آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۰۳
ورزشی
۹

اخبار ورزش جهان

محرومیت پلاتینی از فوتبال تمام شد

محرومیت 4 ساله میشائیل پلاتینی از فوتبال به پایان رسید.

به گزارش دیلی میل، پلاتینی در سال 2016 قصد داشت جانشین بلاتر در فیفا شود ولی برملا شدن تخلفات زیادی که او انجام داده بود باعث شد که او همراه بلاتر با محرومیت سنگینی رو به رو شود. پلاتینی چند ساعت توسط پلیس فرانسه دستگیر و در ادامه آزاد شد. او که به دلیل تخلفات صورت گرفته به چهار سال محرومیت از هرگونه فعالیت فوتبال محروم شده بود، از امروز می تواند دوباره فعالیت های فوتبالی خود را از سر بگیرد. او در اواخر سال 2015 به دلیل دریافت رشوه به هشت سال محرومیت از فوتبال محروم شد که در ادامه محرومیت او کاهش یافت و به چهار سال رسید. پلاتینی 64 ساله که یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان محسوب می شود و سه توپ طلای فوتبال جهان را در کارنامه خود دارد، عنوان کرده است قطعا به فوتبال بازمی گردد ولی نمی داند در چه پست و مقامی.

منچستریونایتد- لیورپول؛ ایستگاه پایانی سولسشایر؟

تقابل شیاطین سرخ با لیورپول ممکن است آخرین شانس اولگنار سولسشایر برای حفظ جایگاهش در منچستریونایتد باشد.

با نتایج ضعیفی که منچستریونایتد در فصل جاری کسب کرده که بدترین شروع این تیم در 30 سال اخیر رقابت های لیگ برتر بوده، جایگاه اولگنار سولسشایر در اولدترافورد به شدت در خطر است. شیاطین سرخ که در آخرین بازی خود با نتیجه یک بر صفر مغلوب نیوکاسل شدند، در حال حاضر با 9 امتیاز در رده دوازدهم جدول رده بندی لیگ برتر انگلیس هستند.

نشریه «دیل میل» انگلیس مدعی شد بازی با لیورپول می تواند حکم ایستگاه پایانی را برای سولسشایر داشته باشد و در صورت شکست شیاطین سرخ مقابل تیم تحت هدایت یورگن کلوپ، احتمال اخراج وی از سمت سرمربیگری منچستریونایتد وجود دارد. این سناریو دسامبر سال گذشته برای ژوزه مورینیو رخ داد و مدیران این باشگاه پس از شکست 3 بر یک منچستریونایتد مقابل لیورپول اقدام به اخراج آقای خاص کردند.سولسشایر در اواخر آذر ماه سال گذشته بود که جانشین مورینیو در منچستریونایتد شد و تا پایان فصل گذشته به طور موقت هدایت شیاطین سرخ به وی سپرده شد. نتایج خوب اولگنار در چهار ماه اول کاری اش در منچستریونایتد، منجر به این شد که مدیران باشگاه با او قراردادی سه ساله منعقد کنند. در ادامه اما منچستریونایتد روندی پرفراز و نشیبی را در پیش گرفت و همین باعث شد تا جایگاه این سرمربی نروژی در این تیم به خطر بیفتد. از ماسیمیلیانو آلگری، سرمربی پیشین تیم فوتبال یوونتوس به عنوان اصلی ترین گزینه سرمربیگری منچستریونایتد در صورت اخراج سولسشایر یاد شده است.تیم های منچستریونایتد و لیورپول در تاریخ 28 مهر در ورزشگاه اولدترافورد مقابل هم صف آرایی خواهند کرد.