آرشیو پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۰۰
فرهنگ: سینمای جهان
۱۲

بازگشت «آقای ریپلی مستعد»

این بار رسانه تلویزیون به دنبال «آقای ریپلی مستعد» است و قصد دارد این داستان را به یک مجموعه تلویزیونی تبدیل کند. اقتباس تازه را استیو زالیان برای قاب کوچک آماده می کند. او فیلمنامه اش را براساس داستان پرفروش پاتریشی ا های اسمیت می نویسد. شبکه کابلی شوتایم تهیه کننده و خالق این مجموعه تلویزیونی است.

زالیان گفته فیلمنامه او تفاوت هایی با نسخه سینمایی موفق سال 1999 خواهد داشت. در این نسخه رابین ویلیامز، مت دیمون و بن افلک بازی داشتند. فیلمنامه اقتباسی افلک و دیمون موفق به دریافت جایزه اسکار در رشته بهترین فیلمنامه اقتباسی شد. داستان درباره جوانی به نام ریپلی است که برای رسیدن به موفقیت، دست به کارهای خلاف قانون می زند.

در نسخه تلویزیونی قرار است نقش ریپلی را اندرو اسکات بازی کند. او قبل از این در فیلم های «آینه سیاه» و «اسپکتر» بازی داشته است. اپیزود اول مجموعه را خود زالیان کارگردانی خواهد کرد. هنوز معلوم نیست کارگردان هفت قسمت بعدی مجموعه چه کسی یا کسانی خواهد بود. داستان مجموعه در دهه 60 میلادی اتفاق می افتد و ماجراهای مردی را دنبال می کند که به استخدام یک ثروتمند درمی آید تا پسر جوانش را از ایتالیا به نیویورک برساند. زمان پخش مجموعه هنوز مشخص نیست.