آرشیو سه‌شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۳۸
حوادث
۱۱

پنج قاره

حریق مرگبار در اردوگاه پناه جویان یونان

وقوع آتش سوزی در اردوگاه پرازدحام پناه جویان «موریا»ی جزیره «لسبوس» یونان منجر به کشته شدن دست کم یک نفر شد.

مقامات یونان در حالی پیداشدن جسد سوخته یک زن را در این اردوگاه تایید کرده اند که گزارش های تاییدنشده حاکی از کشته شدن یک کودک نیز در این آتش سوزی است. پناه جویان اردوگاه  «موریا» با اعتراض نسبت به تاخیر زیاد آتش نشانان برای اطفای حریق دست به اعتصاب زده و پلیس نیز برای مقابله با این اعتصاب از گاز اشک آور استفاده کرده است. این اردوگاه درحال حاضر حدود 12 هزار پناه جو را در خود جای داده است که در چادرها یا کانتینرهای باری اسکان یافته اند. این در حالی است که ظرفیت رسمی این اردوگاه تنها سه هزار نفر بوده و اکنون با ازدحام بیش از حد روبه روست.

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد در سال 2018 میلادی از یونان خواست که پناه جویان جزیره «لسبوس» را با توجه به شرایط وخیمی که در آن به سر می برند، به مکانی دیگر منتقل کند.

جزیره لسبوس در اثر بحران مهاجرت به حدی با مشکل روبه رو شده که مقامات آن در مواجهه با ورود مهاجران جدید دچار سردرگمی شده اند.

یونان در هفته های اخیر با جریان پناهندگان و مهاجران از کشور همسایه، ترکیه، با آغاز دوباره این معضل درگیر بوده است.

19 کشته بر اثر حریق در کارخانه

دست کم 19 نفر بر اثر وقوع حریق در کارخانه ای در شرق چین جان خود را از دست دادند.

بنابر اعلام مقامات محلی استان «ژجیانگ»، در این حادثه که روز یکشنبه در محل کارخانه تولید کالاهای مصرفی اتفاق افتاد، دست کم 19 نفر جان خود را از دست دادند و سه نفر دیگر مصدوم شدند که وضعیت دو نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

مقامات محلی اظهار کردند: با وجود اقدام سریع نیروهای امداد و آتش نشان، این حادثه با تلفات نسبتا بالایی همراه بوده است.

علت وقوع این حادثه مشخص نیست و تیم تحقیقاتی در حال ارزیابی این موضوع هستند.

بیش از 100 کشته در سیلاب های اخیر هند

بیش از صد نفر بر اثر سیلاب های اخیر در ایالت های «اوتارپرادش» و «بیهار» هند جان خود را از دست داده اند.

همچنین حرکت قطارها، وسایل نقلیه، ارائه خدمات درمانی و مراقبتی، فعالیت مدارس و تامین برق در هر دو ایالت با مشکل روبه روست.

مقامات محلی ایالت «اوتارپرادش» اعلام کردند از روز پنجشنبه 93 نفر در این منطقه جان خود را از دست داده اند. در ایالت «بیهار» نیز 29 نفر کشته شده اند. جاری شدن سیلاب در معابر و خیابان ها موجب زیرآب رفتن خودروها شده و افراد را وادار کرده برای رفت وآمد از قایق استفاده کنند.