آرشیو چهار‌شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۳۹
حوادث
۱۱

رخداد

دستگیری 3 شرور جنوب پایتخت

شرق: رئیس پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری سه فرد شرور در جنوب پایتخت که عامل درگیری دسته جمعی شده بودند، خبر داد.

سرهنگ «یعقوبعلی رجبیان» گفت: اواخر شهریورماه خبری مبنی بر نزاع و درگیری دسته جمعی در محله پیروزی به پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی اعلام شد. او با اشاره به اینکه تیمی از ماموران پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی برای بررسی موضوع به نشانی اعلامی اعزام شدند، گفت: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت که تعدادی از افراد در محل با یکدیگر نزاع و درگیری داشتند و پس از ایجاد بی نظمی و رعب و وحشت شهروندان، قبل از رسیدن ماموران محل را ترک و متواری شده اند. این مقام انتظامی تصریح کرد: تحقیقات پلیسی برای شناسایی متهمان ادامه داشت تا اینکه روز دوشنبه ماموران موفق شدند مخفیگاه سه نفر از عاملان اصلی نزاع و درگیری را در حوالی خیابان نبرد شناسایی کنند و با هماهنگی های قضائی متهمان پرونده را به اتهام درگیری و ضرب و جرح و اخلال در نظم عمومی در مخفیگاهشان دستگیر کردند. رئیس پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ خاطر نشان کرد: متهمان پرونده که از اراذل و اوباش سطح دار بوده و پیش تر نیز با همین جرائم دستگیر شده اند، برای سیر مراحل قانونی پس از بازجوئی اولیه در اختیار مقام قضائی قرار گرفتند.

کارت پایان خدمت جعلی مردی را به دردسر انداخت

شرق: فردی که سعی داشت با کارت پایان خدمت جعلی گذرنامه بگیرد، به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ محمد عطایی، معاون مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی پایتخت، در تشریح جزئیات این خبر گفت: روز هفتم مهر ماه فردی برای پیگیری گذرنامه خود مراجعه کرد که در بررسی های انجام شده، مشخص شد این فرد در سال 1384 با ارائه کارت معافیت جعلی گذرنامه دریافت کرده است به همین دلیل گذرنامه او ضبط و پرونده ای در همین زمینه تشکیل و به دادسرای ناحیه6 تهران ارسال شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم پس از رویارویی با افسر پرونده باوجود اینکه در ابتدا منکر همه چیز بود مدعی شد، از جعلی بودن کارت پایان خدمت خود خبر ندارد و گفت در سال 84 با پرداخت 35میلیون ریال پول نقد به یک جاعل اسناد دولتی، اقدام به دریافت کارت پایان خدمت کرده و در همان سال موفق شده است گذرنامه خود را بگیرد. معاون مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، تصریح کرد: متهم به جرم استفاده از کارت جعلی، به مرجع قضائی معرفی شد و تلاش برای شناسایی و دستگیری جاعل کارت ادامه دارد. سرهنگ عطایی خاطرنشان کرد: شهروندان مراقب افراد جاعل باشند و هرگونه مدرکی را که به نظرشان مشکوک است، سریعا به پلیس گزارش دهند؛ چرا که پلیس با هماهنگی دستگاه قضائی با کلیه افرادی که از راه غیرقانونی و جعل مدارک هویتی مبادرت به تحصیل گذرنامه می کنند، در هر مرحله ای که باشند با آنها برخورد قانونی خواهد شد و مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

دستگیری سارق موبایل با هوشیاری مال باخته

شرق: سارقی که گوشی موبایل سرقتی را به یک مال خر فروخته بود، با هوشیاری مال باخته به دام افتاد. سرهنگ احمد ناصری، رئیس کلانتری 125 یوسف آباد گفت: روز دوشنبه شهروندی که تلفن همراهش سرقت شده بود، با مراجعه به کلانتری مدعی شد از طریق سایت همیاب متهم خود را پیدا کرده است. او در ادامه بیان کرد: تیمی از ماموران عملیات کلانتری وارد عمل شدند و با اعزام به محل متوجه شدند گوشی سرقتی نزد فرد مالخری است که وسایل سرقتی را به حداقل قیمت از سارقان خریداری می کند. سرهنگ ناصری با اشاره به اینکه این فرد مدعی بود گوشی را از یکی از همشهری هایش به قیمت پایین تری خریده است، تصریح کرد: از آنجایی که متهم آدرس فرد فروشنده گوشی سرقتی را می دانست، این بار ماموران عملیات کلانتری به محل اعلامی واقع در خیابان دماوند رفتند و متهم اصلی پرونده را نیز در حال خرید و فروش گوشی های سرقتی دستگیر کردند. او با اشاره به اینکه از این سارق پنج عدد گوشی سرقتی کشف شد و ما ل باخته ها نیز در حال شناسایی هستند، بیان کرد: متهمان به همراه اموال مسروقه به مقام قضائی معرفی شدند.

پایان کار سارق محتویات خودرو

شرق: سارق محتویات خودرو بعد از 26 فقره سرقت دستگیر شد. سرهنگ علی سلیمانی، سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان ملارد گفت: در پی دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر سرقت قطعات خودرو در شهرستان ملارد، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. او افزود: ماموران با انجام کارهای اطلاعاتی، سارق قطعات خودرو را در شهرستان ملارد شناسایی کرده و با هماهنگی قضائی او را در عملیاتی غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند. این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم در بازجویی های انجام شده به 26 فقره سرقت قطعات و لوازم داخل خودرو اعتراف کرد، خاطرنشان کرد: متهم به مرجع قضائی تحویل داده شد.