آرشیو پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۲۶
خودرو
۱۶

جهان خودرو

انتشار تصاویر آستون مارتین جدید

آستون مارتین اولین تصاویر رسمی از خودروی ونتیج رودسر را قبل از عرضه جهانی در بهار سال آینده، منتشر کرد. این مدل ونتیج، کروک است و همان طور که انتظار می رفت و در تصاویر درز کرده بود، می تواند مشتریان پورشه 911 را به خود جذب کند.

طراحی این خودرو شبیه به همتای کوپه آن است، چه آنکه مهندسان آستون مارتین خطوط جذاب ونتیج اصلی را حفظ و سقف ثابت آن را با سقف تاشوی برقی جایگزین کرده اند. شتاب صفر تا صد ونتیج کوپه تنها 5/ 3 ثانیه و بیشینه سرعت آن 315 کیلومتر بر ساعت است. کاهش عملکرد، دغدغه اصلی مشتریان این خودرو نخواهد بود، زیرا سقف کروک با تجربه سواری بهتر، هیجان بیشتری به همراه دارد. گفته می شود قیمت مدل جدید ونتیج، بالاتر از همتای کوپه خود که حدود 155 هزار دلار است، خواهد بود.

تبلیغات تاتا برای نکسون برقی

تاتا موتورز هند تبلیغات خودروی نکسون برقی جدید خود را در رسانه های اجتماعی این کشور آغاز کرده است. در فیلم تبلیغاتی جدید این خودرو، کابین نمونه آزمون نکسون برقی دیده می شود.

بر این اساس نکسون برقی دارای بدنه و کابینی مشابه مدل نونی بوده و تنها پنل تجهیزات آن متفاوت است. اگرچه کابین نکسون برقی تفاوتی با مدل کنونی آن ندارد، اما گمان می رود این نسخه برقی شاسی بلند کامپکت تاتا، به صورت فیس لیفتی عرضه شود که نمونه های آزمون آن در حال تست در جاده های هند دیده شده اند. تاتا نکسون برقی که در سه ماه چهارم سال جاری رونمایی خواهد شد، دارای طیف حرکتی 300 کیلومتر است. تاتا خودروساز داخلی هند به شمار می رود که مانند بسیاری از خودروسازان دنیا به سمت طراحی و تولید مدل های برقی رفته است.