آرشیو پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۰۴
ورزشی
۹

در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های آسیا

تقابل ایران و کامبوج در ورزشگاه آزادی پیروزی پرگل در انتظار ملی پوشان فوتبال است؟

سرویس ورزشی- تیم ملی فوتبال ایران امروز در دومین دیدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 به مصاف کامبوج می رود.

تیم ملی فوتبال ایران امروز پنجشنبه از ساعت 17 در دومین بازی خود در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های آسیا به مصاف تیم کامبوج می رود. تقابل ایران و کامبوج در شرایطی است که تیم ملی فوتبال کشورمان در نخستین بازی خود توانست با نتیجه 2 بر صفر از سد هنگ کنگ عبور کند.

آنچه که مشخص است، این بوده که ترکیب تیم ملی قطعا نسبت به بازی با هنگ کنگ تغییر خواهد کرد. سیدمجید حسینی دچار مصدومیت است و احتمالا به جای او مرتضی پورعلی گنجی در کنار حسین کنعانی زادگان در قلب دفاع قرار خواهد گرفت. علیرضا جهانبخش و مهدی ترابی هم اصلا به تیم ملی دعوت نشده اند. با این شرایط به نظر می رسد تیم ملی در بازی با کامبوج با ترکیب زیر به میدان برود:

علیرضا بیرانوند، مرتضی پور علی گنجی، محمدحسین کنعانی زادگان، میلاد محمدی، رامین رضاییان، امید ابراهیمی، احسان حاج صفی، احمد نورالهی، وحید امیری، کریم انصاری فرد و سردار آزمون.

تیم ملی ایران پس از پیروزی برابر هنگ کنگ در این بازی برد با اختلاف گل زیاد را می خواهد. تیم ایران در صورت برد می تواند به صدر جدول این گروه برسد.

آشنایی با حریف امروز تیم ملی

کامبوج حریف امروز تیم ملی فوتبال ایران یکی از تیم های ضعیف قاره آسیاست. تیم 169 فیفا در حالی مهمان ایران خواهد بود که در دو بازی قبلی خود در این مسابقات تنها یک امتیاز کسب کرده است. بدترین رتبه کامبوج در رنکینگ فیفا مربوط به سال 2014 است که آنها در رده 198 فیفا قرار داشتند و بهترین رتبه این تیم هم در سال 2011 رقم خورد؛ کامبوج در آن سال در رده 135 دنیا ایستاد.

شکل گیری این تیم در سال 1955 بود و نخستین بازی رسمی این کشور با نتیجه 9 بر 2 به سود مالزی همراه شد. بدترین نتیجه تاریخ این کشور در سال 1995 بود که با باخت 10 گل برابر اندونزی همراه بود و بهترین پیروزی این تیم هم در سال 1966 با برتری 11 بر صفر برابر یمن شمالی رقم خورد.

این سومین دیدار تاریخ دو تیم ایران و کامبوج است. در دیدارهای قبلی، این ایران بوده که توانسته حریف شرق آسیایی خود را شکست دهد. نخستین پیروزی ایران با گل های صفر ایرانپاک و کلانی و با نتیجه 2 بر صفر رقم خورد و در دیدار بعدی ایران توانست با نتیجه 2 بر یک حریفش را شکست دهد.

این کشور کوچک و کمتر شناخته شده در دنیای فوتبال هیچ گاه به جام جهانی صعود نکرده و در سالیان گذشته در دور نخست مقدماتی جام جهانی تنها دو پیروزی کسب کرده است. آنها یک بار در جام ملت های آسیا 1972 تایلند حضور داشتند که در همان رقابت ها تیم ملی ایران به مقام قهرمانی دست یافت و در دور گروهی توانست کامبوج را با دو گل شکست دهد. کامبوج در بازی رده بندی نیز با شکست در ضربات پنالتی برابر تایلند به مقام چهارم دست یافت. تنها افتخار کامبوج به «کره کاپ» سال 1973 بازمی گردد که در آن سال با عنوان «جمهوری خمر» در مسابقات حضور داشت.

استقبال کم تماشاگران

در فاصله 24 ساعت تا برگزاری این بازی آمار ارایه شده حکایت از آن داشت که از مجموع حدود 75 هزار صندلی آزادی، تنها 2500 بلیت الکترونیکی توسط تماشاگران مرد خریداری شده است. بلیت فروشی الکترونیکی از پنج شنبه هفته گذشته 11 مهر از ساعت 10 شب آغاز شد که از همان لحظه آغاز بلیت فروشی الکترونیکی تا صبح روز جمعه بانوان، 3500 بلیت ارائه شده را خریده اند.

خرید 3500 بلیت توسط بانوان علاقمند برای دیدار دو تیم ایران و کامبوج در حالی بود که تا دیروز بعد از گذشت یک هفته از شروع به کار سامانه بلیت فروشی الکترونیکی تنها 2500 بلیت توسط تماشاگران مرد برای این دیدار خریداری شده و این یعنی تاکنون در مجموع حضور 6 هزار تماشاگر بازی ایران و کامبوج را از نزدیک تماشا خواهند کرد.

دیروز فدراسیون فوتبال هم اطلاعیه ای درخصوص ورود بانوان به ورزشگاه آزادی ارایه کرد. در این اطلاعیه آمده بود: «بانوان گرامی جهت حضور در ورزشگاه آزادی می بایست از طریق پارکینگ اتوبوس رانی جنب درب شرقی استادیوم آزادی در این مجموعه حضور یابند.

توضیح بسیار مهم؛ بانوان گرامی جهت حضور در استادیوم آزادی می بایست با همراه داشتن کارت ملی و پرینت بلیط مسابقه از ساعت 13:30 وارد پارکینگ اتوبوسرانی ضلع شرقی ورزشگاه شوند. بدیهی است، اشخاصی که موفق به خرید بلیط نشده اند به هیچ عنوان نمی توانند در ورزشگاه حضور یابند.

قابل توجه است رعایت کلیه موارد، مقررات و تعهدات قید شده در هنگام خرید بلیط مسابقه برای کلیه تماشاگران محترم الزامی است.»