آرشیو سه‌شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۳۸
جامعه
۱۳

دریچه

رشد 9/2درصدی مراجعین  نزاع در 5 ماهه ابتدای امسال

​شرق: در پنج ماهه ابتدای امسال، 275 هزار و 617 مصدوم نزاع به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مراجعین نزاع 267 هزار و 764 نفر بود، 2.9 درصد بیشتر شده است. از کل مراجعین نزاع در پنج ماهه ابتدای امسال، 186هزارو 387 نفر مرد و 89هزارو 230 نفر زن بودند. همچنین در این مدت استان های تهران با 46هزار و 210 نفر، خراسان رضوی با 23 هزار و 470 و اصفهان با 20 هزار و 483 مورد، بیشترین و استان های ایلام با هزار و 351، بوشهر با هزار و 717 و خراسان جنوبی با هزارو 767 مورد مراجعه، کمترین آمار مراجعین نزاع را داشته اند. مطابق آمارهای موجود در این پنج ماه، بیشترین آمار مراجعین نزاع با 61 هزار و 742 نفر در تیر و کمترین آن با 44 هزار و 858 نفر مربوط به فروردین است. در مرداد امسال نیز آمار مراجعین نزاع به مراکز پزشکی قانونی 59هزارو 974 نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل شش دهم درصد کمتر شده است.

آزادی3هزارو 273 زندانی غیرعمد در 6ماهه نخست امسال

شرق: جمعی از خیرین کشور با حمایت های معنوی و مادی خود در شش ماهه نخست سال جاری، زمینه آزادی سه هزار و 273 زندانی جرائم غیرعمد را فراهم کردند. در شش ماهه نخست امسال، نیکوکاران تهرانی با آزادی تعداد 329 مددجوی نیازمند، اصفهانی ها با تسهیل شرایط استخلاص 300 محکوم غیرعمد و مردم شریف استان گیلان نیز با فراهم کردن زمینه رهایی 237 بدهکار مالی و دیه، در صدر فهرست آزادی ها قرار دارند. اکنون هشت هزارو 100 زندانی غیرعمد در سطح ندامتگاه های کشور تحمل حبس می کنند که نزدیک به سه درصد این افراد را خانم ها شامل می شوند. با وجود کاهش زندانیان مهریه، متاسفانه بدهکاران مالی ناشی از «صدور چک» و «تعهد مهریه» بیشترین طیف بدهکاران جرائم غیرعمد را به خود اختصاص داده اند.

توقیف 500 خودرو به دلیل رانندگی در حال مستی

ایلنا: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: در شش ماه گذشته حدود 400 تا 500 دستگاه خودرو در شهر تهران به دلیل تخلفات ناشی از رانندگی همراه با مستی توقیف شده اند. سردار محمدرضا مهماندار، درباره آمار توقیف خودروها به دلیل تخلف رانندگی در حال مستی در شهر تهران گفت: در شش ماه گذشته حدود 400 تا 500 دستگاه خودرو به دلیل تخلفات ناشی از رانندگی همراه با مستی در شهر تهران توقیف شده اند. وی در پاسخ به این سوال که چند درصد از خودروهای توقیفی سطح شهر تهران مربوط به این تخلف هستند، اظهار کرد: عدد آنها کم است،؛ اما بسیار خطرناک تر هستند. سردار مهماندار در پاسخ به این سوال که گلایه های شما از ایمن نبودن پراید در افزایش کیفیت خودروهای تولیدی اثری داشته است یا خیر، گفت: برای بار اول نبود که این صحبت ها از سوی من اعلام شد، فرماندهان پیشین نیز درباره ایمن نبودن پراید بسیار صحبت کرده اند. با وجود تمام سعی و تلاشی که مسئولان خودروسازی انجام دادند، اکنون شرایط صنعت خودروسازی درخصوص ایمنی ظاهرا در همین حد است و خودروسازان بیش از این توانایی پرداختن به این مسئله را ندارند. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: این بضاعتی است که در صنعت خودروسازی وجود دارد.