آرشیو پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، شماره ۹۶۰۸
شهرستان ها
۵

خبر

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی : بیش از 27هزار خانوار سالمند تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی هستند

اراک- خبرنگار رسالت: قنبر موسی نژاد گفت: سالمندان تحت حمایت کمیته امداد در قالب بیش از 27 هزار خانوار هستند که از خدمات امداد بهره مند می شوند. وی در همایش تجلیل از سالمندان استان مرکزی با اشاره به جمعیت سالمند استان اظهار داشت: استان مرکزی با رشد جمعیت سالمند رو به رو بوده و می توان گفت 11 درصد از جمعیت آن را قشر سالمند تشکیل می دهند. ایشان افزود: در واقع بیش از 155 هزار نفر از جمعیت استان مرکزی سالمندان هستند که بیش از 44 هزار نفر از آنها تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند. مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی تصریح کرد: سالمندان تحت حمایت کمیته امداد در قالب بیش از 27 هزار خانوار هستند که از خدمات امداد بهره مند می شوند. موسی نژاد بیان کرد: اکنون که در هفته سالمند قرار داریم با همت خیران به 500 نفر از سالمندان استان خدمات ویژه به میزان 300 میلیون تومان ارائه می شود. وی با اشاره به عدم توان حرکت داشتن بیش از دو هزار نفر از سالمندان استان ادامه داد: بیش از دو هزار نفر از سالمندان استان توانایی حرکت نداشته که در هفته سالمندان دیدار با آنها و ارائه خدمات ویژه به آنان در دستور کار قرار گرفته است. مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 300 میلیارد ریال کمک معیشت به سالمندان استان پرداخت شده است. موسی نژاد افزود: از جمله خدمات به سالمندان می توان به پرداخت 600 میلیون تومان کمک هزینه تعمیر مسکن و ایجاد اشتغال برای بیش از 80 نفر از سالمندان با صرف هزینه بیش از 200 میلیون تومانی اشاره کرد.

اتمام حجت فرماندار بهارستان با شهرداران: احدی حق صدور مجوزات خارج از اصول را ندارد

بهارستان- خبرنگاررسالت: فرماندار شهرستان بهارستان ضمن هشدار به اعضای شوراها، شهرداران و دهیاران در شهرها و روستاهای این شهرستان گفت: احدی حق صدور مجوزات خارج از اصول را ندارد. مجتبی خانجانی با اشاره به حریم خواری در اطراف رودخانه های شهرستان بهارستان اظهار داشت: موضوع ساماندهی ساخت وسازها در بهارستان در دستورکار قرار دارد و با مسئولی که در این امر کوتاهی کند به شدت برخورد خواهیم کرد. وی ادامه داد: با تمامی دستگاه های خدمات رسان شهرستان بهارستان اتمام حجت می کنم به هیچ عنوان و به هیچ قیمتی حریم را نفروشند و مجوزات را خارج از اصول و قانون صادر نکنند. ایشان تصریح کرد: صدور پایان کار در بهارستان برای ساخت وساز در شهرهای نسیم شهر، صالحیه و گلستان زیر 50 درصد است که این امر به معنای فقدان نظارت شهرداری ها بر تخلفاتی است که شاهد آن هستیم. خانجانی همچنین ضمن هشدار به اعضای شوراها، شهرداران و دهیاران در شهرها و روستاهای شهرستان بهارستان افزود: به هیچ عنوان سفارش کسی را در ساخت و سازها قبول نکنند و طبق قولی که به مردم داده ام مقابل هرگونه ساخت وساز غیرمجازی خواهم ایستاد و اجازه نمی دهم حقوق شهرستان پایمال و عده ای با سوء استفاده به ثروت برسند. وی سپس به وجود 26 هزار واحد تجاری در شهرستان بهارستان اشاره کرد و گفت: بهترین املاک شهرستان بهارستان متعلق به شهرداری های این شهرستان است در حالی که هیچ درآمد پایداری از این املاک نصیب شهرداری ها نمی شود.

