آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۴۹۹
رسانه: شبکه
۷

ایجاد پایگاه مخاطب حداکثری

معاون فضای مجازی رسانه ملی در نشست معاونین فضای مجازی استان ها اظهار کرد: «ایجاد پایگاه مخاطب حداکثری» به عنوان مهم ترین هدف فضای مجازی رسانه ملی است.

به گزارش جام جم، گردهمایی معاونین فضای مجازی استان ها به میزبانی معاونت فضای مجازی طی روزهای 9 تا 11 مهر در مجتمع آموزشی -رفاهی زیباکنار برگزار شد.

 دکتر محمد شریفخانی، در روز نخست این گردهمایی، اقدامات و شرایط فعالیت در این فضا و برنامه های پیش روی معاونت را تبیین کرد و چنین اظهار کرد:  ایجاد پایگاه مخاطب حداکثری به عنوان مهم ترین و یگانه هدف مورد انتظار از فضای مجازی صداوسیما در سال جاری است و شاخصی برای بازتاب میزان محتوای مصرف شده رسانه ملی در فضای مجازی و میزان اثرگذاری آن بر مخاطبان آن سازمان است.

معاون فضای مجازی در ادامه ضمن یادآوری این نکته که در اختیار گرفتن مخاطب در فضای مجازی از طریق هر دو لایه محتوا و سرویس امکان پذیر است، تاکید کرد: به جهت تسلط و مزیت برتر حوزه استان ها در لایه محتوا مناسب است که معاونین فضای مجازی اقدامات مورد نیاز جهت جذب مخاطب در لایه سرویس را به حوزه ستاد تفویض کرده و تمرکز خود را روی ارتقای کیفی محتوا به خصوص محتوای بومی داشته باشند.

 در این راستا توجه به نیازهای مخاطب استانی، لهجه و اولویت های منطقه ای بایستی همواره مدنظر فعالیت های تولید محتوا قرار گیرد.

وی در این نشست توسعه شبکه توزیع رسانه ملی در فضای مجازی با مشارکت ظرفیت های بومی و استانی را از دیگر خط مشی های معاونت فضای مجازی معرفی کرد و تدوین آیین نامه های همکاری با این کانال های همکار را جزو برنامه های موردانتظار از نمایندگان فضای مجازی استان ها دانست.

 در پایان دکتر شریفخانی ضمن تعیین «مخاطب در دسترس» به عنوان یک شاخص ارزیابی خواستار توجه ویژه به مقوله استعدادیابی استانی شد.

همچنین در نشست بعدازظهر سه شنبه 9 مهر غلامرضا نوری قائم مقام معاونت فضای مجازی به تحلیل وضعیت کنونی کشور با تاکید بر حوزه فضای مجازی پرداخته و گفت: تغییر مدل حکمرانی در دنیا را به عنوان یکی از اساسی ترین تغییرات منتج از فضای مجازی می توان نام برد.  غلامرضا نوری با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری (مدظله) که تمدن اسلامی را به عنوان آخرین مرحله از مراحل پنجگانه تکامل اسلامی معرفی فرموده اند، اظهار کرد: فضای مجازی در مقام فرصت می تواند راه رسیدن به تمدن اسلامی را کوتاه کند و لذا طریق عملکرد ما در راستای بهره برداری حداکثری از فرصت پیش آمده ضروری است. در نشست صبح 10 مهر نیز دکتر دارابی، معاون امور استان ها به ارائه بایسته های فعالیت در حوزه فضای مجازی استان ها با محوریت آینده پژوهی انقلاب اسلامی، رسانه و فضای مجازی پرداخته و در ادامه اداره کل تحقیق و توسعه سرویس و محتوا به معرفی پلتفرم مشترک فضای مجازی رسانه ملی و چارچوب نوین همکاری معاونین فضای مجازی استان ها با معاونت فضای مجازی پرداخت. در ادامه روز دوم نیز تعدادی از مراکز برگزیده استان ها اقدام به معرفی دستاوردهای خود نمودند. گفتنی است در نشست روز نخست از معاونین فضای مجازی استان های گلستان، مازندران، فارس، آبادان، لرستان، کرمانشاه، خوزستان و قزوین که در واقعه دلخراش سیل بهاری فعالیت چشمگیر و ارزنده ای داشتند توسط معاون فضای مجازی تقدیر به عمل آمد.