آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۰۳
حوادث
۱۰

دور دنیا در یک روز

حک شدن «حزب الله» بر نمایشگرهای پنتاگون

منابع خبری از حک شدن واژه «حزب الله» بر روی تعدادی از نمایشگرهای وزارت دفاع آمریکا خبر دادند.

به گزارش  خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه خبری «کان»، تصاویری از داخل پنتاگون منتشر شده است که نشان می دهد بر روی نمایشگر تلویزیون یکی از اتاق های پنتاگون نوشتار HEZBOLLAH نوشته شده است. این پایگاه خبری افزود: چندین روزنامه نگار گزارش داده اند که واژه حزب الله بر روی نمایشگر تلویزیون پنتاگون ظاهر شده است. این اتفاق به طور همزمان دست کم بر روی نمایشگر دو تلویزیون دیگر پنتاگون نیز روی داده است.مقام‎های پنتاگون تاکنون هیچ اظهار نظر رسمی در این باره نداشته‎اند.

سلفی مرگبار عروس هندی

پلیس هند از غرق شدن یک نوعروس و سه تن از اعضای خانواده اش در یک مخزن سد حین تلاش برای گرفتن سلفی خبر داد.

به گزارش ایسنا، این خانواده هندی در کناره سد عمیق «پامبار» واقع در ایالت جنوبی تامیل نادو دست در دست یکدیگر ایستاده بودند که یکی از آن ها سر خورده و بقیه را نیز با خود به داخل سد کشاند.شوهر نوعروس غرق شده توانست خواهر خود را نجات دهد اما دیگر اعضای خانواده در سد غرق شدند.پلیس اعلام کرد که اجساد قربانیان از آب خارج شده و معاینات کالبدشکافی نیز روی آن ها انجام می شود.بنا بر گزارش شبکه خبری بی بی سی، طبق مطالعه ای که توسط کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده انجام شده نیمی از مرگ و میرهای ناشی از سلفی در جهان بین سال های 2011 تا 2017 میلادی مربوط به هند بوده و پس از آن میزان این مرگ و میرها به ترتیب در روسیه، آمریکا و پاکستان بالا است.

تبریک تولد «پوتین» در آسمان آمریکا

روز دوشنبه به مناسبت تولد رئیس جمهور روسیه متن تبریکی در آسمان آمریکا دیده شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، همزمان با زادروز ولادیمیر پوتین ساکنان لس آنجلس در هالیوود برای لحظاتی آسمان را با متن تبریک تولد رئیس جمهور روسیه مشاهده کردند.  این متن توسط یک هواپیمای ناشناس ترسیم شد که بر روی آسمان نوشته بود: #vvp67 مخفف

(«Vladimir Vladimirovich Putin» ولادیمیر پوتین  67 ساله). تصاویر نوشته شده در آسمان که از زوایای مختلف گرفته شده است توسط کاربران در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

جالب اینجاست شخصی که اقدام به این کار کرده ناشناس است، هر چند که هزینه زیادی برای این تبریک متحمل شده است.

مرگ 30 فضانورد تاکنون

در نیم قرن گذشته، حدود 30 فضانورد هنگام آموزش یا تلاش برای ماموریت های خطرناک فضایی جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از آسترونومی، بدون شک فضا مکانی بسیار خطرناک است، اما تنها تعداد انگشت شماری از مسافران فضایی در آنجا کشته شده اند.تاکنون بیش از 540 فضانورد به فضا سفر کرده اند، پانصدمین فضانوردی که به فضا رفت فضانورد  آمریکایی «کریستوفر کسیدی» بود.رکوردهای ماندن در فضا «در یک  مرتبه» از یک سال هم گذشته است. رکوردهای ماندن در فضا برای یک فضانورد «در چند دیدار» بیش از 800 روز است.در طول 50 سال گذشته، تعداد کمی فاجعه مربوط به پرواز در فضا اتفاق افتاده است که برای فضانوردان یک کابوس بوده است.در نیم قرن گذشته، حدود 30 فضانورد و کیهان نورد هنگام آموزش یا تلاش برای ماموریت های خطرناک فضایی جان خود را از دست داده اند، اما اکثریت قریب به اتفاق این مرگ و میرها یا در سطح زمین یا در جو زمین رخ داده اند. 

علاقه دیوانه وار به «رژه ارتش»

شور و علاقه مرد سالخورده چینی برای دیدن رژه ارتش این کشور موجب شد تا او راهی بیمارستان شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین که هفته گذشته در این کشور برگزار شد با حاشیه هایی نیز همراه بود. یکی از حاشیه های این مراسم بستری شدن یک مرد سالخورده چینی در بیمارستان بود که در نزدیکی محل برگزاری رژه ارتش چین از حال رفته بود.«ژی جینپینگ» که به مدت دو شبانه روز از نزدیک شاهد مراسم و رژه ارتش چین بود و از خوشحالی خواب و آرامش نداشت پس از اتمام مراسم روی کف پیاده رو از حال رفت.صبح روز بعد یکی از شاهدان عینی با دیدن این مرد در پیاده روی نزدیک به محل برگزاری مراسم رژه ارتش بلافاصله از اورژانس پزشکی کمک خواست و اورژانس  با حضور در محل حادثه با آمبولانس این مرد سالخورده را به بیمارستان منتقل کرد. حال ژی که گفته می شود اکنون در بیمارستان بستری است مساعد گزارش شده است. این مرد در شرح ماجرا به یکی از خبرنگاران محلی گفت که آنقدر خوشحال بود که نتوانست دو شبی را که در محل اجرای رژه ارتش حضور داشت به خواب برود.