آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۲۵
بورس
۱۰

خبر بنگاه ها

استمرار کیفیت در تولید و صادرات پگاه فارس

گروه بنگاه ها : مدیرعامل پگاه فارس گفت: این شرکت بزرگ ترین شرکت لبنی در جنوب کشور است که ظرفیت دریافت روزانه 550 تن شیرخام را دارد. به گزارش «دنیای اقتصاد»، حمید باغبان باشی با اشاره به تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته موجود در پگاه فارس افزود: امکانات و دستگاه هایی که در فرآوری و تولید محصولات پگاه فارس به کار می رود باعث می شود محصولات تولیدی این شرکت از نظر کیفیت در سطح بالایی قرار داشته باشند.

وی ادامه داد: پگاه فارس در حالی برای چهارمین سال متوالی توانست به عنوان واحد نمونه کیفیت انتخاب شود که مدیر تضمین کیفیت این شرکت نیز به عنوان مدیر تضمین کیفیت نمونه کشوری معرفی شد. باغبان باشی ادامه داد: پایبندی به تعهدات و ارزش هایی نظیر مشتری مداری، خلاقیت، نوآوری و دانش محور بودن در کنار تولید محصولات باکیفیت و استاندارد بالا همواره مورد توجه پگاه فارس قرار داشته است. وی با اشاره به ثبات و استمرار کیفیت در پگاه فارس تاکید کرد: طی یک سال گذشته 95 نمونه برداری از محصولات ما انجام شد که همگی مطابق استانداردها بود. وی با اشاره به صادرات پگاه فارس افزود: محصولات پگاه فارس به کشورهای حوزه خلیج فارس، عراق، افغانستان، پاکستان و کشورهای CIS صادر می شود؛ ضمن اینکه با اخذ کد IR توانستیم به عنوان اولین شرکت به روسیه صادرات محصولات لبنی داشته باشیم. باغبان باشی درخصوص کد IR گفت: این کد از سازمان دامپزشکی کشور و با بررسی های مختلف آنها اخذ می شود و برای صادرات به روسیه که مقررات سختگیرانه ای دارد، داشتن این کد ضروری است.

رشد 41 درصدی پرتفوی بورسی هلدینگ صدرتامین

گروه بنگاه ها : مدیرعامل هلدینگ صدر تامین درخصوص عملکرد مالی در 6 ماه نخست سال 98، از فروش 1640 میلیارد تومانی و رشد 30 درصد بیش از مقدار پیش بینی شده این مجموعه خبر داد. غلامرضا سلیمانی در این خصوص اظهار کرد: درصد پوشش بودجه تولید این شرکت نیز 15 درصد بیشتر از بودجه مصوب شده است.

 وی در گفت وگو با «شستا رسانه» به تشریح عملکرد شش ماه اول سال جاری پرداخت و گفت: ارزش پرتفوی بورسی این هلدینگ در مهر 1398 به 10 هزار و 100 میلیارد تومان رسیده و بازدهی 55 تا 262 درصدی سهام زیرمجموعه هلدینگ تاصیکو در بورس و فرابورس ایران در 6 ماه نخست امسال محقق شده است.  مدیرعامل هلدینگ صدر تامین افزود: ارزش پرتفوی بورسی هلدینگ صدرتامین طی 4 ماه گذشته 42 درصد رشد داشته است.  سلیمانی دو برابر کردن EPS را یکی از سیاست های کلی این هلدینگ دانست و گفت: اولین شتاب دهنده تخصصی معدن و صنایع معدنی هستیم و همچنین صادراتی کردن30 درصد از تولید را در برنامه داریم.  وی تاکید کرد: به دنبال ایجاد زنجیره تامین در خود بنگاه و تامین مواد اولیه و زیرساخت در شرکت های تابعه هلدینگ هستیم که با این کار ارزش افزوده محصولی ایجاد شود و جلوی خام فروشی گرفته شود.