آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۴۹۹
ورزش
۴

خبرهای کوتاه

حذف علی پروین

محمد علی آبادی در دهه 60 به هیات مدیره پرسپولیس راه پیدا کرد و در اولین اقدام، علی پروین را از تیم کنار گذاشت. عده ای از بازیکنان تیم هم در حمایت از پروین به تمرین نرفتند. حضور علی آبادی در هیات مدیره پرسپولیس کوتاه بود؛ اما حاشیه های این حضور تا ماه ها دست از سر پرسپولیس برنداشت. او البته تقریبا دو دهه بعد دوباره وارد حوزه ورزش شد و این بار ریاست سازمان تربیت بدنی و ریاست کمیته ملی المپیک را برعهده گرفت که این حضور هم حاشیه های فراوانی به همراه داشت.

 

خطیر و پرخطر

علی خطیر، سرآمد مدیران حاشیه ساز برای دو تیم استقلال و پرسپولیس بود.

او در دوره کوتاه مدت حضورش آن قدر حاشیه داشت که تا ماه ها می تواند دامن استقلال را بگیرد. او که در دوران حضور در فدراسیون فوتبال، سابقه درگیری با اوسیانو کروز، دستیار کارلوس کی روش را در پرونده داشت، در زمان حضور در استقلال با وریا غفوری درگیر شد و ماجرای خانه یکی از دوستان و توصیه وریا برای اخراج سیدمهدی رحمتی را علنی کرد، با وینفرد شفر جنگی تمام عیار در رسانه ها به راه انداخت، با سیدحسین حسینی وارد جدل شد و در پایان هم داستان منشا را به اطلاع رسانه ها رساند تا حواشی پیرامون استقلال دارای وجوهی عجیب شود.

 

سازمان، صاحب پرسپولیس

دوره حضور علی میرزایی در پرسپولیس هم کوتاه مدت بود؛ اما این حضور کوتاه مدت هم حاشیه هایی را ایجاد کرد. او ادعای مالکیت بر پرسپولیس را مطرح کرد تا تمام پرسپولیسی ها وارد بحران مالکیت شوند. پرونده ای سه ضلعی که یک ضلع آن را محلوجی و عابدینی تشکیل می دادند، یک ضلع آن به میرزایی اختصاص داشت و مهرعلیزاده، رئیس سازمان تربیت بدنی هم ضلع سوم آن بود و پرونده در نهایت با واگذاری باشگاه پرسپولیس به سازمان تربیت بدنی، بسته شد.

 

رویاهای نافرجام رویانیان

بدون شک هر زمان که نام رویانیان به میان می آیدهمه یاد مانوئل ژوزه، غرامت هشت میلیاردی(با دلار کمتر از 3000 تومان)می افتند. یا دانشگاهی که رویانیان به نام پرسپولیس تاسیس کردو حالا مشخص نیست این دانشگاه کجاست؟! نوشابه های انرژی زا  و شرکت هواپیمایی پرسپولیس و هزار و یک ایده نافرجام دیگر هم از رویاهایی بودند که با پول های باد آورده بیت المال هرگز به حقیقت تبدیل نشد. شاید اگر خود رویانیان یک بار دیگر در آن موقعیت قرار بگیرد، حاضر نیست تا به خاطر همین یک شعار هواداران که می گفتند:«به احترام سردار، اس اسی ها خبردار»هم عملکرد خودش را زیر سوال ببرد، هم باشگاه رابدهکار کند و هم در نهایت کار را به جایی برساند که چراغ را برای ورودش به باشگاه قرمز کنند.