آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۴۸۴
جامعه
۱۲
آسیب اجتماعی

استمرار ساماندهی کودکان خیابانی

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران وجود 13 هزار شهید و 24 هزار جانباز سرافراز نیروی انتظامی را گواه تلاش این نیرو در راستای تامین نظم و امنیت دانست و گفت: اگر ما هزاران کیلومتر آن طرف مرزها سنگر بندی کرده ایم به این دلیل است که بتوانیم توطئه های دشمن را خنثی کنیم.

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی اظهار کرد: در بحث پیشگیری از اعتیاد ظرفیت مراکز معتادان متجاهر از 5 هزار نفر به 17 هزار نفر افزایش یافته است، پلیس نیازمند تجهیز شدن است و باید امکانات را برای هوشمند کردن پلیس مهیا کنیم. باید شرایطی را فراهم کنیم تا هم اشتغال رونق پیدا کند و هم شرایط برای ایجاد اشتغال جدید فراهم شود.

او در خصوص نتایج جسله با رییس جمهوری در خصوص مشکلات شهر تهران اظهار کرد: در جلسه با رییس جمهور مسائلی که اولویت های راهبردی استان تهران است را بررسی کردیم و اولین توصیه و تاکید ایشان این بود که با توجه به اینکه در بدترین شرایط تحریم ظالمانه قرار داریم، هدف باید حفظ اشتغال و افزایش تولید باشد.

بندپی با اشاره به تاکید رییس جمهوری بر حفظ محیط زیست گفت: بر اساس گزارش های دریافتی، تعداد روزهای پاک در سال 97 بیش از سال 96 بوده همچنین تعداد روز های سالم نیز در سال 97 بیش از سال 96 بوده است.

او افزود: ما اولویت هایی را در استان تهران در نظر گرفته ایم که از جمله آنها افزایش معاینات فنی است. 4 میلیون خودرو و 3 میلیون موتوسیکلت در تهران وجود دارد همچنین تاکید بر افزایش کیفیت سوخت در تهران نیز مطالبه فرمانداری و استانداری است.

استاندار تهران با بیان اینکه شهرداری تهران در آخرین جلسه مدیریت پسماند پذیرفت که تا 15 آذر مدیریت پسماند را به ستاد واگذار کند، گفت: با این حجم از پسماندهای بیمارستانی و ویژه نیازمند محلی برای دفن آنها بودیم که در همین زمینه یک زمین 70 هکتاری شناسایی و تملک شده است تا در رقابت علمی و تخصصی برای کسانی که در این زمینه آمادگی و تخصص لازم را دارند برای بی خطر سازی و دفع بهداشتی پسماند اقدام کنند.

محسنی بندپی درباره بحث دیگری در خصوص تامین آب شرب در استان تهران گفت: رییس جمهوری تکلیف کردند، پروژه آبرسانی به عنوان اولویت در نظر گرفته شود. در حال حاضر تصفیه خانه ششم ما در مناطق 21، 22 و شهر های غرب استان به ظرفیت دو متر مکعب در ثانیه 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و رییس جمهوری دستور دادند که برای ادامه کار تامین اعتبار لازم انجام برای اینکه آب شرب مناطق 21، 22 تا پرند، رباط کریم و ملارد تامین شود.

او افزود: همچنین سرعت بخشیدن به پروژه انتقال آب در سد لار است که بتوانیم به شهرستان شرق استان تهران آبرسانی داشته باشیم. همچنین سرعت بخشیدن به ساخت خطوط دوم تصفیه خانه هفتم برای تامین آب مناطق پیشوا، قرچک و ورامین یکی از اهداف دیگر است.