آرشیو پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۰۰
فرهنگ: سینما
۱۱

راش

نکوداشت منوچهر انور

مراسم نکوداشت 70 سال فعالیت فرهنگی و هنری منوچهر انور برگزار می شود.

به گزارش هنرآنلاین، مراسم نکوداشت 70 سال فعالیت فرهنگی و هنری منوچهر انور کارگردان، نویسنده، ویراستار، گوینده و مترجم یکشنبه 21 مهر از ساعت 17 تا 20 در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

سودابه فضائلی، سیروس پرهام، محمدرضا اصلانی، اکبر عالمی، مهرداد فراهانی و علیرضا ارواحی در این مراسم حضور خواهند داشت. در این برنامه همچنین فیلم مستند «چم» اثر منوچهر انور به نمایش در می آید.

یعقوب لیث به روایت جوزانی

قرارداد تحقیق و نگارش فیلمنامه فیلم سینمایی یعقوب لیث صفاری در حوزه تاریخ و تمدن ایرانی، بین بنیاد سینمایی فارابی و مسعود جعفری جوزانی منعقد شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، مسعود جعفری جوزانی نویسنده و خالق آثار سینمایی چون شیر سنگی و در مسیر تندباد، فیلمنامه این فیلم را درباره بنیانگذار دودمان صفاریان در سیستان و روایت فتوت، ساده زیستی و نقش تاریخی این اسطوره تاریخی در اتحاد ایرانیان به نگارش درمی آورد.  جعفری جوزانی با دغدغه ای که در ارجاع نسل تازه به ریشه های هویتی خود دارد، سال هاست به ساخته شدن فیلم های تاریخی درباره کوروش، پوریای ولی، یعقوب لیث و... علاقه نشان داده است.

داوری بهناز جعفری در ژاپن

بهناز جعفری، بازیگر سینما و تئاتر به عنوان یکی از داوران بیستمین جشنواره توکیو فیلمکس در کشور ژاپن انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، بهناز جعفری بازیگر سینما و تئاتر که به تازگی قرار است در فیلم تازه داریوش مهرجویی به ایفای نقش بپردازد، به عنوان یکی از اعضای اصلی هیات داوران جشنواره توکیو فیلمکس انتخاب شده است و به زودی راهی این کشور خواهد شد.

جشنواره بین المللی فیلم توکیو فیلمکس یک جشنواره بین المللی است که هرساله در توکیو پایتخت کشور ژاپن برگزار می شود و سال 2000 توسط تاکشی کیتانو، فیلمساز این کشور پایه گذاری شده است.

پیش از این، چهره هایی از سینمای ایران در این رویداد هنری حضور داشتند و سال گذشته دو فیلم از امیر نادری در این جشنواره اکران شد.

بیستمین جشنواره فیلم توکیو فیلمکس از تاریخ 23 نوامبر تا اول دسامبر (2 تا 10 آذر) برگزار می شود.