جواد زاهدی: جشنواره قصه گویی در ارومیه برگزار می شود

ارومیه-خبرنگاررسالت: مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی از برگزاری مرحله منطقه ای جشنواره قصه گویی 25 و 26 آبان ماه امسال از پنج استان میزبانی می کند خبرداد ایشان در نشست خبری با اصحاب رسانه که با محوریت هفته ملی کودک برگزار شد با بیان اینکه 13 تا 19 مهرماه به عنوان هفته ملی کودک و نوجوان در تقویم کشور ثبت شده است، اظهار داشت: در این هفته به جز کودکان خانواده ها نیز موردتوجه هستند چراکه تربیت کودکان بر عهده خانواده است. به گفته وی برجسته سازی دوران کودکی، نیازها و خواسته های کودکان جامعه، ارتقا آگاهی جامعه از حقوق کودکان به ویژه کودکان خاص از اهمیت زیادی برخوردار است.زاهدی با اشاره به شعار هفته کودک، بیان کرد: پیشرفت جامعه در نگاه به آینده کودکان شکل می گیرد و تمامی نهادها و مسئولان وظیفه دارند نسبت به دوران کودکی اهمیت داده و از این رو امسال شعار هفته کودک «آینده را باید ساخت» انتخاب شده است. ایشان با اشاره به برنامه های هفته ملی کودک گفت: این برنامه ها در دو سطح ویژه کودکان و مربیان، معلمان، اولیاء تربیتی و والدین برگزار می شود. وی با بیان اینکه در هفته ملی کودک عضویت در تمامی کتابخانه های کانون در استان و بازدید از موزه کودک رایگان است، افزود: همزمان با هفته ملی کودک دو مرکز جدید کانون زبان در شاهین دژ و میاندوآب راه اندازی می شود.به گفته مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی مرحله منطقه ای جشنواره قصه گویی 25 و 26 آبان ماه امسال در ارومیه برگزار می شود که این شهر میزبان پنج استان در این رقابت ها است.

رئیس اداره منابع طبیعی کوهدشت : آتش زیر خاکستر مراتع «گدارگه ضرون» مهار شد

کوهدشت- خبرنگار رسالت: صمیمی عبدولی از شعله ور شدن دوباره آتش در مراتع روستای «گدارگه ضرون» خبر داد و گفت: نیروهای منابع طبیعی و مردمی پس از مهار این حریق در حال پایش منطقه هستند. وی اظهار داشت: آتش سوزی مراتع مشجر روستای گدارگه ضرون که در مجاورت تنگه شیرز قرار دارد، در پنج روز پیش مهار شده بود، اما پس از آن آتش در برخی از مناطق شیب دار این منطقه دوباره شعله ور شده است. ایشان با بیان اینکه تراکم پوشش گیاهی و شیب تند روستای گدارگه ضرون مهار آتش سوزی مراتع را دشوار کرده است، افزود: نیروهای مردمی و منابع طبیعی هم اکنون در این منطقه حضور دارند و در حال پایش هستند. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کوهدشت با تاکید به صعب العبوری راه روستای گدارگه ضرون عنوان کرد: میزان وسعت آتش سوزی کمتر از حدود چهار هکتار بوده و شیب این منطقه سبب شعله ورشدن دوباره مراتع شده است. وی عامل آتش سوزی های مراتع در کوهدشت از ابتدای امسال را انسانی دانست و بیان کرد: از شهروندان تقاضا داریم با توجه به رویش گسترده پوشش گیاهی و انبوه علوفه در عرصه های طبیعی موارد ایمنی را برای پیشگیری از آتش سوزی در جنگل ها و مراتع رعایت کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی استان کردستان: 4درصدگوشت طیور کشور در کردستان تامین می شود

سنندج- خبرنگاررسالت: ذکریایی نژاد در جلسه طرح ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت مرغ در سنندج بااشاره به اینکه طرح ملی ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت مرغ یک گام در راستای امنیت غذایی کشور خواهد بود، گفت: اجرای این طرح در استان با مشکلات خاصی روبه روست وبرای اجرایی شدن این طرح از تمامی واحدهای مربوطه انتظار همکاری های لازم را داریم تا محصول شناسنامه دار با تضمین دامپزشکی به بازار عرضه شود. ایشان هدف از اجرای طرح «ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت مرغ» ارتقای کیفیت و بهداشت مرغ عرضه شده در بازار و تضمین سلامت آن برای مردم دانست و افزود: استان کردستان تامین کننده 4 درصد گوشت مرغ کشور است و با رعایت دقیق مسائل بهداشتی و رتبه بندی کشتارگاه ها بازارهای صادراتی جدیدی برای این محصول باز خواهد شد. وی در پایان با بیان اینکه از طریق این طرح رقابت سالم بهداشتی ایجاد خواهد شد، اظهارداشت: واحدها مجهز به خط تجهیزات تخلیه اتوماتیک اندام های داخلی مرغ هستند که معروف به خط 2 بوده و بدون دخالت دست، تمام اندام و احشای داخلی مرغ که هم آلودگی زاست و هم وزن غیرضروری در محصول عرضه شده است و مخاطرات تخلیه با دست را نیز ندارد، به بازار مصرف داخلی وارد می شود. گفتنی است؛ در طرح ملی ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت مرغ ارتقای مسائل بهداشتی از نظر باقیمانده دارویی بررسی می شود و سایزبندی مرغ بدون آنتی بیوتیک، افزایش صادرات، رتبه بندی کشتارگاه، عرضه مرغ استحصالی از خط یک فقط به صورت تازه و سرد، کنترل دقیق ناوگان حمل ونقل، خودکنترلی و مسئولیت پذیری تولیدکنندگان و ارتقای کیفیت بهداشتی محصولات بسته بندی انجام می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل: خلخال، پایلوت گردشگری زمستانی استان اردبیل می شود

