آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۴۹۹
اقتصاد
۳
نبض اقتصاد

بلاتکلیفی 900 هزار کارت سوخت در پست

مدیرکل پست استان تهران با بیان این که 9 میلیون کارت سوخت به شرکت ملی پست ایران تحویل داده شده، گفت: از تعداد کارت سوخت های تحویل شده حدود 10 درصد (900 هزار کارت سوخت) در پست باقیمانده است.

مهدی مقصودی در گفت وگو با جام جم افزود: به دلیل این که کارت سوخت یک طرح ملی محسوب می شود شرکت ملی پست انتفاع را کنار گذاشته تا کار به بهترین نحو انجام شود، به طوری که طبق قانون برای هر مرسوله باید دو بار مراجعه شود و مدت 15 روز در باجه معطلی می ماند اما برای کارت سوخت سه بار مراجعه می شود و تا شش ماه در باجه معطله نگه می داریم تا متقاضیان برای دریافت مراجعه کنند.

از میزان 900 هزار کارت سوختی که در باجه های پست کل کشور باقیمانده حدود 23 درصد مربوط به بخشی می شود که گیرنده شناخته نشده، 24 درصد مربوط به افرادی است که سه بار مامور پست مراجعه کرده که یا کارت شناسایی شخصی یا مالکیت خودرو را در اختیار نداشته یا در آدرس مذکور نبوده، 15درصد نقل مکان کردند، 10 درصد آدرس غلط دادند و 4 درصد هم در بخش سایر مانند فوتی ها قرار دارند. در این میان 4 درصد افراد به هر دلیل از دریافت کارت سوخت امتناع کردند و این کارت ها به باجه های معطله تحویل شد.

وی به اقدامات پست برای خدمت به متقاضیان اشاره کرد و گفت: سیستم بازتوزیع پست راه اندازی شده و اگر بارکد کالا را متقاضی در اختیار شرکت پست دهد با پرداخت هزینه پست پیشتاز به آدرس جدید ارسال خواهد شد.

مقصودی به فعالیت شرکت های خصوصی پست اشاره کرد و ادامه داد: مرداد سال 95 مجلس قانونی به نام اساسنامه شرکت ملی پست تصویب کرد که هدف آن ساماندهی بخش پست بود. طبق این قانون به دو اپراتور پروانه و به 23 شرکت مجوز فعالیت داده شد تا در کنار شرکت ملی پست به ارائه خدمات بپردازند. این 23 شرکت باید زیرمجموعه یکی از سه اپراتور بزرگ پستی قرار بگیرند تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وی تاکید کرد: هنوز در ابتدای جاده اصلاح ارائه خدمات پست هستیم و 15 درصد سهم بازار در اختیار سه اپراتور بزرگ قرار دارد و 85 درصد در اختیار غیرمجوزدارها است. سازمان تنظیم مقررات رادیویی برای این که بتواند این موارد را اصلاح کند اقداماتی انجام داده که در آینده موارد آن نمایان خواهد شد.

مدیرکل پست استان تهران به پرسش خبرنگار ما مبنی بر این که با پیشرفت فناوری اطلاعات چه چشم اندازی برای پست پیش بینی می کنید، پاسخ داد: با پیشرفت فناوری، پست توانسته خود را به روز کند و اکثر فعالیت هایی که در فضای مجازی چه به صورت خرد و چه به صورت گسترده مانند فروشگاه های خرید آنلاین از طریق پست ارائه خدمت می شود و همین موضوع موجب افزایش درآمد این ارگان دولتی شده است. حضور پست های خصوصی نیز در این زمینه این اطمینان را می دهد که رقابت سالم شکل بگیرد.