آرشیو پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۰۰
فرهنگ: اربعین
۱۰
رویداد

نشست دانشگاهیان جهان اسلام

گردهمایی استادان و دانشگاهیان جهان اسلام همزمان با پیاده روی اربعین در نجف و کربلا برگزار می شود.

به گزارش ایسنا،  این گردهمایی با مشارکت اتحادیه اساتید عراق و همچنین مراکز علمی و پژوهشی کشور برگزار می شود. همکاران علمی این همایش شامل دانشگاه امام صادق (ع)، دانشگاه صدا و سیما، مجمع بین المللی استادان مسلمان دانشگاه ها، انجمن علمی حوزه و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، معاونت بین الملل بعثه رهبر معظم انقلاب در حج و زیارت و استادان سایر دانشگاه های کشور هستند.

همچنین با همکاری اتحادیه اساتید دانشگاه های عراق و دانشگاه کربلا، مستنصریه، واسط، بغداد، کوفه و سایر دانشگاه ها  استادان برجسته عراقی در این همایش مشارکت خواهند داشت.

نشست تخصصی رسانه به مدیریت دانشگاه صدا و سیما، اتحادیه رادیو و تلویزیون جهان اسلام و رسانه های کشور اسلامی در روز  19صفر در کربلا با حضور استادان برجسته حوزه رسانه برگزار خواهد شد و به بررسی ظرفیت های رسانه ای خواهند پرداخت.

علاوه بر این، نشست تخصصی علوم انسانی و اجتماعی با همکاری دانشگاه امام صادق(ع) و اتحادیه اساتید عراق و ایران در روزهای 18 و 19 صفر در شهر کربلا برگزار خواهد شد.

 همچنین نشست های علمی بانوان، شب شعر آیینی، محفل قرآنی از جمله برنامه های کمیته فرهنگی اربعین در این همایش بین المللی اربعین است.

این نشست ها در تاریخ 13 الی 15 صفر در شهر نجف و همچنین 17 الی 19 صفر در شهر کربلا برگزار می شود.

 کلیه استادان و نهادهای علمی و پژوهشی و فرهنگی علاقه مند که در مراسم عظیم پیاده روی اربعین حضور دارند می توانند در این نشست های علمی و پژوهشی شرکت یا برای اعلام حضور یا ارسال چکیده سخنرانی به سایت زیر مراجعه کنند.