آرشیو سه‌شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۳۸
هنر
۱۰

زیر درختان زیتون

اظهارات صدرعاملی درباره  «شنای پروانه»

گروه هنر: رسول صدرعاملی، کارگردان و تهیه کننده سینما،  تاکید دارد هنوز سرمایه گذاری برای فیلم «شنای پروانه» قطعی نشده است. او اظهار امیدواری کرد: «با فراهم شدن شرایط، فیلم به جشنواره فیلم فجر برسد». رسول صدرعاملی که به تازگی برای تهیه کنندگی «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت پروانه ساخت گرفته است، درباره آخرین وضعیت ساخت این فیلم به ایسنا گفت: «هنوز در مرحله مقدماتی پیش تولید و مذاکره با عوامل هستیم و امیدواریم ظرف یک ماه آینده چیدمان عوامل قطعی شود». او درباره سرمایه گذاری این فیلم با توجه به مطرح شدن نام برخی سرمایه گذاران خاطرنشان کرد: «هنوز با هیچ سرمایه گذاری به نتیجه قطعی نرسیده ایم و همچنان در حال مذاکره هستیم».

این تهیه کننده همچنین اظهار امیدواری کرد با فراهم شدن شرایط مناسب تولید، فیلم به جشنواره فجر برسد. صدرعاملی که از چهارشنبه نمایش فیلم «سال دوم دانشکده من» آخرین ساخته اش بر پرده سینما آغاز می شود، در پایان گفت: «همه کسانی که به هر دلیلی با فیلم های قبلی من (دیشب باباتو دیدم آیدا و من ترانه پانزده سال دارم) ارتباط برقرار کردند، مخاطب اصلی این فیلم خواهند بود». او همچنین اظهار امیدواری کرد جوانان و نوجوانانی که مخاطبان اصلی این فیلم هستند، با آن ارتباط خوبی برقرار کنند.

 

روزهای پایانی اکران «میدان جوانان سابق»

گروه هنر: اکران عمومی مستند «میدان جوانان سابق»، نخستین مستند بلند مینا اکبری در «گروه هنر و تجربه» به پایان می رسد. مینا اکبری در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه اکران این فیلم تنها تا پایان مهر سال جاری ادامه خواهد داشت، گفت: «بعد از چهار ماه و نیم اکران که 11 هفته آن در صدر جدول فروش فیلم های مستند گروه «هنر و تجربه» قرار داشتیم، تصمیم گرفتیم نمایش این مستند در پایان مهر به اتمام برسد». کارگردان مستند «میدان جوانان سابق» درباره اینکه آیا فیلم در فضای مجازی یا در شبکه نمایش خانگی منتشر خواهد شد نیز خاطرنشان کرد: «متاسفانه هنوز مجوز VOD و توزیع در شبکه نمایش خانگی این فیلم صادر نشده است». مینا اکبری با تشکر از رسانه ها که در انتشار اخبار و اطلاع رسانی درباره این فیلم حمایتش کردند، گفت: «برای من نمایش «میدان جوانان سابق» تجربه ای منحصر به فرد بود. علاوه بر اینکه فرصت تماشای فیلم با تماشاگران اتفاقی بی نظیر بود، فرصت سفر به چندین شهر در گوشه و کنار ایران و همنشینی با مخاطبانی که گاهی از راه های دور آمدند تا به تماشای فیلم بنشینند، جذاب ترین و دلنشین ترین اتفاقی بود که بعد از ساختن فیلم برای من افتاد». 

 

مهرداد اسکویی، داور  جشنواره بین المللی فیلم سلیمانیه

گروه هنر: مهرداد اسکویی، مستندساز سرشناس سینمای ایران، داور بخش رقابتی مستند «سینمای جهان» و «سینمای کردی» در چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم «سلیمانیه» در اقلیم کردستان عراق شد. اسامی اعضای هیئت داوران بخش رقابتی مستند «سینمای جهان» و «سینمای کردی» در چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم «سلیمانیه» در اقلیم کردستان به این شرح است: «آنوما راجاکارونا» کارگردان و تهیه کننده، رئیس هیئت داوران از سریلانکا، مهرداد اسکویی کارگردان، فیلمساز از ایران و خانم «اعتامی برجان» استاد مطالعات فیلم دانشگاه زاگر از کرواسی.جشنواره بین المللی فیلم «سلیمانیه» از سوی کمپانی سینمایی «مستی فیلم» با مدیریت «فواد جلال»، با ریاست «ملا بختیار» مسئول بخش حمایتی این جشنواره و از شخصیت های برجسته سیاسی اقلیم کردستان عراق، با مدیریت هنری «دانر عمر فارس»، با مدیر برنامه ریزی خانم «لینا رضا» و با نمایش 134 فیلم از کارگردانان 78 کشور جهان در پنج سالن در شهر سلیمانیه، پایتخت فرهنگ و هنر اقلیم کردستان عراق برگزار می شود.