آرشیو چهار‌شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۳۹
جامعه
۱۳

دریچه

افزایش خسارت آتش سوزی جنگل ها در پی عدم تخصیص بالگرد

ایسنا: فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری ضمن اشاره به اینکه خسارت آتش سوزی در جنگل ها و مراتع در تابستان امسال نسبت به سال قبل افزایش یافت، گفت: متاسفانه امسال سازمان جنگل ها به دلیل  تخصیص نیافتن بالگرد امکان اطفای حریق به صورت هوایی را نداشت و به همین دلیل عملیات اطفا در نقاط صعب العبور طول می کشید.سرهنگ علی عباس نژاد با بیان اینکه در تابستان امسال 64  فقره آتش سوزی در جنگل های طبیعی کشور به وقوع پیوست که نسبت به سال قبل هشت درصد در عدد وقوع کاهش داشت، اظهار کرد: در جنگل های دست کاشت کشور 68  فقره آتش سوزی در همین بازه زمانی اتفاق افتاد که این آمار نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل 26 مورد کاهش در عدد وقوع داشت. هر چند عدد آتش سوزی ها نسبت به سال گذشته کاهش یافت، اما میزان خسارت آن بیش از سال گذشته است به طوری که سال گذشته خسارت آتش سوزی ها هزارو 30 هکتار بود، اما امسال به بیش از هزارو 600  هکتار رسید همچنین 60 درصد این آتش سوزی ها در جنگل های طبیعی و 40 درصد آنها در جنگل های دست کاشت رخ داد.عباس نژاد با اشاره به اینکه در سال گذشته آتش سوزی به 300 هکتار از جنگل های دست کاشت خسارت وارد کرد اما امسال این رقم به 420 هکتار رسید، تصریح کرد: علت افزایش خسارت های آتش سوزی به جنگل ها و مراتع کشور در تابستان این است که متاسفانه امسال سازمان جنگل ها به دلیل  تخصیص نیافتن بالگرد امکان اطفای حریق به صورت هوایی را نداشت و به همین دلیل عملیات اطفا در نقاط صعب العبور طول می کشید.

70 درصد سرقت ها به پراید اختصاص دارد

ایرنا: رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی اعلام کرد: 70 درصد سرقت ها به پراید اختصاص دارد که اگر سهم 12درصدی خودروساز به این آمار اضافه شود، 90 درصد سرقت ها به پراید تولیدی سال 86 به پایین برمی گردد.محسن حسن خانی افزود: در حوزه های مختلف باید افراد مسئول را پای کار آوریم. می شود جلوی کسانی را که امروز پرونده تولید می کنند، گرفت. امروز در حوزه تصادف، خودروسازها نمی توانند جواب دهند؛ بر این اساس، چرا سازمان استاندارد، استانداردهایی را تعریف نمی کند. در این زمینه باید در حوزه مسئول سازی اقدام شود. با افزایش جرائم و مولفه های تاثیرگذار جرم، با مقدوراتی که پلیس داشته است و این مقدورات ثابت مانده، ناگزیر شده ایم روش های جدیدی را اتخاذ کرده تا بتوانیم پاسخ گوی مردم باشیم.

شناسایی 60  هزار دانش آموز دیرآموز

ایسنا: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه طبق آخرین آمار، حدود 60  هزار دانش آموز دیرآموز شناسایی شده اند، گفت: تقریبا با آمادگی کامل وارد سال تحصیلی شدیم؛ از جمله اینکه از ابتدای سال تحصیلی رقمی بابت سرانه به مدارس خاص واریز کردیم.مجید قدمی با بیان اینکه تقریبا با آمادگی کامل وارد سال تحصیلی شدیم از جمله اینکه از ابتدای سال تحصیلی رقمی بابت سرانه به مدارس خاص واریز کردیم، افزود: حدود 80 هزار دانش آموز در مدارس خاص و حدود 67  هزار دانش آموز در طرح تلفیقی مشغول به تحصیل هستند.

نظارت بر داروخانه های هلال احمر آنلاین می شود

شرق: معاون بهداشت، درمان و توان بخشی جمعیت هلال احمر گفت: باید همه فرایندها و ماموریت های این معاونت شفاف بوده و جملگی تحت مدیریت یکپارچه عمل شود.بهمن سبحانی افزود: لازم است در حوزه های ماموریتی، فعالیت های ما بر اساس یک سامانه واحد انجام شود تا عملکرد استان ها و ارتباط آنها با ستاد کاملا شفاف باشد. بر این اساس، توسعه شبکه فناوری اطلاعات در دستور کار این معاونت قرار گرفته است. این مهم می تواند نقش مهمی در شفاف سازی فرایندها و ماموریت ها ایفا کند.سبحانی با اشاره به ضرورت نظارت بیشتر بر عملکرد داروخانه های هلال احمر، گفت: قصد داریم نظارت آنلاین بر داروخانه ها را به فعل برسانیم. در این فرایند همه عملکرد داروخانه ها تحت سامانه مدیریت آنلاین مورد بررسی و نظارت قرار خواهد گرفت. باید همه فرایندهای مالی معاونت بهداشت، درمان و توان بخشی جمعیت هلال احمر شفاف باشد؛ به طوری که قیمت تمام شده خدمات باید شفاف مشخص شود تا بتوانیم قیمت واقعی خدمات را احصا کنیم.