد: علاوه بر اکیپ های آتش نشانی شرکت سایپا و شرکت های زیرمجموعه، آتش نشانان پرتلاش دو مرکز 44 و 45 آتش نشانی نیز در اطفای این حریق مشارکت داشتند که لازم است از آنها صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. رییس اداره اطفای حریق سایپا گفت: با تلاش تیم واکنش سریع شرکت سایپا از انتقال حریق به بخش های دیگر شرکت و به ویژه شهرک مسکونی مجاور شرکت طیف جلوگیری و مراحل اطفا و خنک سازی آتش در کمتر از دو ساعت به پایان رسید.

عاشوری درخصوص خسارت مالی این حریق نیز گفت: مساله حائز اهمیت اطفای حریق بدون تلفات جانی است، ضمن اینکه خسارت مالی زیادی نیز وارد نشده اما تعیین میزان دقیق زیان مالی نیاز به کارشناسی بیشتر دارد.