آرشیو پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۰۰
ورزش
۴

اسکادران ویلموتس، امروز آتش بازی می کند

«ایران» یکپارچه حمله

رضا پورعالی

 دومین مسابقه ایران در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 از ساعت 17 امروز در ورزشگاه آزادی تهران و مقابل کامبوج آغاز می شود.

گرچه کامبوج که در رده 169 تیم های فوتبال دنیاست، در میان تیم های درجه3 فوتبال قاره آسیا دسته بندی می شود و در رده 37 تیم های آسیاست، اما تساوی این تیم مقابل هنگ کنگ و شکست خفیف یک بر صفر در خانه بحرین نشان می دهد کامبوج با هدایت فلیکس دالماس و البته حضور کیسوکه هوندا چهره سرشناس فوتبال ژاپن، اصول فوتبال نوین را به خوبی فراگرفته است و حتی تاکتیک های دفاعی در خانه حریف را نیز می داند.

امروز همه تماشاگرانی که به ورزشگاه آزادی می روند، انتظار یک برد پرگل و بی دردسر از تیم ملی دارند و همین توقع، شاید فشار روانی روی بازیکنان ما را بالا ببرد تا لحظه رسیدن به گل اول، کار آنها را سخت کند.

تیمی که مارک ویلموتس از کارلوس کی روش تحویل گرفته و با کمترین تغییر آن را وارد رقابت های مقدماتی جام جهانی کرده، ظرفیت بسیار بالایی دارد و همان طور که لایه های متعدد دفاعی هنگ کنگ را در بازی اول شکست و به پیروزی 2 بر صفر رسید، در بازی امروز هم می تواند خیلی زود به گل برسد. اهالی فوتبال بی تردید توقع جشنواره گل دارند. مسابقه ای که از دقیقه یک تا دقیقه 90 گل داشته باشد و همه آنها به نام ایران نوشته شود. در چنین شرایطی باید انتظار داشت همه بازیکنان ما در طول بازی در نیمه حریفی باشند که در رده بندی فیفا حتی از نپال هم پایین تر است. با این حال فوتبال بارها درس هایش را تکرار و بارها ثابت کرده که غیر قابل پیش بینی است.

شاید بزرگ ترین موهبت این بازی برای ویلموتس این باشد که او می تواند به بازیکنان اصلی خود برای بازی سه شنبه هفته آینده در خاک بحرین در زمین ورزشگاه آزادی استراحت بدهد، یعنی آنها را در این بازی زیاد خسته نکند.

کامبوج که در هفت سال اخیر 20 پله صعود داشته و به رده 169 رسیده، در برابر تیم 23 دنیا و اول آسیا یک بازی بسته دفاعی در زمین خودی را در برنامه دارد؛ اما ویلموتس هم برنامه های بسیاری برای شکستن این تاکتیک پیاده خواهد کرد.

به دلیل بازی سه شنبه مقابل بحرین، شاید تغییراتی در ترکیب تیم ببینیم. البته دعوت نشدن علیرضا جهانبخش و مهدی ترابی، خود به خود ترکیب ما را در هر دو بازی پیش رو، دچار تغییر می کند. آن طور که از بررسی های تیم پزشکی مشخص شده، سیدمجید حسینی به بازی امروز نمی رسد و شاید مرتضی پورعلی گنجی در کنار حسین کنعانی زادگان قرار بگیرد. میلاد محمدی و رامین رضاییان در دو سوی مدافعان میانی قرار می گیرند. امید ابراهیمی، احسان حاج صفی، وحید امیری و احمد نوراللهی در خط میانی قرار دارند و کریم انصاری فرد و سردار آزمون هم درخط حمله ما بازی خواهند کرد.

اگر اوضاع آن طور که ویلموتس و هواداران فوتبال توقع دارند پیش برود، بازی امروز یک تمرین جدی گلزنی برای آزمون و انصاری فرد خواهد بود و آنها روزی بسیار شلوغ را پشت سر خواهند گذاشت.

 ایران سفید، کامبوج آبی

جلسه هماهنگی بازی امروز با حضور نمایندگان فیفا برگزار شد و طبق گزارش ناظر مسابقه، بازیکنان تیم ملی ایران با لباس یکدست سفید بازی می کنند. کامبوجی ها هم لباس آبی می پوشند.

 حضور پررنگ بانوان

حدود 3500 بلیت بازی امروز به بانوانی اختصاص پیدا کرده که از طریق سامانه مخصوص، بلیت بازی را تهیه کرده اند. تا آخرین ساعات بلیت فروشی، این تعداد بیش از تماشاگران مرد بود که شاید تماشاگران مرد امروز افزایش پیدا کند. برگزارکنندگان بازی پارکینگ خاص بانوان هم برای این بازی در نظر گرفتند و اورژانس تهران هم یک دستگاه آمبولانس بانوان، پنج دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و چهار دستگاه موتورلانس در ورزشگاه آزادی مستقر خواهد کرد.