آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۲۵
خودرو
۱۶

رویداد

وزیر صنعت: در موضوع خودرو با مردم روراست بودیم

ایرنا : وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه در موضوع خودرو به قول هایی که به مردم داده بودیم جامه عمل پوشاندیم، گفت: در این موضوع از روز اول با آنان صادق و روراست بودیم.

رضا رحمانی در دیدار با سردار کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: خودروسازان بیش از یک میلیون خودرو را پیش فروش کرده بودند، اما مشکلاتی پیش آمد که نتوانستند این خودروها را در موعد مقرر تحویل بدهند، ولی ما از روز اول بنا را بر این نهادیم که با مردم روراست باشیم و واقعیت ها را برای مردم بگوییم و مردم نیز پذیرفتند و این قضیه مدیریت شد. رحمانی تصریح کرد: با یک برنامه ریزی مناسب، تولید را افزایش دادیم و خودروسازان را مکلف کردیم که به تعهدات خود بر مبنای همان قیمت اولیه مورد تعهد در قراردادها عمل کنند. وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به دیگر برنامه ها و تدابیر برای حمایت از مردم، بیان کرد: از سازمان حمایت خواستیم قراردادها را مورد نظارت قرار دهد، قیمت ها را کنترل کردیم و روزانه قیمت 100 قلم کالای اساسی و موردنیاز مردم را در بازار مورد رصد قرار می دهیم و مواظب هستیم که حقوق مصرف کننده رعایت شود و قیمت ها افزایش نیابد.

خدمات ایساکو به زائران اربعین

ایکوپرس : ایساکو همزمان با همایش پیاده روی اربعین حسینی طرح «خیمه زدیم راه را...» را از 22 تا 30 مهرماه سال جاری، اجرا می کند. در همین راستا همزمان با نزدیک شدن ایام اربعین حسینی(ع) و سفر معنوی به عتبات عالیات، عملیات اجرایی این طرح، از روز شنبه سیزدهم مهرماه، با برپایی تعمیرگاه های صحرایی و ارسال قطعات و لوازم یدکی به نمایندگی های شهرهای مرزی منتهی به عراق آغاز شد.

این شرکت پس از سفارش گذاری، تامین و بسته بندی، تجهیزات و قطعات مورد نیاز طرح موردنظر را به نمایندگی های شهرهای مرزی منتهی به عراق ارسال و علاوه بر تجهیز نمایندگی های مذکور، همچون سنوات گذشته، چند تعمیرگاه صحرایی نیز به منظور تسهیل و تسریع در ارائه خدمات در منطقه برپا کرد. در این برنامه نزدیک به هزار و 450 مرکز خدماتی ایران خودرو، شامل بیش از 30 نمایندگی مجاز به صورت یک شیفت و دو شیفت و 60 فروشگاه مجاز در شهرهای نزدیک به مرز عراق خدمت رسانی خواهند کرد. همچنین هزار و 360 اکیپ امداد جاده ای، پایگاه و تعمیرگاه صحرایی مستقر در پارکینگ های مرزی شهرهای مهران، چزابه، شلمچه و خسروی در قالب موتورسوار، امدادگر بالینی، امدادگر حمل، سرویس اتوکلیک و کانکس آماده ارائه خدمات به زائرانی خواهند بود که با خودروی شخصی به سمت مرزها حرکت می کنند.

مهار آتش در شرکت طیف سایپا

سایپا : آتش سوزی در شرکت طیف سایپا بدون تلفات جانی و قبل از سرایت به بخش های دیگر مهار شد.

مسعود عاشوری، رئیس اداره اطفای حریق سایپا با اعلام این خبر گفت: ساعت 18 دوشنبه این هفته یک مورد حریق در انبار رزین شرکت طیف سایپا از شرکت های زیرمجموعه گروه سایپا گزارش شد که تیم های آتش نشانی در کوتاه ترین زمان ممکن به محل اعزام شده و موفق به مهار آن شدند. عاشوری با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته، افزود: حریق در انبار رزین شرکت طیف و به دلیل نشت یک محلول شیمیایی با عنوان حلال ویژه رخ داد که با توجه به ویژگی های حریق در انبار مواد شیمیایی اقدامات لازم برای مهار و اطفای آن انجام شد.عاشوری درخصوص خسارت مالی این حریق نیز گفت: خسارت مالی زیادی وارد نشده اما تعیین میزان دقیق زیان مالی نیاز به کارشناسی بیشتری دارد.