آرشیو پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، شماره ۹۶۰۸
صفحه آخر
۱۲

به همت آستان قدس رضوی؛ سومین کنگره بین المللی قلب رضوی آغاز به کار کرد

سومین کنگره بین المللی قلب رضوی با حضور تولیت آستان قدس رضوی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی در مشهد آغاز به کار کرد. تولیت آستان قدس رضوی دیروز در مراسم آغاز به کار کنگره جهانی قلب رضوی که با حضور 700 متخصص از 18 کشور جهان در بیمارستان فوق تخصصی رضوی در حال برگزاری است، گفت: یکی از مهم ترین و برجسته ترین راهبردهای آستان قدس رضوی، راهبرد توسعه و پیشرفت علمی است.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی ، این کنگره بین المللی را فرصتی مغتنم برای تبادل آخرین دستاوردهای علمی دانست و با اشاره به جایگاه علم در دین مبین اسلام، اظهار کرد: در دین اسلام فراگیری علم در کتاب و سنت بسیار مورد تبلیغ و تشویق قرار گرفته و اسلام علم آموزی را به عنوان یک بایسته مقدس مورد تاکید قرار داده است. وی با تاکید بر اینکه علم آموزی در منظومه معرفتی ائمه اطهار علیهم السلام و مکتب تشیع از جایگاه رفیع و بی بدلیل برخوردار است. افزود: علاوه بر آموزه های قرآنی، سیره علمی و عملی اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام نیز رویکرد توجه به فراگیری علم را تایید می کند و هر کدام از آن بزرگواران در راستای اعتلای علم اقدامات تابنده و ارزشمندی را داشته اند، به گونه ای که در طول تاریخ اسلام بشریت از زلال اقدامات علمی آن بزرگواران سیراب شده است. تولیت آستان قدس رضوی توجه به پیشرفت و تعالی علم را راهبردی اساسی در آستان قدس رضوی معرفی کرد و گفت: با عنایت به انتساب آستان قدس رضوی به امام علی بن موسی الرضا(ع) ملقب به عالم آل محمد(ص) و توصیه های رهبری عظیم الشان انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، یکی از مهمترین و برجسته ترین راهبردهای آستان قدس رضوی؛ راهبرد توسعه و پیشرفت علمی است و این مهم همواره مورد توجه بنده بوده و خواهد بود.

وی ابراز کرد: آستان قدس رضوی با تکیه برظرفیت های عظیم علمی کشور، جهان اسلام و نیز استفاده بهینه از امکانات و تشکیلات موجود و نیز ایجاد ساختارهای جدید در دستیابی به توسعه و پیشرفت علم، شتاب مضاعفی خواهد داشت.

رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی نیز در این مراسم ابراز کرد: جمعی از متخصصان و جراحان داخلی و خارجی از 19 کشور جهان در این کنگره سه روزه از 17 تا 19 مهر 1398 حضور خواهند داشت.   دکتر محمود محمدزاده شبستری با اشاره به برگزاری باشکوه دو دوره گذشته کنگره بین المللی قلب در بیمارستان رضوی ادامه داد: بسیار خرسندیم که سومین دوره این کنگره با شکوه و رونق بیشتری برگزار می شود و امسال حداقل 15 مهمان بیشتر از سال گذشته در این کنگره حضور دارند که بی شک این امر از عنایت خاصه امام رضا(ع) است و باید قدردان آن باشیم.

وی گفت: این کنگره میزبان بیش از 40 متخصص و جراح خارجی است که از روسای انجمن های علمی قلب و عروق و پزشکان برجسته و درجه یک جهان هستند.

شبستری به ثبت نام حدود 700 نفر در سومین کنگره جهانی قلب رضوی اشاره و اضافه کرد: 20 دانشگاه و انجمن علوم پزشکی کشور و چهار انجمن بزرگ قلب و عروق دنیا در این رویداد علمی پزشکی به مدت سه روز به گفت وگو و تبادل علمی جدیدترین یافته ها در حوزه قلب و عروق می پردازند.

رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی با اشاره به انجام 200 سخنرانی در این کنگره قلب تصریح کرد: 22 عمل زنده قلب و عروق در بیمارستان رضوی و بیمارستان قلب شهید رجایی تهران در طول سومین کنگره بین المللی قلب رضوی انجام خواهد شد که به صورت هم زمان در کانال های ویدئویی در سطح جهان قابل مشاهده است.