آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۴۹۹
حوادث
۱۹

تلنگر

معمای کشف جسد در آرادکوه

پلیس به دنبال رازگشایی از قتل مرد جوانی است که جسدش با کیسه پلاستیکی در سایت بازیافت زباله رها شده است.

به گزارش خبرنگار جنایی جام جم، چندی پیش کارگران در حال تفکیک زباله در دو سایت مرکز بازیافت و تفکیک زباله در آرادکوه بودند که متوجه کیسه پلاستیک مشکی شدند که بوی بدی از آن به مشام می رسید. یکی از کارگران سمت آن رفت و با باز کردن در کیسه با جسد مرد جوانی روبه رو شد که آثار ضربه های چاقو روی بدنش بود. او با پلیس تماس گرفت و موضوع کشف جسد را اطلاع داد. در این مرحله کارشناسان پزشکی قانونی نظر دادند که جسد متعلق به مردی حدود 20 تا 25 ساله بوده که بر اثر شدت خونریزی ناشی  از اصابت جسم برنده فوت کرده است.  با توجه به اختلاف نظر میان دادسرای جنایی و حوزه قضایی کهریزک درباره صلاحیت رسیدگی، پرونده برای حل اختلاف نظر این دو مقام قضایی به تجدید نظر استان تهران ارسال شد تا مشخص شود کدام مرجع قضایی، صالح به رسیدگی این پرونده قتل است.

مرگ مشکوک پرستار زن درخانه

کشف جسد زنی جوان که پرستار اتاق عمل یکی از بیمارستان های تهران بود در خانه اش، پلیس جنایی پایتخت را با معمای پیچیده ای روبه رو کرد.

به گزارش خبرنگارجنایی جام جم، ساعت 17 و 35 دقیقه دوشنبه 15 مهر امسال یکی از ماموران کلانتری شهرک غرب در تماس با بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی تهران از مرگ مشکوک پرستار زنی در خانه اش در یکی از محله های شمال غرب تهران خبر داد. در این مرحله بازپرس جنایی همراه تیمی از ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران برای بررسی موضوع به خانه مورد نظر اعزام شدند. آنها در بررسی های اولیه با جسد این زن 38 ساله در یکی از اتاق های خانه در حالی روبه رو شدند که قرص و داروهای بیهوشی در کنارش قرار داشت. شواهد نشان می داد که این زن دو ساعت از مرگش گذشته است.  ماموران به تحقیق از شوهر این زن پرداختند که وی در اظهاراتش گفت: همسرم پرستار بود و در بخش اتاق عمل بیمارستانی در پایتخت کار می کرد. با هم اختلاف و درگیری نداشتیم و او از سلامت روحی و جسمی برخوردار بود و نمی دانم چطور شده که فوت کرده است. من سر کارم بودم، عصر که به خانه بازگشتم چند بار همسرم را صدا زدم اما پاسخگو نبود و زمانی که وارد یکی از اتاق ها شدم با جسد همسرم روبه رو شدم. پلیس جنایی پایتخت با دستور قضایی، تحقیقات برای رازگشایی از مرگ مشکوک این پرستار  را آغاز کرده است.

نجات گروگان 8 ساله قبل از انتقال به افغانستان

پلیس یکی از سه آدم ربای اخاذ که پسر هشت ساله ای را در یکی از خیابان های میناب ربوده و در صدد انتقال او به افغانستان بودند را بازداشت کرد و گروگان نجات یافت.

به گزارش جام جم، سرهنگ محمد رستمی، فرمانده انتظامی شهرستان میناب گفت: فردی با حضور در پلیس آگاهی میناب شکایت کرد که پسر هشت ساله اش برای خرید نان از خانه بیرون رفته که در مسیر از سوی افرادی ربوده شده و آدم ربایان برای آزادی او پول خواسته اند. همزمان با این شکایت بود که پلیس تحقیقات را آغاز کرد. در جریان تحقیقات، ماموران دوربین های مداربسته اطراف محل حادثه را بازبینی کردند. آنها سرانجام تصویر خودرویی را یافتندکه آدم رباها با ربودن پسر خردسال ،وی رادر آن خودرو انداخته و متواری شده اند.مالک خودروی آدم رباها شناسایی شد و او تحت تعقیب پلیس قرار گرفت. او سرانجام بازداشت شد و در جریان تحقیقات اولیه اعتراف کرد در ربودن پسر هشت ساله خانواده شاکی با همدستی دو مرد دیگر نقش داشته است. در ادامه آدم رباها که عرصه را بر خود تنگ دیده بودند با یک واسطه،پسر هشت ساله را به پایگاه بسیج سندرک تحویل دادند.