آرشیو پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۰۰
ورزش
۴

جلالی: ویلموتس را مربی خوشبختی می دانم

مجید جلالی کارشناس فوتبال کشورمان که هدایت تیم های مهمی از لیگ برتر را به عهده داشته، در گفت وگو با جام جم به تشریح شرایط تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل کامبوج پرداخت و اظهار کرد: «بازی شاید به لحاظ کمی برای ایران اهمیتی نداشته باشد زیرا مطمئن هستیم که برنده از زمین خارج می شویم و شاید این اتفاق با ثبت گل های زیادی هم رقم بخورد ولی نکته مهم اینجاست که دیدار با کامبوج به ما یک فرصت فوق العاده می دهد. باید از این فرصت استفاده کنیم.»

 او ادامه داد: «مارک ویلموتس باید در این بازی، از فرصت به دست آمده استفاده کرده و به بازیکنان جوانش میدان بدهد. احتمالا کامبوج بیشتر به دنبال دفاع و استفاده از توپ های بلند برای ضدحمله می رود اما حدس من این است که تیم ملی می تواند خیلی زود بازی را در دست بگیرد و به کنترل نبض کار بپردازد. ما برای این کار، بازیکنان باشخصیت و باتجربه ای در اختیار داریم که توانایی کنترل و تغییر نتایج را هم دارند. تیم ملی می تواند کیفیت واقعی خود را در این بازی به نمایش بگذارد.»

جلالی در نهایت گفت: «ویلموتس را یک مربی خوشبخت می دانم زیرا هدایت تیمی را به عهده دارد که پر از ستاره های کاربلد و باتجربه است. این نسل از فوتبال ایران، تجربیات گذشته و قدرت فکری و تمرکز بالایی دارد. ویلموتس برای هر تاکتیکی که در ذهن داشته باشد، ابزار فوق العاده ای را در لیست خود می بیند. امکاناتی که فدراسیون در اختیارش قرار داده نیز خوب و عالی به نظر می رسد و باشگاه ها هم همکاری کاملی با تیم ملی داشتند. از این رو حدس می زنم تیم ملی بتواند روزهای خوبی را در آینده با ویلموتس پشت سر بگذارد و مشکلی از این بابت نداشته باشد.»