آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۰۳
ورزشی
۹
حدیث دشت عشق

گرامیداشت شهید مدافع حرم حسین همدانی

پایان زیبای زندگی مجاهدانه یک سردار

این روزها با چهارمین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم، سردار حاج حسین همدانی همزمان است. سردار حسین همدانی تا قبل از شهادت، یکی از قهرمانان گمنام سرزمین ما بود که پس از رحلت از جهان بر همه شناخته شد.

وی متولد 1333 بود و در همان ابتدای جوانی با حضور در محضر آیت الله شهید مدنی در صف مبارزان انقلابی درآمد. همدانی در سال 1359 به همراه خانم مرضیه دباغ از پایه گذاران سپاه استان همدان و بعدها کردستان بود. در دوران دفاع مقدس نیز به طور کامل در میدان جهاد حضور داشت و از جمله فرماندهی عملیات های مطلع الفجر را با پیروزی کامل تجربه کرد. وی به همراه حاج احمد متوسلیان و شهید همت و شهید شهبازی در تشکیل و سازمان دهی لشکر 27 محمد رسول الله(ص) نقش بسزایی داشت.همدانی نیز ازجمله فاتحان خرمشهر بود. سوابق و خدمات او در دفاع مقدس به قدری زیاد است که در این مجمل نمی گنجد. سردار شهید سرلشکر حسین همدانی، مفتخر به دریافت دو نشان فتح از دست مقام معظم رهبری و فرمانده کل قواست که به خاطر هدایت و فرماندهی موفق لشکرهای تحت امر در دوران دفاع مقدس بوده است.

سردار حسین همدانی آخرین ماموریتش، دفاع از حریم مطهر حضرت زینب و کمک به مردم سوریه برای رهایی از دست گروهک صهیونیستی تکفیری داعش بود که در همین راه شهد شهادت را نوشید و در سن 61 سالگی پس از سال ها مجاهدت و نبرد در جبهه اسلام، ندای حق را لبیک گفت و در تاریخ 16 مهرماه 1394 به فیض شهادت نائل گردید.