خلخال- خبرنگار رسالت: نادر فلاحی گفت: با توجه به رشد سرمایه گذاری های انجام شده در بخش گردشگری، انتظار داریم شهرستان خلخال به عنوان پایلوت گردشگری زمستانی معرفی شود. نادر فلاحی در بازدید از تفرجگاه اندبیل اظهار کرد: ده ها طرح گردشگری توسط بخش خصوصی از جمله طرح های بام خلخال ،مجتمع قصرهای چوبی ،هتل 5 ستاره ازناو و پل معلق در مناطق نمونه گردشگری اجرا شده و طرح های سرمایه گذاری متعددی نیز در حال اجراست. وی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان نیز برای تشویق سرمایه گذاران در سال گذشته و امسال بیش از 25 میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد زیرساخت های مورد نیاز این پروژه ها هزینه کرده، گفت: امسال نیز برای ادامه پروژه های زیرساخت گردشگری این منطقه 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی هزینه خواهد شد. فلاحی اظهار داشت: اقلیم کوهستانی خلخال و مناظر بدیع فرصت مناسب و مطلوبی را برای سرمایه گذاری به ویژه در بخش گردشگری زمستانی فراهم کرده و به همین دلیل از تمامی طرح های گردشگری مورد درخواست سرمایه گذاران بخش خصوصی حمایت می شود. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از جمله پروژه های زیرساخت گردشگری که در نیمه نخست امسال اجرا شده را طرح سنگ فرش معابر تفرجگاه اندبیل به مساحت دو هزار و 750 متر مربع ذکر کرد که برای اجرای آن دو میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است. وی با بیان اینکه همه ساله تمرینات و مسابقات اسکی در پیست اسکی اندبیل به صورت سنتی برگزار می شود، افزود: تجهیزات استاندارد پیست اسکی برای اندبیل خلخال و شابیل مشگین شهر از کشور اتریش خریداری شده و قرار است تا پایان سال 99 - 2 پیست اسکی یاد شده به مرحله بهره برداری برسد.

در مسجدسلیمان برگزار شد؛ همایش تجلیل از فرماند هان رزمندگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس

مسجدسلیمان- خبرنگار رسالت: به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مسجدسلیمان همایش تجلیل از فرماندهان، رزمندگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس وهمچنین آیین رونمایی از کتاب های پای پل سابله و خورشید دهلاویه در مسجدسلیمان با حضور حجت الاسلام والمسلمین حیدر حجتی نیا سرپرست فرمانداری، سردار علیپور مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان، سردار کریم پور از سرداران هشت سال دفاع مقدس، حجت الاسلام والمسلمین امینی امام جمعه شهرستان و جمعی از مسئولین نظامی و انتظامی، رزمندگان، ایثارکران، جانبازان و خانواده معظم شهدا، مسئولین ادارات و اقشار مختلف مردم در سالن اجتماعات فجر باشگاه مرکزی برگزارشد. سرپرست فرمانداری در این همایش اظهار داشت: امروز مجاهدین حزب الله لبنان از بسیج سربلند حضرت روح الله در سراسر عالم پیروی می کنند، و رزمندگان دلیر ما هشت سال جانانه از تمامیت ارضی ایران اسلامی دفاع کردند امروز دولت های غربی و ارتجاعی منطقه و مزدوران آمریکا در محاصره امت حزب الله هستند.

گفتنی است در ادامه این همایش سردار علی پور مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان- سردار کریم کریم پور از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس- امام جمعه مسجدسلیمان - سرهنگ رحیمی حسینی فرمانده سپاه پاسداران مسجدسلیمان و علی حسینی منجزی نویسنده کتاب خورشید دهلاویه و سید حسین هاشم پور نویسنده کتاب پای پل سابله خاطرات شفاهی سردار کریمی پور به سخنرانی پرداختند و همچنین دوتن از هنرمندان طراح و نقاش استان خوزستان ضمن ارائه نمایشگاهی از آثار خود با موضوعات و محتویات دفاع مقدس، شهدا، واقعه عاشورا و کربلا درحاشیه برگزاری این همایش، در طول برنامه نیز به طراحی و نقاشی برخی آثار خود به صورت زنده پرداختند.